Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 136
Ostrzeżenia: 1/5

Przysposobienie dziecka

25 sty 2013 - 18:36:36

Jeśli umieściłam wątek w złym dziale to proszę o przeniesienie.
A wiec chodzi o to ze moja przyjaciółka ma dziecko . Ojciec dziecka jest nieznany nie ustalała ojcostwa on jak tylko sie dowiedział że ona jest w ciąży wyparł się jej i tego dziecka. zaraz na początku ciąży spotkała się pare razy z kolegą którego poznała dużo wcześniej. i tak od spotkania do spotkania aż do ślubu. Teraz jej mąż chce przysposobić to dziecko. mają mieć spotkanie w ośrodku adopcyjnym. Jeśli któraś z Was miała taka sytuacje to proszę o napisanie na czym polegają te spotkania, na czym polega test który ma pisać przyszły ojciec. jak wygląda rozmowa z dzieckim (4 latka)?
nikt nie pomoże??
Dziewczyny zadna z Was nie była w podobnej sytuacji żeby pomóc?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-26 10:11 przez weri205.

Przysposobienie dziecka

27 sty 2013 - 00:05:58

pierwsze słyszę, po kiego ośrodek adopcyjny? w przypadku przysposobienia w małżeństwie - dziecko żony wystarczy wniosek do sądu, posiedzenie z udziałem małżeństwa. tu w ogóle nie ma problemu, bo nie ma ojca dziecka. więcej info w google pod hasłem "jak przysposobić dziecko żony".

niezweryfikowana
Posty: 136
Ostrzeżenia: 1/5

Przysposobienie dziecka

27 sty 2013 - 15:09:13

tak w sadzie juz była jedna rozprawa i skierowano ich do osrodka adopcyjnego bo on musi wydac opinie na podstawie ktorej sad zadecyduje czy moze przysposobic czy nie. jeszcze podobno wizyte kuratora maja miec. tez nam sie to dziwne wydaje. dlatego napisalam do Was jak to jest jeśli wiecie.

Przysposobienie dziecka

27 sty 2013 - 20:30:40

a to u mnie w rodzinie po jednej rozpawie nawet nazwisko dziecku zmienili i tak mnie na studiach uczyli :D ale może coś się sędziemu nie spodobało, albo kolejne nowelizacja ustawy wyszła ;/

niezweryfikowana
Posty: 136
Ostrzeżenia: 1/5

Przysposobienie dziecka

27 sty 2013 - 21:58:50

no to ładnie. to widzę ze jeszcze chyba długa droga przed nimi. nie dziwiłabym się gdyby to chodziło o obce dziecko. dzięki za pomoc. Może ktoś jeszcze się wypowie.
ktoś jeszcze pomoże??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-28 09:46 przez weri205.

Przysposobienie dziecka

28 sty 2013 - 20:28:02

Niestety w temacie nie pomogę, ale wytłumaczę Ci dlaczego tak długo czekasz na jakąkolwiek odpowiedź :)
Otóż dział Samopomoc, nie jest przez szafiarki odwiedzany, gdyż nie wyświetla się na stronie głównej i wiele osób nie ma pojęcia o istnieniu tego działu :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Długi żakiet