Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Majowe mamusie 2015

10 paź 2015 - 07:44:17

U nas jest zupełnie tak samo, do tego tak się przyzwyczaił do smoka, że budzi się w nocy kilka, kilkanaście razy żeby tylko mu go włożyć. Powoli zaczyna to być męczące i nie wiemy jak to przezwyciężyć :-(

Majowe mamusie 2015

10 paź 2015 - 08:14:25

skad ja to znam.. ale zdecydowanie wole wstac i wlozyc smoka i zatkac nim buziaka zeby przestał gadac z dinozaurami na poscieli i sie znowu polozyc niz wstawac na karmienie :P a wprowadzacie juz nowe smaki? my juz sie pomalu testujemy.. marchewka i brokuły laduja na mnie ale zupka jarzynowa ,dynia i wszelkiego rodzaju kisci i masci kaszki sa akceptowane..czasami mysle ze za kaszke on jest w stanie wszystko oddac :D

Majowe mamusie 2015

10 paź 2015 - 16:44:41

U Tymka w łóżeczku wiszą zabawki i grzechotki wiec czasem się zdarzy koncert o 3 w nocy bo zachce mu się po prostu pobawić. Powolutku próbujemy, synek skończył 2 dni temu 4 miesiące wiec jeszcze jestem ostrożna.

Majowe mamusie 2015

10 paź 2015 - 18:22:59

my zaczelismy w dniu kiedy konczył 17 tygodni bo przestal mi przesypiac noce i wstawał po 3 razy na karmienie, pomalu wprowadzilismy kaszke na kolacje i problemy z nocnym podjadaniem sie skonczyly :)

Majowe mamusie 2015

11 paź 2015 - 22:47:08

My juz tez wcinami zupki z dyni marchewki pietruchy selerka, jemy gotowane zmiksowane jabłuszko, Julek uwielbia kompocik z gotowanych jabłek, jstesmy równiez dalej na piersi, az nie moge uwierzyc ze tak długo bo pierwszego synka ledwo 6 tyg to trwało. Na wieczór zawsze mam odciagniete mleczko i na dokładke po piersi dajemy butle z mojego mleczka z dodatkiem kleiku ryżowego i synus ładnie śpi. A powiedzcie mamusie ile mierza i waża wasze maluszki mój Juleczek na ostatnuim szczepieniu 2 pażdziernika mierzył 65 cm i ważył 6600

Majowe mamusie 2015

12 paź 2015 - 08:41:02

My 24 wrzesnia sie warzylismy i Oli wazył 6500 ale ile ma dlugosci to nie mam pojecia ale ciuszki na 74 sa juz na teraz :) szczepic sie bedziemy dopiero 23 pazdziernika ( trzecia dawka) wiec bede wiedziała dokladniej ;) ale wydaje mi sie ze juz dobija do 7 o ile juz 7 nie przekroczyl :P w kazdym badz razie juz jest co nosic :P

Majowe mamusie 2015

12 paź 2015 - 20:26:27

O to mój Tymon urodzony 8 czerwca a tydzień temu ważył 6700, urodził się mając tylko 3 kg. Marchewka gotowana mu smakuje, ogólnie ma dobry apetyt ;-) ale jest bardzo żywym dzieckiem, podciąga się w łóżeczku a na dodatek to straszny pieszczoch. Karmiłam tylko miesiąc, na początku miałam ogromne wyrzuty sumienia ze tak krótko, ale jak zobaczyłam, że synek wreszcie się najada to odetchnęłam z ulgą.

Majowe mamusie 2015

12 paź 2015 - 21:25:58

super nam te dzieciaczki rosna, ważne ze sa szczesliwe i my mamusie również szczesliwe z pociech :)

Majowe mamusie 2015

12 paź 2015 - 22:09:48

fireblade , no to szybko przybiera na wadze :) no ale to pewnie zasluga mm , my od poczatku na moim mleku, zadnego dokarmiania wiec troche wolniej, na poczatku sie martwiłam ze za malo przybiera ale Nasza Pani doktor powiedziała ze miesci sie w normach wiec nie ma co sie martwic :) teraz sie zajada kaszkami i warzywkami wiec jest roznica, nozki juz mu sie robia jak dwa serdelki :P a jak brzuszki Waszych pociech? walczylyscie z kolkami? u nas dzieki Bogu nie bylo :)

Majowe mamusie 2015

13 paź 2015 - 14:00:28

U nas był problem z brzuszkiem, ale bardzo szybko przeszło. Na dobrą sprawę nie mam co nazywać tego kolką ;-) pomógł Espumisan ;-) a właśnie dziewczyny, odnośnie szczepień. Co myślicie o szczepionce odra świnka różyczka po 13 miesiącu? Naczytałam się okropnych rzeczy i przyznam szczerze, że jeżeli będę szczepić synka to z duszą na ramieniu.

Majowe mamusie 2015

14 paź 2015 - 09:59:48

Mój Olo ma już ponad 8kg. Nie wprowadzamy jeszcze jedzonek, bo jest karmiony piersią, a nie skończył jeszcze 6m.



Majowe mamusie 2015

15 paź 2015 - 09:32:34

Sliczne oczka :) ponad 8 kg? no to musisz miec porzadny pokarm ze nie musisz go dokarmiac i tak ładnie rosnie :)

Majowe mamusie 2015

15 paź 2015 - 21:52:46

my tez wagowo w normie, nie martwie sie ze mniej wazy wrecz cieze, pierwszy synus kolos i wiem z czym to sie je, ciesze sie ze jest szczuplejszy, a Pani dr zadowolona wiec ok :) a co do brzuszka to miala sytuacje ze sie prezył i espumisan wystarczyl ale rzadko, nie mamy na co narzekac jest grzeczny i kochany :)

Majowe mamusie 2015

01 lis 2015 - 13:31:53

hej, tydzien temu sie szczepilismy :) ost dawka, Oli wazy 6,5 kg . troche sie zdziwiłam bo sadziłam ze wazy wiecej, 5 miesiecy mineło a on od urodzenia przybrał zaledwie ok 2700 .. no ale lekarka nie skomentowała tego wiec chyba prawidlowo :) jakies postepy sa juz u Waszych maluchów? próbuja juz siadac? zabki rosna? Nasz maluch juz sie przekreca na boczki, czasami mu sie uda tez na brzuszek ale to chyba bardzien niechacy niz celowo hehe, zmiana pieluchy zaczyna byc walka o chwle spokoju lezenia na plecach ale jeszcze daje rade :P do siadania sie jeszcze nie podrywa, lubi byc sadzany na kolanach ale sam jeszcze nie chce :) a zabków jak nie bylo tak nie ma :) jest jeszcze czas.. pozdrawiamy ;)

Majowe mamusie 2015

03 lis 2015 - 22:29:02

Julek robi postępy jak leży to dźwiga główkę i zagląda, jesli chwyci za palce albo rękę to próbuje sie podciągnąć, ząbków nie widac ale slinimy sie niemilosiernie, ma ulubione zabawki i nimi sie lubi bawić, ciągle sie uśmiecha tylko oczka mu blyszcza, zaokraglil sie troszke, pucka urosly nóżki sie zaokraglily. 18 listopada mamy szczepienie żółtaczke wiec zobaczymy jak wagowo.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

toksoplazmoza w ciaży ,ktoras przechodzila?