Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Mleko z piersi od którego mies?

12 paź 2016 - 22:45:36

Pytanie do wszystkich mam. Od którego tygodnia ciąży zaczęło wam się sączyć z piersi? A może dopiero po urodzeniu? Mamy które już miały mleko w trakcie ciąży jak to było z ilością pokarmu po urodzeniu? Miałyście nawał mleka czy przeciwnie? Ja mam pokarm już od 13 tyg ciąży. Przyznam że jest to trochę uciążliwe ale ciekawa jestem co będzie po urodzeniu. Dlatego pytam

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-12 22:46 przez Kaska113.

Mleko z piersi od którego mies?

13 paź 2016 - 10:09:52

też miałam, jestem po dwóch ciążach i karmieniach, pierwszy raz i drugi też miałam nawał wielkie przepiełnione i obolałe piersi masakra, teraz po drugiej ciąży 2 dni siedziałam nad ściągaczem i ryczałam.
jak zaczniesz przystawiać dziecko do piersi po porodzie pokarm będzie produkował, nawał zrobi sie po ok 3-4 dniach i ok 1,5 tygodnia się ustabilizuje do potrzeb dziecka. ja nie karmie już córeczki ok miesiąc i jeszcze jak nacisne to mi leci

Mleko z piersi od którego mies?

13 paź 2016 - 14:36:21

Cytat
Madlena25
też miałam, jestem po dwóch ciążach i karmieniach, pierwszy raz i drugi też miałam nawał wielkie przepiełnione i obolałe piersi masakra, teraz po drugiej ciąży 2 dni siedziałam nad ściągaczem i ryczałam.
jak zaczniesz przystawiać dziecko do piersi po porodzie pokarm będzie produkował, nawał zrobi sie po ok 3-4 dniach i ok 1,5 tygodnia się ustabilizuje do potrzeb dziecka. ja nie karmie już córeczki ok miesiąc i jeszcze jak nacisne to mi leci
długo jesteś po porodzie że jeszcze masz pokarm? A jak urodziłaś to nie było potrzeby dolarmiania dziecka mlekiem ze sklepu? Wystarczyło to co organizm produkował?

Mleko z piersi od którego mies?

13 paź 2016 - 17:28:28

Ja w ciąży nie miałam pokarmu, pojawił się po 2 dobie po porodzie. Miałam tak ogromny nawał że piersi miałam twarde jak kamienie, do tego strasznie bolały. Po 2 miesiącach wszystko się unormowało (znaczy przestało boleć) ale do dnia dzisiejszego tj, 7 miesięcy po porodzie zdarza się, że mam tak dużo pokarmu że wycieka, cały czas noszę wkładki laktacyjne, dodam że synek cały czas na cycu, zupki je raz dziennie i to też nie zawsze. Sama jestem ciekawa jak długo będę mieć taki ogrom pokarmu :)

Mleko z piersi od którego mies?

13 paź 2016 - 18:22:00

Nie pamiętam od którego miesiąca w ciąży miałam pokarm, chyba w ostatnim trymestrze.
Już ponad 16 miesięcy karmię :)
Każdy organizm jest inny, więc trudno powiedzieć jak będzie u Cb...

Mleko z piersi od którego mies?

13 paź 2016 - 19:18:02

Jestem w siódmym miesiącu ciąży i od pierwszego dnia tego miesiąca zaczęło mi się sączyć mleko z piersi. Nie jest tego dużo, ale i tak bardzo mnie to cieszy:) To nasze pierwsze dziecko.

Mleko z piersi od którego mies?

13 paź 2016 - 20:31:03

kaska113 moja Natalka 6 paźdźiernika skończyła 5 miesięcy. po porodzie wystarczało to co miałam ładnie przybierała na wadze i spała całe noce, problem zaczął sie kiedy w wrześniu dostałam miesiączke, duzo mniej mleka Natalka ciągle głodna i skończyły sie przespane noce i tak się skończyła przygoda z karmieniem.
czytałam że bardzo długo nawet po roku może jeszcze coś wyciekać jak nacisniesz

Mleko z piersi od którego mies?

14 paź 2016 - 08:09:33

ja pokarm dopiero dostałam po urodzeniu dziecka.

Mleko z piersi od którego mies?

14 paź 2016 - 14:43:22

u mnie nie leci sam z siebie ale od 17 tygdnia około jak nacisnę to leci, tryska :P ponoć nie ma reguły co do tego jak będzie po porodzie, na razie jestem w 33 tygodniu

Mleko z piersi od którego mies?

15 paź 2016 - 15:06:35

Dziękuję za odpowiedzi. Basia114322 podziwiam że tak długo karmisz

Mleko z piersi od którego mies?

24 paź 2016 - 19:16:54

Od 16 tygodnia codziennie i na tyle, że musiałam nosić wkładki laktacyjne. Aktualnie karmię 8 miesięcy i końca nie widać - mleka mam bardzo dużo.

Mleko z piersi od którego mies?

25 paź 2016 - 22:54:07

Cytat
adorable
Od 16 tygodnia codziennie i na tyle, że musiałam nosić wkładki laktacyjne. Aktualnie karmię 8 miesięcy i końca nie widać - mleka mam bardzo dużo.
jednak nie jestem sama. Ja też od 13 tygodnia nie mogłabym funkcjonować bez wkładek. Najgorzej w nocy. Dobrze że masz dużo mleka. Nie dokarmiałaś mlekiem modyfikowanym?

Mleko z piersi od którego mies?

16 lis 2016 - 16:19:03

U mnie pojawiło się po porodzie i to nie od razu, pocztakowo mialam problemy. Jak się rozkręciła laktacja to karmię już ponad rok :D

niezweryfikowana
Posty: 25
Ostrzeżenia: 4/5

Mleko z piersi od którego mies?

27 sty 2017 - 08:38:41

No jak widać jest to sprawa indywidualna tak, jak kryzysy przy KP. w razie kryzysu już bym nie rezygnowała z karmienia tylko starała się zaradzić. Jak zobaczyłam, że to chroni dziecko przed nowotworami to nie darowałabym sobie rezygnując z piersi.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-04 08:46 przez moderator.

Mleko z piersi od którego mies?

25 lut 2017 - 12:40:06

A czy dałybyście radę polecić jakieś sensowne wkładki laktacyjne? Czy uważacie, że np. takie są ok http://ebebe.pl/produkt/wkladki-laktacyjne-ebebe-ultraslim-white/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-02 20:31 przez Markos10.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czy to może być ciąża?