Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Co łykać? :)

07 kwi 2015 - 21:38:10

pregna plus

Co łykać? :)

11 kwi 2015 - 10:46:57

Folik :)

Co łykać? :)

13 kwi 2015 - 11:54:34

Postanowione - folik :) do tego postaram się zmienić nawyki żywieniowe

niezweryfikowana
Posty: 29
Ostrzeżenia: 5/5

Co łykać? :)

14 paź 2015 - 17:22:30

Ja zanim zaszłam w ciążę łykałam regularnie tran norweski (np. gal) w okresie od września do kwietnia (dalej tak robię) i przyjmowałam zestaw witamin Falvit. Przed zajściem w ciążę zaczęłam dodatkowo łykać Folik.

Co łykać? :)

16 paź 2015 - 06:50:49

Jedz owoce i warzywa i żadne witaminy nie będę Ci potrzebne, ja w pierwszej ciąży jadłam i tyłam po nich jak szalona a do tego ciagle byłam głodna, teraz jestem w drugiej ciaży zdrowo się odżywiam i nie łykam żadych suplementów:)

niezweryfikowana
Posty: 29
Ostrzeżenia: 5/5

Co łykać? :)

04 lis 2015 - 21:03:48

Czegoś tu nie rozumiem - tyłaś po witaminach? Wiem, że niektóre witaminy (np. osławione Matruelle, którego już sam zapach odrzuca) mogą wzmagać wymioty, ale przybieranie na wadze? Nie sądzę. Poza tym bywa i tak, że kobiety wymiotują na potęgę i nie są w stanie dostarczać organizmowi witamin, bo np. całymi dniami ciągną na suchych bułkach, sucharkach i odgazowanej coli, która pomimo, że niezdrowa pomaga zwalczyć mdłości. A tran, o którym już wspominałam, to naturalny produkt, który dobrze robi i mamie i dziecku :)

niezweryfikowana
Posty: 40
Ostrzeżenia: 2/5

Co łykać? :)

20 lis 2015 - 18:31:41

Dziewczyny, jeśli chodzi o nudności, wymioty, to niestety - znam ten ból doskonale, ale u mnie to chyba rodzinne, bo moja mama opowiadała, że kiedy była ze mną w ciąży, to zanim dojechała do pracy, trzy razy musiała wychodzić z autobusu :| Kupiłam sobie Prevomit i muszę powiedzieć, że łagodzi te objawy. Może nie jest tak, że zupełnie nie odczuwam nudności, ale poprawa jest zdecydowana. A dodatkowo w tej jednej tabletce mam też kwas foliowy i witaminy, a dla mnie to wygodne, bo ogólnie nie lubię łykać tabletek ;)

Co łykać? :)

20 lis 2015 - 20:04:37

Folik :)

niezweryfikowana
Posty: 264
Ostrzeżenia: 5/5

Co łykać? :)

27 lis 2015 - 13:58:24

ja miałam takie standardowe suplementy ale mnie zatwardzały strasznie i musiałam zmienić dietę i odstawić go chyba za dużo witamin z gruby B tak działała na mnie, tak przynajmniej mówiła moja ginekolog :) Teraz mam jakieś kompleksowe witaminki i jest znacznie lepiej :) grunt to nie zapominać o tabsach co też nie jest takie łatwe. Ja dodatkowo mam jeszcze laximama bo ciągle mam problemy z brzuchem w tej ciąży i muszę suplementować błonnik bo mogłabym nie iść do toalety i z 3 dni :( a dietę mam dobrą dużo warzyw, owoców ze skórką nie wiem czemu tak jest :(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-27 14:17 przez mikomysz.

Co łykać? :)

06 gru 2015 - 09:12:06

o tej porze jak mało możemy wychwycić naturalnej wit D dobrze jest przyjmować ją w dodatkowej porcji - detrical - ma w swoim składzie optymalna dawkę tego naszego pięknego słońca tak ważnego dla kości małego dziecka

Co łykać? :)

06 gru 2015 - 13:41:48

Ja ciaży ani 1 ani 2 nie wymiotowałam i nie miałam nudności, jakoś tak dobrze znoszę ciażę:) ale jak jadłam witaminy to ciagle byłam głodna więć podjadałam skutkiem czego było to że szybko tyłam:( teraz nie jem żadnych sztucznych witamin tylko te naturalne z owoców i warzyw , nie jetem ciągle głodna, nie podjadam więc nie tyję tak bardzo, jestem w 28 tyg. ciąży i mam 6 kg dodatkowo, a w pierwszej ciązy na tym etapie miałam już dodatkowych 10:(

Co łykać? :)

11 sty 2016 - 19:06:15

Cytat
kkasiusia85
:( teraz nie jem żadnych sztucznych witamin tylko te naturalne z owoców i warzyw
rozumiem wszystko ale czasami tych witamin nie da się dostarczyć w naturalny sposób - mówię to głównie o wit d. Ryby, jajka, wątróbka to nie zawsze są nasze przysmaki więc czasami trzeba się przemóc i zadbać o siebie i maleństwo

Co łykać? :)

12 sty 2016 - 09:20:45

Teraz jestem w 34 tyg i pytałam lekarza czy brać jakieś witaminy a on mi powiedział, że mam książkowe wyniki wszystkich badań i nie muszę nic łykac, wiec we wszystkim trzeba zachować umiar:)

niezweryfikowana
Posty: 23
Ostrzeżenia: 4/5

Co łykać? :)

10 lut 2017 - 12:14:49

Wystrzegaj się wszystkiego co w swym składzie zawiera witaminę A jest bardzo niebezpieczna dla płodu. Ja używałam w pierwszej ciąży MamaDHA lekarz mi polecił i kwas foliowy i obecnie w 2 ciąży także biorę to samo

niezweryfikowana
Posty: 20
Ostrzeżenia: 2/5

Co łykać? :)

30 gru 2017 - 11:36:18

Cytat
nina1123
Wystrzegaj się wszystkiego co w swym składzie zawiera witaminę A jest bardzo niebezpieczna dla płodu. Ja używałam w pierwszej ciąży MamaDHA lekarz mi polecił i kwas foliowy i obecnie w 2 ciąży także biorę to samo

Miałam ten sam suplement, który lekarz przepisał Tobie. Też ze względu na bogaty skład i to, że ma więcej składników niż tylko kwasy omega. A co łykać? No właśnie najlepiej skonsultować to z lekarzem prowadzącym ciążę.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czy jesteśmy gotowi finansowo na dziecko?