Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ZĘBY. ważne !!! pomóż

29 maj 2014 - 21:59:17

mam do was prosto z mostu pytanie - czy jesli ktos kiedys nie dbał o zęby i teraz ma na tyłach duze ubytki po jednej i drugiej stronie, doslownie same jakies okruszki zebow a reszta to dziaslo to czy wyrywanie bedzie chirurgiczne? i jesli tak to czy jest mozliwosc wstawienia sztucznych? ale nie chodzi mi o zadna wyjmowana proteze.

czy ktoś tak miał ?

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

ZĘBY. ważne !!! pomóż

29 maj 2014 - 22:03:54

Ja tak nie miałam. Jedyne co mogę powiedzieć, że trzeba koniecznie do dentysty, on da skierowanie na prześwietlenie i podejmie decyzję czy sam będzie działał czy konieczny dentysta chirurg.

ZĘBY. ważne !!! pomóż

29 maj 2014 - 22:04:06

najlepiej idz do stomatologa ,on Ci lepiej doradzi niż my tu na forum

ZĘBY. ważne !!! pomóż

29 maj 2014 - 22:05:17

Cytat
jeanses
mam do was prosto z mostu pytanie - czy jesli ktos kiedys nie dbał o zęby i teraz ma na tyłach duze ubytki po jednej i drugiej stronie, doslownie same jakies okruszki zebow a reszta to dziaslo to czy wyrywanie bedzie chirurgiczne? i jesli tak to czy jest mozliwosc wstawienia sztucznych? ale nie chodzi mi o zadna wyjmowana proteze.

czy ktoś tak miał ?

nie miałam tak, ale jak wyrwiesz zęby to nie wiem jakim cudem chcesz mieć uzupełnienie stałe zamiast ruchomego - w grę wchodzą tutaj tylko implanty i to w sztuce od 2 do 4 jeśli chciałabyś cały łuk uzupełnić połączeniem stałym.

A to nie jest taka tania sprawa...

ZĘBY. ważne !!! pomóż

29 maj 2014 - 22:06:18

jezeli ci je usuna to mozesz sobie zrobic wstawki ktore nie maja nic wspolnego z proteza hehe :)

ZĘBY. ważne !!! pomóż

29 maj 2014 - 22:09:45

Teraz mają takie metody ze leczą nawet bardzo zniszczone zęby (kanałowo pod mikroskopem) jeśli z zęba mało co zostało na wierzchu to go sami wypełniają i wzmacniają. Koszt takiego leczenia to ok 800-1500 zł, co i tak jest tańsze niż implant, który kosztuje ok 3 tysiące. Można też w miejsce usunięteto zęba wstawić korone (ale jest mniej trwała) koszt ok 800 zł. Jak widać o zęby należy dbać nie tylko dla zdrowia i wyglądu, ale też dla oszczędności.

ZĘBY. ważne !!! pomóż

29 maj 2014 - 22:14:01

Cytat
Marteczka91
Teraz mają takie metody ze leczą nawet bardzo zniszczone zęby (kanałowo pod mikroskopem) jeśli z zęba mało co zostało na wierzchu to go sami wypełniają i wzmacniają. Koszt takiego leczenia to ok 800-1500 zł, co i tak jest tańsze niż implant, który kosztuje ok 3 tysiące. Można też w miejsce usunięteto zęba wstawić korone (ale jest mniej trwała) koszt ok 800 zł. Jak widać o zęby należy dbać nie tylko dla zdrowia i wyglądu, ale też dla oszczędności.

czy ktos wie czy jest to bolesne ? jesli ktos panicznie boi sie czegokolwiek u dentysty, ale to naprawde mega panicznie to moze sobie zazyczyc pod narkoza ?

ZĘBY. ważne !!! pomóż

29 maj 2014 - 22:19:18

Cytat
jeanses
Cytat
Marteczka91
Teraz mają takie metody ze leczą nawet bardzo zniszczone zęby (kanałowo pod mikroskopem) jeśli z zęba mało co zostało na wierzchu to go sami wypełniają i wzmacniają. Koszt takiego leczenia to ok 800-1500 zł, co i tak jest tańsze niż implant, który kosztuje ok 3 tysiące. Można też w miejsce usunięteto zęba wstawić korone (ale jest mniej trwała) koszt ok 800 zł. Jak widać o zęby należy dbać nie tylko dla zdrowia i wyglądu, ale też dla oszczędności.

czy ktos wie czy jest to bolesne ? jesli ktos panicznie boi sie czegokolwiek u dentysty, ale to naprawde mega panicznie to moze sobie zazyczyc pod narkoza ?
Możesz ale oczywiście odpłatnie ,ale nie polecam ,teść to miał ,potem jest jedna wielka rana i bolesne to jest,łątwiej może dojść do stanyu zapalnego ,Jeśli chodzi o implanty ,to nie gniewaj się ale ,ktoś kogo stać na takie cos ,raczej niema az tylu zębów do usuniecia ,tak zaniedbanych ,chyba ze wygra w totka:)

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

ZĘBY. ważne !!! pomóż

29 maj 2014 - 22:19:47

Cytat
jeanses

czy ktos wie czy jest to bolesne ? jesli ktos panicznie boi sie czegokolwiek u dentysty, ale to naprawde mega panicznie to moze sobie zazyczyc pod narkoza ?

