Obecnie rozmawiamy o:

zakupy w sieci

gorący temat

Zapalenie pęcherza

37 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Debet na koncie

14 lis 2013 - 08:08:10

Witajcie. Chciałabym się dowiedzieć ,czy któraś z Was była kiedykolwiek w podobnej sytuacji... mianowicie, wczoraj wybrałam ze swojego konta całą kwotę (390zł) , po powrocie do domu chciałam sobie jeszcze doładować za pozostałości telefon i doznałam szoku ! Na moim koncie widnieje debet w wysokości 323 zł ! Masakra. Ale jakim cudem ? Nie posiadam możliwości zrobienia debetu. Oczywiście zaraz chwyciłam za telefon i skontaktowałam się z konsultantem, który stwierdził, że nie jest w stanie mi pomóc i jedyne wyjście dla mnie to złożenie reklamacji przez internet. Oczywiście reklamację złożyłam. Ale wczoraj po południu wpłynęły mi pieniążki na konto (zapłata za przedmiot) , które zostały "przejęte" przez debet, którego przecież ja nie zrobiłam :( Oczywiście odpowiedzi z banku jeszcze nie otrzymałam . Czy miałyście kiedyś podobne problemy z bankiem ? Pozdrawiam.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 3.600

Debet na koncie

14 lis 2013 - 08:15:13

a płacąc kartą w sklepie używasz Pay Pass-a ?

Debet na koncie

14 lis 2013 - 08:18:39

a jaki bank?

Debet na koncie

14 lis 2013 - 08:18:43

no ciekawe to jest jakim cudem Ci się to stało skoro nie możesz zrobić debetu? To chyba jakaś pomyłka.

Właśnie, a w jakim banku masz konto?? Moja bratowa pracuej w PKO BP to bym się dopytała, czy to jest w ogóle możliwe



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-14 08:19 przez eduska.

Debet na koncie

14 lis 2013 - 08:20:52

i udaj sie osobiscie do banku to wyjasnic a nie internetowo

Debet na koncie

14 lis 2013 - 08:22:29

widocznie masz debet o którym nie wiedziałaś - sprawdź w umowie, musiałaś nie mieć wystarczających środków na plusie że pobrało Ci z debetu więc go zrobiłaś

Debet na koncie

14 lis 2013 - 08:25:38

Cytat
MMadzIaaa88
a płacąc kartą w sklepie używasz Pay Pass-a ?

nie używam Pay-Pass.

Konto posiadam w banku Ing.

Dziś wybieram się do banku. Zrobiłabym to już wczoraj ale byłam już bez samochodu. Zobaczymy co powiedzą...
Cytat
basiaa83
widocznie masz debet o którym nie wiedziałaś - sprawdź w umowie, musiałaś nie mieć wystarczających środków na plusie że pobrało Ci z debetu więc go zrobiłaś

Nie ma takiej opcji ;) Wczoraj przewertowałam umowę, którą podpisałam z bankiem jakieś 6 lat temu. Wiedziałam co podpisuję. Nigdy nie posiadałam możliwości zrobienia debetu. A środki na koncie miałam wystarczające bo jeszcze przed wyjazdem sprawdzałam ile mam , było dokładnie 396,98. Wybrałam 390 pln ,a potem na koncie -323 pln...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-14 08:28 przez ilek.

Debet na koncie

14 lis 2013 - 08:28:29

ja tez niemam ,debetu na koncie przyznanego ,ale płace karta pay pass ,i w zeszłym miesiącu narobiłam debetu na 200 zł ,po prostu na ta karte można zrobić do minus 50 zł,ja tez mysłalam ze mam pieniadze na koncie ,i płaciłam ta karta ,,a nie od razu jest na koncie ,ze było płacone np w sklepie ,nie od razu jest zaksięgowane,i dlatego płaciło dalej ,trzeba uwazac z ta karta ,bo można narobić sobie debetu niewiadomo kiedy ,

Cytat
ilek
Cytat
MMadzIaaa88
a płacąc kartą w sklepie używasz Pay Pass-a ?

nie używam Pay-Pass.

Konto posiadam w banku Ing.

Dziś wybieram się do banku. Zrobiłabym to już wczoraj ale byłam już bez samochodu. Zobaczymy co powiedzą...
Cytat
basiaa83
widocznie masz debet o którym nie wiedziałaś - sprawdź w umowie, musiałaś nie mieć wystarczających środków na plusie że pobrało Ci z debetu więc go zrobiłaś

Nie ma takiej opcji ;) Wczoraj przewertowałam umowę, którą podpisałam z bankiem jakieś 6 lat temu. Wiedziałam co podpisuję. Nigdy nie posiadałam możliwości zrobienia debetu. A środki na koncie miałam wystarczające bo jeszcze przed wyjazdem sprawdzałam ile mam , było dokładnie 396,98. Wybrałam 390 pln ,a potem na koncie -323 pln...
a masz dostep na necie do konta?musi być co i jak było płacone ,jakie przychody itd. ,historia rachunku



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-14 08:30 przez brunetka71.

