Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 7 8 9 -->

Jak wyczyścić srebro?

10 sty 2012 - 13:16:52

Cześć dziewczyny,
znacie może jakiś sposób na wyczyszcznie srebnej bransoletki? Nie wiem co się stało :( Miałam ją w pudełku i nie uzywałam przez jakiś czas. Dziś ją wyciągnęłam żeby załozyć, a ona jest cała czarna ;( Musze iść do jubilera, czy sama mogę ją jakoś wyczyścić?
Znacie jakieś sposoby na szybkie wyczyszenie srebra??
Help ;(

Jak wyczyścić srebro?

10 sty 2012 - 13:53:57

jubiler wyczyści najlepiej, dodatkowo wypolerue ryski, a sama możesz kupić specjalny płyn do czyszczenia biżuterii albo ściereczki

Jak wyczyścić srebro?

10 sty 2012 - 16:19:27

MoniqeJulie już napisała, ale jeśli nie masz takowego płynu czy ściereczek pod ręką możesz użyć pasty do zębów ;>

Jak wyczyścić srebro?

11 sty 2012 - 13:34:16

Pasta do zębów?? ale mam tą pastę rozetrzeć na bransoletce jak kkrem na twarzy i zpstawić a pozniej splukać czy jak?

Jak wyczyścić srebro?

11 sty 2012 - 15:54:28

Zależy jaka to bransoletka, ja moją delikatnie szoruję szczoteczką lub gąbeczką. : )

Jak wyczyścić srebro?

31 paź 2012 - 12:39:06

Gdzieś wyczytałam, że można też w misce na dnie położyć folię aluminiową, na niej srebrną biżuterię, zalać to wrzącą wodą i dosypać ok. 2 garści soli, a po kilku min utach biżu ma lśnić...

Jak wyczyścić srebro?

31 paź 2012 - 14:04:08

podobno soda oczyszczona też działa- do szklanki/miseczki wsyp 3 łyżki sody oczyszczonej, zalej ciepłą wodą i mieszaj d rozpuszczenia. Zanurz bransoletkę i zostaw na ok 30min (możesz pozostawic na dłuzej- wtedy bedzie lepszy efekt). ja kiedyś czyscilam lancuszek moczac go w cieplej wodzie z plynem do naczyn- polezal dluzsza chwile i bylo ok. czytalam tez o cifie, zeby wymieszac z woda i wrzucic tam bransoletke/lancuszek na jakis czas, ale po cifie moga sie zrobic czarne kropki- jakby dziurki w bransoletce wiec uwazaj :)

Jak wyczyścić srebro?

27 maj 2013 - 10:23:50

Znalazłem informacje tutaj: https://www.silver.ag/pl/czyszczenie-bizuterii-w-domu/ Polecam ten sposób z folią aluminiową. Jak nowe! 

Jak wyczyścić srebro?

07 sie 2013 - 15:58:21

Ja również mam ten sam problem, moja biżuteria ze srebra mi czarnieje. Wydaje mi się, ze jest to kwestia złego przechowywania. Czy moja biżuteria może czernieć, bo trzymam ja ze sztuczna? Ja do czyszczenia używam pasty do zębów, ale efekt jest średni.

Jak wyczyścić srebro?

09 sie 2013 - 20:52:46

Srebro się utleniło, normalny proces :)

Ja używam zawsze pasty do zębów i szczoteczki (nie tej, którą myję zęby) - zawsze działa. Należy pamiętać, aby po wyczyszczeniu dobrze spłukać pastę.

Jak wyczyścić srebro?

10 sie 2013 - 23:17:35

Chyba najszybszą i najskuteczniejszą metodą jest wyłożenie folią aluminiową naczynia, trzeba nalać do niego gorącej wody i do tego wsypać sól kuchenną ok.5 łyżeczek soli na 1 l, mieszamy i do roztworu wkładamy srebro

Jak wyczyścić srebro?

11 sie 2013 - 15:07:14

• Sporządzić papkę ze sproszkowanej
kredy i spirytusu, czyścić tym srebro, po
30 minutach wypolerować irchą.
• Srebro moczyć w wodzie z mydłem z
dodatkiem soku z cytryny i sody
oczyszczonej.
• Srebro moczyć w ostudzonym
wywarze z ugotowanych ziemniaków. • Popiołem papierosowym zmieszanym
z wodą pocierać srebro, następnie
wypłukać pod bieżącą wodą. • Srebro włożyć do miseczki, zasypać
amoniakiem w proszku, następnie zalać
3-4 łyżkami ciepłej wody. Po 15
minutach opłukać.
• Srebro delikatnie czyścić pastą do
zębów. Należy używać zwykłej pasty bez
granulek (mogą rysować) i fluoru.
• Do naczynia należy wlać gorącą wodę.
Następnie dodać kilka łyżek soli
kuchennej i rozpuścić ją. Dno naczynka
wyłożyć zwykłą folią aluminiową.
Następnie wkładamy do tego srebro
(tak, aby w całości było zanurzone w wodzie) i pozostawiamy na kilka
godzin. Po wyjęciu srebro powinno być
już czyste.
• Dobrze zabezpieczyć biżuterię np:
zawiązać w poszewce. Następnie włożyć
do pralki automatycznej i prać z bielizną
w temperaturze ok. 30°- 40° C.

Jak wyczyścić srebro?

12 sie 2013 - 22:41:42

Sól i folia aluminiowa i woda to jest jak dla mnie najlepsza opcja, nie trzeba szorować wszystko samo super schodzi, co np przy drobnych wisiorkach czy bransoletkach jest bardzo wygodne, bo rożne pasty potem ciężko z nich wypłukać.

Jak wyczyścić srebro?

13 sie 2013 - 23:03:18

slyszalam ,ze piwem

Jak wyczyścić srebro?

15 sie 2013 - 19:04:05

pasta do zębów -podobno

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

BYDGOSZCZ SKLEP