Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Problem z przesyłką

24 lis 2013 - 23:03:50

Cześć. Ponad dwa tygodnie temu dziewczyna zakupiła u mnie bluzę, pieniądze przelała, ja również na drugi dzień poszłam i paczkę wyslałam, potwierdzenie mialam. Czas mijał, myślałam ze bluza została doręczona skoro dziewczyna nic mi nie pisze. Dzisiaj dostałam wiadomość że jej nie otrzymała. Karteczkę z potwierdzeniem wysłania wyrzuciłam skoro dziewczyna nic mi nie pisała, że paczki nie otrzymała. Co o tym myślicie? Czy mogę coś zrobić? Pójść na pocztę czy coś? Nie wiem co zrobić, pierwszy raz jestem w takiej sytuacji.

Problem z przesyłką

24 lis 2013 - 23:05:48

nie wyrzuca sie potwierdzenia nadania dopoki, nie upewni sie ze przesylka zostala dostarczona, nic nie wskorasz na poczcie.
Masz teraz problem skoro nie dotarla, a Ty nie masz potwierdzenia.
Bedziesz musiala oddac pieniadze niestety

Problem z przesyłką

24 lis 2013 - 23:06:29

Ja wysyłam duuuużo ubrań i mam puszkę na potwierdzenia, które trzymam przez 2 miesiące. Pogrupowane są miesiącami kolejno według dat ;)

Jak wyrzuciłaś potwierdzenie to raczej już nic nie zrobisz, i wątpię żeby dziewczyna uwierzyła, że je wyrzuciłaś, sama pomyślałabym, że po prostu nie wysłałaś.

Problem z przesyłką

24 lis 2013 - 23:07:56

o matko... potwierdzenia trzyma się min 1 miesiąc, na wypadek gdyby druga osoba coś próbowała namieszać....

Teraz dla mnie to Twoja wina, nie masz potwierdzenia - tak jakbyś nie wysłała paczki, po prostu.

Problem z przesyłką

24 lis 2013 - 23:09:21

A ja jak juz dostanę komentarz to potwierdzenie wyrzucam,myslicie ze nawet po wystawieniu komentarza bedzie mi potrzebne w razie czego potwierdzenie nadania?????

Problem z przesyłką

24 lis 2013 - 23:09:48

No właśnie, po co wyrzuciłaś potwierdzenie ;/ Powinnaś to zrobić dopiero po otrzymanym komentarzu. Teraz nawet nie masz potwierdzenia i nie masz jak udowodnić, że ubranie wysłałaś. Może dojdzie, ale masz niestety nauczkę na przyszłość.

Problem z przesyłką

24 lis 2013 - 23:10:40

Możesz iść na pocztę i powiedzieć o całej sytuacji i jeżeli pamiętasz dokładnie datę nadania paczki i trafisz na kogoś miłego za okienkiem to powinni(ale takiego obowiązku nie mają) sprawdzić nadane przesyłki z tego dnia i otrzymasz wtedy nr nadania.
Następny krok to sprawdzenie na stronie poczty polskiej- śledzenie przesyłek, czy rzeczywiście przesyłka została doręczona.
Jeżeli ta dziewczyna nie otrzymała paczki, to może jest ona awizowana i czeka na nią na poczcie. Musiałaby sprawdzić.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-24 23:13 przez camilla4.

Problem z przesyłką

24 lis 2013 - 23:10:59

Potwierdzenie powinnaś trzymać minimum 14 dni roboczych licząc od dnia w którym miałby być doręczona paczka, ponieważ po tym terminie możesz składać na poczcie ewentualne reklamacje. Niestety twój błąd.

Problem z przesyłką

24 lis 2013 - 23:12:30

Jak można wyrzucić potwierdzenie.... :) Przecież sama nawet możesz sprawdzić w razie czego, czy odebrała paczkę i gdzie ona aktualnie się znajduje. Teraz to twój problem. Mogłaś od razu podać jej numer;)

Problem z przesyłką

24 lis 2013 - 23:19:03

Cytat
camilla4
Możesz iść na pocztę i powiedzieć o całej sytuacji i jeżeli pamiętasz dokładnie datę nadania paczki i trafisz na kogoś miłego za okienkiem to powinni(ale takiego obowiązku nie mają) sprawdzić nadane przesyłki z tego dnia i otrzymasz wtedy nr nadania.
Następny krok to sprawdzenie na stronie poczty polskiej- śledzenie przesyłek, czy rzeczywiście przesyłka została doręczona.
Jeżeli ta dziewczyna nie otrzymała paczki, to może jest ona awizowana i czeka na nią na poczcie. Musiałaby sprawdzić.
Ja bym właśnie tak zrobiła, wszystko jest do sprawdzenia. Ja sama ostatnio też sprawdzam kiedy kupujacy przesyłkę odebrał. Idź na pocztę i zapytaj plus minus na pewno potrafisz powiedzieć kiedy wysyłałaś a na poczcie życzę bys trafiła na zyczliwą osobę

Problem z przesyłką

24 lis 2013 - 23:22:35

zdecydowanie za szybko wyrzuciłaś to potwierdzenie. miesiąc to minimum.
nawet jak uzyskasz nr nadania to najwyżej możesz sprawdzić status przesyłki. raczej odszkodowania bez potwierdzenia nie dostaniesz.

Problem z przesyłką

24 lis 2013 - 23:24:56

Potwierdzenie nadania jest podstawą do zgłoszenia reklamacji.
Osobiście gdybym miała klienta z takim problemem,(a pracuje na poczcie), to sprawdziłabym przynajmniej nr przesyłki. Resztę możesz sprawdzić w internecie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-24 23:28 przez camilla4.

Problem z przesyłką

24 lis 2013 - 23:32:46

zgadza się, ale chociaz bedzie wiedziała czy przesyłka dotarła. Ja miałam kiedys przypadek ze odsyłałam niezgodny z opisem żakiet, wpisałam kod dobry a złą miejscowość, na poczcie dodszukali po imieniu i nazwisku adresata i okazało się ze babka przesyłkę odebrała i mi usiłowała wmówić ze przesyłka nie dotarła bo miejscowość pomyliłam.Źle wpisałam nazwę ale na poczcie wysyłki idą po kodzie

Problem z przesyłką

24 lis 2013 - 23:40:28

Dokładnie. W przypadku, gdy kod jest błędny zostaje on uzupełniany przez pracowników ekspedycji tak, żeby przesyłka dotarła we właściwe miejsce...
ale nie o to tutaj chodzi:) zgłoś się pilnie na pocztę! :)nie wszystko stracone.

Problem z przesyłką

24 lis 2013 - 23:47:20

Idź na tą pocztę i poproś o numer nadania. Jeśli Ci go nie podadzą to masz niestety problem i musisz oddać jej pieniądze, bo w żaden sposób nie udowodnisz że wysłałaś tą paczkę.
Sama bym szczerze nie uwierzyła... niestety transakcje przez internet mają to do siebie, że oszustów jest na pęczki. Prawo jest po jej stronie.

Aa i jeszcze co do tego, że napisała po dwóch tygodniach... chyba logicznym jest, że czekała najpierw czy przesyłka dojdzie, więc nie rozumiem o co Ci chodzi. Po takim czasie się nie wyrzuca potwierdzenia i masz nauczkę.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Która sukienka??