Debet na koncie

14 lis 2013 - 08:30:38

Ja nie płacę kartą. Zawsze jak mi na konto wpływają pieniążki to wybieram całość. Mieszkam na wiosce z jednym sklepem i nie ma tu możliwości zapłaty kartą dlatego w razie"W" muszę mieć gotówkę przy sobie.
brunetka71 - to też zgłosiłam. Historia nie działa mi od trzech dni. Nic kompletnie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-14 08:32 przez ilek.

Debet na koncie

14 lis 2013 - 08:32:13

Cytat
ilek
Ja nie płacę kartą. Zawsze jak mi na konto wpływają pieniążki to wybieram całość. Mieszkam na wiosce z jednym sklepem i nie ma tu możliwości zapłaty kartą dlatego w razie"W" muszę mieć gotówkę przy sobie.
masakra ,daj znac jak załatwiłaś sprawę ,swoja droga słyszałam ze rozne rzeczy dzieja się tez w bankach ,mi kiedyś wyszło stowka więcej nie wiem skad z rodzinnego pomylili się na moja korzyść ,bo wybrałam w zeszłym roku i nic się nie upomniało
Cytat
ilek
Ja nie płacę kartą. Zawsze jak mi na konto wpływają pieniążki to wybieram całość. Mieszkam na wiosce z jednym sklepem i nie ma tu możliwości zapłaty kartą dlatego w razie"W" muszę mieć gotówkę przy sobie.
brunetka71 - to też zgłosiłam. Historia nie działa mi od trzech dni. Nic kompletnie.
no to ewidentnie cos jest nie tak ,lec do banku i nie popuść ,masakra ,żeby tak robili ,w końcu jesteś dorosła osoba i wiesz ile i co wybierasz tym bardziej ze nie płacisz kartą,musza to posprawadzac ,tym bardziej ze w ing ,robisz jakakolwiek nawet wpłąte na inne konto, to musisz dac dowod osobisty i podpis



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-14 08:35 przez brunetka71.

Debet na koncie

14 lis 2013 - 08:36:08

Dziś muszę pojechać do innego banku, otworzyć nowe konto i zmienić nr rachunku w UP ( jestem na zasiłku). W przeciwnym wypadku kiedy wpłynie mi zasiłek na konto z debetem , będę szczuplejsza o ponad 300 zł ...

Debet na koncie

14 lis 2013 - 08:38:47

Cytat
ilek
Dziś muszę pojechać do innego banku, otworzyć nowe konto i zmienić nr rachunku w UP ( jestem na zasiłku). W przeciwnym wypadku kiedy wpłynie mi zasiłek na konto z debetem , będę szczuplejsza o ponad 300 zł ...
zrob to jak najszybciej ,a sprawę z bankiem i tak musisz wyjasnic ,bo będzie ci rosło zadłużenie i będziesz w końcu w bik

Debet na koncie

14 lis 2013 - 08:42:56

Oj tak, coraz częściej jak słysze o takich aferach, to od razu wiem, że to ING. Chyba czas uciec. Najlepiej napisać reklamację drogą elektroniczną, która zrobiłaś. Możesz równiez udać się do oddziału banku. W galeriach pracują nawet w weekendy, jak nie masz kiedy w tygodniu.

Debet na koncie

14 lis 2013 - 08:44:08

brunetka71 - z pewnością tej sprawy nie popuszczę. Zaraz po wizycie w banku,jeżeli sprawa się nie rozwiąże, udam się do kuzynki, która jest radcą prawnym i będziemy się głowiły nad tym problemem.

Debet na koncie

14 lis 2013 - 08:45:17

Cytat
SunFlower23
Oj tak, coraz częściej jak słysze o takich aferach, to od razu wiem, że to ING. Chyba czas uciec. Najlepiej napisać reklamację drogą elektroniczną, która zrobiłaś. Możesz równiez udać się do oddziału banku. W galeriach pracują nawet w weekendy, jak nie masz kiedy w tygodniu.
ja tez słyszłam to ,najlepiej jak pujdzie osobiscie i na koncie musza mieć kiedy co i jak, jakie transakcje były robione ,i musi się wyjasnic ,
Cytat
ilek
brunetka71 - z pewnością tej sprawy nie popuszczę. Zaraz po wizycie w banku,jeżeli sprawa się nie rozwiąże, udam się do kuzynki, która jest radcą prawnym i będziemy się głowiły nad tym problemem.
no daj spokoj ,rąbli cie na ponad 3 stowy ,masakra ,nie popuść ,to nie 3 zł,i szybko lec ,zakładaj nowe konto i do urzędu pracy zmień,a w banku ing ,musza ci pokazac ,historie konta ,na której sa wszystkie transakcje wypłaty itd. ,wiec skad te pieniedze na debet się wzieły



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-14 08:47 przez brunetka71.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

chyba mam zmarszczkę;( w wieku 20 lat:(