Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wrześniowe Mamusie 2016

15 sty 2016 - 12:01:29

Witajcie :) otwieram wątek "Wrześniowe Mamusie 2016" :)
Mam na imię Lila. Termin porodu mam na 19 września 2016r.
Wcześniej uczestniczyłam na wątku "Czerwcowe Mamusie 2013".
Mam już synka Sebastiana.
Mam nadzieje, że nasze grono będzie się powiększać :)

Wrześniowe Mamusie 2016

22 sty 2016 - 14:00:40

Najwidoczniej przyszłe mamusie jeszcze nie wiedzą że będą mamusiami;)

Wrześniowe Mamusie 2016

27 sty 2016 - 12:42:18

Witam, kilka dni temu dowiedziałam się, że jestem w drugiej ciązy, niestety czekam jeszcze na wizytę u mojego lekarza ponieważ akurat ma urlop ;( z moich obliczen wynika, że powinnam urodzić pod koniec wrzesnia;) W kazdym razie, podobnie jak Ty Lily2800, jestem już mamusią synka urodzonego w 2013 roku;) a dokładniej 2 wrzesnia i do takiego własnie wątku należałam tu na forum :P

Fajnie, że tu zajrzałam, cieszę się, że ktoś jest w podobnej sytuacji;)
Pozdrawiam!

Wrześniowe Mamusie 2016

29 sty 2016 - 19:51:46

Hej ja mam termin na 8 września wstępnie☺ już widziałam serduszko❤❤ to moja czwarta ciąża ale szczęśliwa druga. Mam 4 letniego synka Kubusia❤

Wrześniowe Mamusie 2016

31 sty 2016 - 11:14:00

Także Wasze grona powiększa się :) Dziewczyny jak się czujecie? :) Kolejną wizytę mam 8 lutego :) Ale szczerze powiedziawszy to okropnie się czuje :) owszem nie wymiotuje, ale mam cały czas mdłości,cały czas robi mi się słabo, tak jak bym miała zaraz zemdleć - brakuje tylko w oczach powiększających się czarnych kropek :) tylko chwilę postoje czy coś zrobie i już opadam z sił ;/ Do tego mam bole głowy, ale to wiem,ze to migrena bo wcześniej miałam ją zdiagnozowaną :) puchną mi nogi, że kozaków nie mogę zasunąć wieczorem a do tego 27 stycznia byłam u diabetologa i powiedział cukrzycę ciążową - jestem na diecie i insulinie. Przed drugą ciążą potwierdził lekarz u mnie stan przedcukrzycowy ;/ W pierwszej ciąży pod połowy ciąży miałam zdiagnozowaną cukrzycę ciążowa i również dieta plus insulina. A teraz już wcześniej, na początku :)

Wrześniowe Mamusie 2016

01 lut 2016 - 11:48:03

Też miałam strasze mdłości przez cały dzień bez wymiotów ale tydzień temu znikły☺ Mi bardzo pomagały migdały polecam! Współczuję Ci że masz cukrzycę no ale trzeba wytrzymać wszystko dla fasoleczki ☺ a jak tam apetyt?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-01 11:56 przez Ddarusia.

Wrześniowe Mamusie 2016

02 lut 2016 - 12:15:19

Apetyt owszem mam - ale co z tego:) Np. zjem dwie kanapki i juz więcej nie mogę ze względu na cukier, a z chcą zjadłabym jeszcze z 3 sztuki :) Słodycze tylko wącham raz na jakiś czas :) Krótko mówiąc trzymam się diety :)
W pierwszej ciąży do połowy przytyłam 10 kg, okazało się,że mam cukrzycę ciążową i dzień po cc, postawili mnie na wagę i ważyłam tyle co przed ciążą :) poźniej chudłam dzięki dziecie :) narazie moja waga stoi w miejscu 55 kg przy wzroscie 170 cm:) Przed ciążą waga spadała gwałtowanie- doszło do 51,5 kg ;/ Poźniej powrociło do 55 kg :)

Wrześniowe Mamusie 2016

02 lut 2016 - 16:11:25

No to rzeczywiście ciężko☺ Ja się pochwaliłam co do mdłości bo dzisiaj znowu powróciły

Byłam dzisiaj na wizycie i mój gin. przepisał mi witaminy na nudności mam nadzieję że pomogą bo już nawet na migdały nie mogę patrzeć

A termin mam jednak na 4 września



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-02 16:22 przez Ddarusia.

