Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

problem z kidżisem

07 lut 2014 - 16:33:33

dziewczyny, jakieś 3 miesiace temu przygarnęłam kociaka. Była mały, więc zaszczepiłam go dopiero 2 tygodne temu. No i teraz mam problem - on non stop śpi, prawie nie je, wczoraj zauważyłam, że kuleje na jedną łapę, nie jestem pewna czy na tą w która dostał zastrzyk. Weterynarz uprzedzała, że może być ospały, ale po 2 tygodniach? czy to normalne? czy panikować i lecieć znowu do weta, czy poczekać?

zaznaczam że to nie kasa stanowi problem, tylko czas. Siedzę w domu z małym dzieckiem, mąż non stop w pracy, musiałabym go prosić, żeby odwołał klientów i kidżisa zawiózł, albo posiedział z małą póki ja to zrobię
Dołączam zdjęcie kidżisa -tak dla ilustracji





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-07 16:44 przez roksolana83.

problem z kidżisem

07 lut 2014 - 16:35:25

śliczny kociak,nie czekaj lepiej to sprawdzić u lekarza

problem z kidżisem

07 lut 2014 - 16:36:37

lepiej sprawdzić ,kontrolna kosztuje 20zł a będziesz miała pewność.

problem z kidżisem

07 lut 2014 - 16:40:43

Lepiej z nim idź. Może to nie ma nic wspólnego ze szczepieniem ale lepiej nie bagatelizować sprawy.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

problem z kidżisem

07 lut 2014 - 16:40:51

Cytat
kinia009
lepiej sprawdzić ,kontrolna kosztuje 20zł a będziesz miała pewność.
to nie kasa stanowi problem, tylko czas. Siedzę w domu z małym dzieckiem, mąż non stop w pracy, musiałabym go prosić, żeby odwołał klientów i kidżisa zawiózł, albo posiedział z małą póki ja to zrobię

problem z kidżisem

07 lut 2014 - 16:40:55

Iść do weterynarza koniecznie, co ci szkodzi, zbada kota, a jeśli nic mu nie jest to za wizytę powinnaś zapłacić góra 20 zł. W sumie, to jak ja byłam ostatnio na takiej wizycie kontrolnej (leczyłam grzybice kotka wziętego ze schroniska) i już był wyleczony, weterynarz go zbadał, wyczyścił uszka, obciął pazurki i zapłaciłam za wizytę....9 zł :)
roksalna83 można weterynarza wezwać do domu, robię tak z większymi kociakami dla których podróż to ogromny stres, oczywiście będzie to trochę droższe, ale mówisz, że to nie problem :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-07 16:43 przez Yagga_yo.

problem z kidżisem

07 lut 2014 - 16:48:10

sliczny jest;)
najlepiej zadzwon do weterynarza najpierw i powiedz jaka jest sytuacja zeby specjalnie nie jechac ( skoro czasu nie masz)
ja tak z pieskiem mialam przyszlam z pracy a on mial język żółty bardzo sie przestraszylam i odrazu za telefon ale pani weterynarz mnie uspokoila, ze to szczeniak ze pewnie tylko cos zjaadł:) i ze nie musze przyjezdzac:)
i miala racje, do dzis wszystko ok jest:) jest duuuzy i sliczny:)

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

problem z kidżisem

07 lut 2014 - 16:58:48

Uważam, że jeśli kot przestaje jeść i jest ospały, a na dodatek jak przestaje pić to uważam, że wizyta u weta jest konieczna lub co najmniej telefon.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

problem z kidżisem

07 lut 2014 - 17:02:57

Cytat
malmie
Uważam, że jeśli kot przestaje jeść i jest ospały, a na dodatek jak przestaje pić to uważam, że wizyta u weta jest konieczna lub co najmniej telefon.
no nie całkiem przestał, tylko je bardzo mało. wcześniej miseczka była wylizana, a teraz kurczak w niej zalega.


Ale porozmawiam z mężem jak tylko wróci. Macie rację, lepiej mieć pewność, ze wszystko ok
Cytat
Yagga_yo
Iść do weterynarza koniecznie, co ci szkodzi, zbada kota, a jeśli nic mu nie jest to za wizytę powinnaś zapłacić góra 20 zł. W sumie, to jak ja byłam ostatnio na takiej wizycie kontrolnej (leczyłam grzybice kotka wziętego ze schroniska) i już był wyleczony, weterynarz go zbadał, wyczyścił uszka, obciął pazurki i zapłaciłam za wizytę....9 zł :)
roksalna83 można weterynarza wezwać do domu, robię tak z większymi kociakami dla których podróż to ogromny stres, oczywiście będzie to trochę droższe, ale mówisz, że to nie problem :)
no milionerką nie jestem :) a ile takie wezwanie srednio kosztuje?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-07 17:04 przez roksolana83.

problem z kidżisem

07 lut 2014 - 17:11:27

Idź - tylko koniecznie do innego ,żebyś dostała obiektywną odpowiedź :)

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

problem z kidżisem

07 lut 2014 - 17:21:36

Pije wodę ? Jak nie pije to trzeba reagować szybko, ponieważ w ciągu kilku godzin kot może się odwodnić, ale Twój coś je, więc coś tam wody bierze z pokarmem.
Generalnie, jak twierdzi mój wet, przyczyny ospałości mogą być różne np. wirus, infekcja, zaburzenia łaknienia. Jak kot siedzi godzinami w jednym miejscu, nie reaguje na wołanie, nie mruczy to jest to znak, że coś z nim nie jest tak.
Mam nadzieję, że wszystko będzie okej. Jeśli nie dacie rady nic zorganizować to dzwoń do weta i już.

problem z kidżisem

11 lut 2014 - 16:58:52

I co z kotkiem?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pomóżcie proszę