Nie przesadzaj, znieczulenie + dobry dentysta robi swoje.

Edit: I nie licz, że jedna wizyta wystarczy w razie usuwania, bo żaden szanujący się stomatolog nie będzie rwał kilku zębów na raz.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-29 22:22 przez malmie.

ZĘBY. ważne !!! pomóż

29 maj 2014 - 22:32:48

tylko ze dziewczyny ja jak slysze o dentyscie to od razu chce mi sie plakac. mam lzy w oczach i nie wyobrazam sobie tam isc. tak sie boje !!! ;((((( błagam powiedzcie co mam robic ;(((( ciagle gdzies slysze ze a to kanałowe tak kogos bolalo, a to wyrywanie bylo straszne...

ZĘBY. ważne !!! pomóż

29 maj 2014 - 22:33:55

Zęby nawet takie ułamane, które są tylko w dziąśle można wyrwać u normalnego dentysty - ale to też zależy od dentysty no i ile tego zęba tam zostało :)
Jeśli chodzi o wprawianie to po wyrwaniu na stałe można zrobić jedynie mostki, ale tylko pod warunkiem, że będzie je do czego przyczepić.
Jeśli np te części zębów, które masz w dziąśle są w miarę zdrowe to ewentualnie lekarz może zrobić kanałówkę i na sztyftach wprawić koronki :)
U mnie kolega tak sobie zęby zapuścił. Łatwo i przyjemnie na pewno nie będzie, sporo wizyt Cię czeka, ale pomyśl sobie, że jeśli nie pójdziesz teraz to będzie gorzej.
Przy znieczuleniu bólu nie czuć.

Może weź ze sobą kogoś, żeby Ci towarzyszył?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-29 22:36 przez magdunia91.

ZĘBY. ważne !!! pomóż

29 maj 2014 - 22:35:32

Cytat
magdunia91
Zęby nawet takie ułamane, które są tylko w dziąśle można wyrwać u normalnego dentysty - ale to też zależy od dentysty no i ile tego zęba tam zostało :)
Jeśli chodzi o wprawianie to po wyrwaniu na stałe można zrobić jedynie mostki, ale tylko pod warunkiem, że będzie je do czego przyczepić.
Jeśli np te części zębów, które masz w dziąśle są w miarę zdrowe to ewentualnie lekarz może zrobić kanałówkę i na sztyftach wprawić koronki :)

niestety to co mi zostalo przy dwoch zebach to jest prawie nic... i oczywiscie te kawalki tez bardzo zniszczone. az sie krusza. :(

niezweryfikowana
Posty: 290
Ostrzeżenia: 1/5

ZĘBY. ważne !!! pomóż

29 maj 2014 - 22:36:09

mysle ze to beda plusy w minusach ... zeby sztuczne bedzie dalo sie zamontowac, ale moze byc usuwanie chirurgiczne:/

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

ZĘBY. ważne !!! pomóż

29 maj 2014 - 22:36:47

A czy ty zdajesz sobie sprawę z konsekwencji jakie mogą wystąpić w przypadku takich zaniedbań szczęki ? Chyba nie i nie chodzi tutaj o wygląd. Mówię Ci idź śmiało, a zobaczysz, że nie taki diabeł straszny jak go malują.

ZĘBY. ważne !!! pomóż

29 maj 2014 - 22:36:52

Cytat
jeanses
tylko ze dziewczyny ja jak slysze o dentyscie to od razu chce mi sie plakac. mam lzy w oczach i nie wyobrazam sobie tam isc. tak sie boje !!! ;((((( błagam powiedzcie co mam robic ;(((( ciagle gdzies slysze ze a to kanałowe tak kogos bolalo, a to wyrywanie bylo straszne...
Musisz niestety to przezwycięzyc ,mój maz to się bał gorzej jak ty ,mdlał prawie ,zaczał usowac ,po dwa z przodu tył po jednym i tez same korzenie ,można powiedzieć niektóre ,lekarz da ci zastrzyk i nic nie poczujesz zadnego bólu ,korzenie to wyrywa tak ,jakby wbija w srodek to narzedzie do usowania i wyciąga to ,nie wiem jak to sie fachowo nazywa ,ale po zastrzyku nic nie poczujesz ,

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czop czy sluz ? 31 tydz ciezay