Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak szybko zasnąć? Pomóżcie

01 gru 2011 - 11:02:40

Cześć Dziewczyny,

Nie wiem czy to dobre miejsce, jeśli nie to proszę o przeniesienie wątku, ale mam problem od jakiegoś czasu: otóż cierpię na bezsenność. :( jestem przez to wiecznie śpiąca w ciągu dnia i zmęczona. Jednak w nocy dalej nie mogę zasnąć i tak się męczę pół nocy. Co powinnam zrobić? Iść po jakieś leki nasenne do doktora, czy może spróbować ziół ? Tylko jakich?? Już sama nie wiem co robić... :(

Jak szybko zasnąć? Pomóżcie

01 gru 2011 - 11:04:37

Może jakaś aromaterapia albo melatonina? Z ziół to chyba melisa tylko przed snem szklanka tego naparu.

Jak szybko zasnąć? Pomóżcie

01 gru 2011 - 13:55:50

Kielicha sobie walnij :D

A tak serio, to spróbuj z ciepłym mlekiem. Klasyka, a może pomóc :)

Jak szybko zasnąć? Pomóżcie

11 sty 2012 - 20:14:09

Licz barany ;) może pomoże :D

Szczerze mówiąc, czasami chciałabym mieć taki problem ;)
Ale niestety... ja wystarczy, że przejdę koło łóżka i słyszę jak ono mnie woła... Spanie mam praktycznie na zawołanie :(
Jest to okropnie męczące, bo ciągle jestem śpiąca :(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-26 14:09 przez tinkiwinki.

Jak szybko zasnąć? Pomóżcie

30 paź 2012 - 12:52:44

wątek trochę zapomniany, ale mam nadzieję, że ktoś mi pomoże- od jakiegoś miesiąca nie mogę spać, nawet jeśli kładę się do łóżka mega zmęczona- nie mogę zasnąć. Próbowałam już melisy, gorącego mleka z miodem, staram się też całkowicie wyluzować i nie myśleć o niczym. Kompletnie nic to nie daje, a nie chciałabym brać jakiś mocniejszych leków na sen (te ziołowe niestety też mi nie pomagają). Dziewczyny pomóżcie :(

Jak szybko zasnąć? Pomóżcie

30 paź 2012 - 22:26:11

Spróbuj jakiegoś dużego wysiłku fizycznego na godzinę, dwie przed snem...
np. bieganie przez godzinę,ostre pływanie
później po gorącej kąpieli(obniża ciśnienie krwi, chce się wtedy bardziej spać) połóż się do łóżka, może w ten sposób zaśniesz.
Też ostatnio cierpię na bezsenność, wiem że wysiłek fizyczny bardzo mi pomaga, ale nie mam na to czasu. Czasem się zdarzało, że w mgnieniu oka zasypiałam...
Poza tym brak snu to raczej w głowie siedzi... dużo problemów mam i myśli, które gdzieś nawet jeśli nie świadomie to podświadomie nie pozwalają zasnąć.
Może masz podobnie z tymi myślami, że nie w pełni kontrolowane są i nie możesz zasnąć?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-30 22:27 przez aniazzielonegowzgo.

Jak szybko zasnąć? Pomóżcie

07 kwi 2013 - 10:33:05

po prostu musisz wyciszyć myśli przed snem, spróbuj pić melisę i przyjmować suplemnet Forsen, który ma dużo witamin, magnezu i róznych uspokajających ziół, moze pomoze :) trzymam kciuki!

Jak szybko zasnąć? Pomóżcie

07 kwi 2013 - 21:44:29

Może pomogły by jakieś ziołowe tabletki na uspokojenie, które jednocześnie by wyciszały?


Czy mogłabym liczyć na pomoc w założonym przeze mnie wątku, który znajduje się w zakładce samopomoc? Niestety te wątki nie są widoczne na "głównej", dzięki czemu utrudniają przeczyanie i ewentualną pomoc.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-07 21:45 przez peeerfect.

Jak szybko zasnąć? Pomóżcie

09 lip 2014 - 13:20:06

naprawdę dobrym sposobem jest melatonina (specyfik do kupienia w aptece), ale weź ten najmocniejszy chyba 5 mg. Mi jakiś czas pomagała (ale bierz codziennie i zegar biologiczny powinien się unormować). Na bezsenność cierpię od kiedy pamiętam... jeżeli zawiedzie melatonina to udaj się do lekarza.

Jak szybko zasnąć? Pomóżcie

26 sie 2014 - 22:17:19

ja zasypiam w wannie w gorącej wodzie ,zamknij oczy i poleż sobie chwilę a jak poczujesz, że zaczyna zasypiać to pędem do łóżka. Ewentualnie jakaś nudna książka lub filmiki na you tubie , w niektórych mówią tak monotonnym głosem, że działa usypiająco , serio :)

Jak szybko zasnąć? Pomóżcie

27 sie 2014 - 21:17:49

gdy nie możesz zasnąć pomrugaj intensywnie przez 1 min, szybko zachce Ci się spać :)

Jak szybko zasnąć? Pomóżcie

16 paź 2014 - 10:49:51

Zapytaj w aptece o jakieś specyfiki ziołowe ułatwiające zasypianie. Poza tym postaraj się nie siedzieć wieczorem przed komputerem lub telewizorem, najlepiej wyjdź pobiegać albo poćwicz, wysiłek fizyczny cię zmęczy i łatwiej będzie ci zasnąć.