Wrześniowe Mamusie 2016

03 lut 2016 - 12:59:06

ja tez mam okropne mdłości i jestem bardzo zmęczona w dzień. robi mi się lepiej tylko jesli sie czyms zajmę np sprzataniem a tak to w koło marudzę i jest mi okropnie niedobrze. ogolnie czuje sie tak samo jak w pierwszej ciązy. bardzo bolą mnie piersi, ciagle chodze do łazienki, w nocy zle spie, ciagle snia mi sie głupoty, potem sie przebudzam do toalety i oczywiscie nie moge zasnąć... w poniedzialek mam wizytę u mojego gina- juz nie moge sie doczekac:)

Wrześniowe Mamusie 2016

05 lut 2016 - 12:42:57

vaustyna również mam wizytę w poniedziałek u ginekologa :) nie moge się również doczekać, ale i mam obawy :)

Wrześniowe Mamusie 2016

11 lut 2016 - 11:50:53

Hej :-) ja mam termin na 9 września. Jest to moja druga ciąża pierwsza poroniłam w 8 tygodniu. Ogólnie czuję się dobrze dokuczają mi jedynie mdłości rano i w ciągu dnia jeśli dopuszczę do uczucia głodu- muszę być ciągle najedzona :-) 29 lutego mam wizytę i badanie prenatalne strasznie się boję czy będzie wszystko w porządku tym bardziej że biorę raz dziennie wziew na astmę :-/

Wrześniowe Mamusie 2016

11 lut 2016 - 12:10:52

Witamy w naszym gronie Edyto :) Ja byłam 8 lutego na wizycie u ginekologa, ale za duzo się nie dowiedziałam, bo powiedział,ze nie bedzie prowadził mojej ciąży we względu na moje choroby - i odesłał mnie ze świstkiem ipowiedział, że mam rodzić w innym szpitalu. Polecił mi innego lekarza - pojde do nowego gdzieś tak ok 9 marca. na 23 lutego mam umówioną wizytę u innego ginekologa na przezierność karkową. 22 lutego mam wizytę u diabetologa.

Wrześniowe Mamusie 2016

11 lut 2016 - 12:44:53

A mam takie pytanie, jak wygląda wasza pielęgnacja głównie chodzi mi o kosmetyki do twarzy. Czy używacie tych co do tej pory czy jakiś nowych, naturalnych? Przeczytałam artykuł że w ciąży powinno się zwracać szczególną uwagę na skład że pewne substancje parabeny itp mogą szkodzić rozwijającemu się dziecku. Trochę się przestraszyłam bo przejrzałam skład swoich kosmetyków i w większości znajdują się te substancje. Mam cerę mieszaną więc używam też tych do walki z zaskórnikami a ostatnio moja cera jeszcze bardziej się pogorszyła :-/
Jak to z tym jest?

Wrześniowe Mamusie 2016

12 lut 2016 - 09:43:33

Ja już po pierwszym usg, jestem w 7 tygodniu i 4 dniu ciązy ;) niestety za tydzien muszę powtórzyć usg ponieważ lekarza zaniepokoiła "czarna plama" w mojej macicy, mowil ze to moze bodajże kosmówka się odkleja, w każdym razie zrezygnowałam o mowieniu rodzinie o ciązy, poczekam do następnej środy ;( martwie się okropnie, ale staram się odpoczywać ile tylko mogę. trzymajcie kciuki, żeby było dobrze!

A Wy powiedziałyście już rodzinom o ciązy? W jaki sposób to zakomunikowałyście? ja planuję kupić tort;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-12 09:49 przez vaustyna.

Wrześniowe Mamusie 2016

12 lut 2016 - 13:52:20

Edyta jak dużo kosmetyków nie używam: BB od Garniera, tusz do rzęś, eyeliner, szminka, plus demakijaż i peeling. Jedynie nie maluje paznokci od ciaży, w poprzedniej tez nie malowałam. A i unikam perfum/zapachów. Włosów nie maluje - mam naturalne.
Vaustyna trzymam kciuki za Was :) Z rodziny wie narazie tylko siostra i teściowie - reszta jeszcze nie. I oczywiście wie mój pracodawca i znajomi z pracy :) Ja to mówie jak juz coś prostu z mostu. Dziewczynom z pracy powiedziałam przy wspolnym śniadaniu - dopiero po chwili doszło do nich co powiedziałam a miny były niesamowite :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wpadka a instynkt macierzyński/ojcowski?