Jak szybko zasnąć? Pomóżcie

27 paź 2014 - 21:58:33

oho temat dla mnie ..niestety:( jestem nervusem więc często nie mogę zasnąć , zdarzało mi się że kładłam się padnięta ledwo żywa i dupa..Przewracałam się z boku na bok aż w końcu moja poduszka lanie dostawała z mojej bezsilności i złości że nie moge usnąć choć jestem wyczerpana ..:(

Najlepiej na noc robić coś co Cie odpręża i uspokaja , coś co lubisz robić dzięki czemu nie skupiasz się na problemach - ja oglądam filmy i przeglądam ciuchy na necie , nawet jak kasy nie mam :D .

Przed okresem mam najgorzej - totalna bezsenność a potem w dzień nerwy z przemęczenia - na noc biorę wtedy
valused- przed egzaminami też go brałam - jest świetny bo nie zamula jak inne i nie uspokaja człowieka do kukiełki delikatnie wycisza i nie trzeba brać po 3-4 jak inne . Ja max w ciężkich stanach ale tylko przed snem brałam 2 :) a tak zawsze 1 i nie ma środków ubocznych . Długo naszukałam i nałykałam się tego typu produktów dlatego valused polecam.


...testowałam pełno środków tego typu na uspokojenie , na sen itd . Ja za tymi na sen nie przepadam bo czasami budzika rano można nie słyszeć , albo może śpiewać i śpiewać tak przez 15 min a potem wstawałam i czułam się jak bym za długo spała

Piję zieloną herbatę parzoną powyżej 3 min na wieczór - tak zeby miała za zadanie wyciszyć Cię ( poszukaj na necie)tylko nie bezpośrednio przed snem bo jest moczopędna. Piłam zielone z bio active - smaki dobre ale mimo dłuższego parzenia nie wyciszały mnie a w nocy miałam żarówki zamiast spać i tak do rana mogłam leżeć patrząc w sufit więc zmieniłam herbatę na inną firmę i jest ok.

Kładąc się nie wywlekaj spraw - nie myśl o tym co zrobiłaś dzisiaj , co masz zrobić jutro itd daj swojemu orzeszkowi odpocząć od myślenia :) zamartwiania się. Lepiej dasz sobie rade z trudnościami i problemami wypoczęta - szybciej znajdziesz rozwiązanie

Mnie dali również radę abym w dzień starała się omijać łóżko szerokim łukiem i nie leżeć na tapczanie np czytając książki, oglądając tv

Aktualnie pomaga mi sport na sen. Podczas ćwiczeń , rozciągania, biegania bardziej się człowiek dotlenia i przede wszystkim odstresowywuje :)

Pomyśl co jesz na kolacje ..Czy posiłek nie jest ciężkostrawny,czy nie jesz kolacji zbyt wcześnie albo posiłek jest za duży bądź jesz za mało..
PAMIĘTAJ ABY NA KOLACJE NIE JEŚĆ WĘGLOWODANÓW pod żadnym pozorem !!!
Węglowodany dają energię organizmowi do działania. Na kolacje chudy nabiał warzywka ( ale tylko te z niską zawartością cukru - np. marchewka odpada) i zdrowe tłuszcze . Pamiętaj że jogurty itp nawet naturalny odpada bo to wyrób węglowodanowy (spójrz na etykietę i porównaj zawartość węglowodany-białko)

światło wieczorem najlepiej ciemniejsze
Jesli kładziesz się wcześniej spać to nie pij kawy od 17



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-27 22:13 przez Nicolx.

Jak szybko zasnąć? Pomóżcie

18 lis 2014 - 19:32:02

Patrzenie w ekran uniemożliwia pracy melatoniny w organizmie. Dlatego przez to wytwarza mniej melatoniny. Musisz robić coś poza elektronikami 3h przed snem - np. ćwiczonka, czytanie książki, rysowanie. Pomaga, serio.

niezweryfikowana
Posty: 70
Ostrzeżenia: 5/5

Jak szybko zasnąć? Pomóżcie

29 lis 2014 - 13:59:22

Ja poza ćwiczonkami piłam mleko, spacerowałam i brałam długi kąpiele. Nie na wiele się to zdało, więc ostatecznie zdecydowałam się sięgnąć po forsen forte. Oglądałam jakąś reklamę i że dużo on nie kosztuje, zdecydowałam się go kupić. I pomógł mi zasnąć spokojnie już pierwszej nocy po około godzinie od połknięcia. Teraz po 30 minutach max śpię jak dziecko, może to przez tą melatoniną, którą ma w składzie. Tak naprawdę nie wiem, ale ważne jest to, że fajnie działa i mam super humorek po nim.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

JAK ZAREZERWOWAC PZEDMIOT??