Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Odchodzący czop ???

29 gru 2013 - 19:30:04

Hejka.
Jestem aktualnie na początku 35 tygodnia drugiej ciąży.
Od ok 31 tc, skracała mi się szyjka i robiło mi się rozwarcie (1 palec) przez co leżałam w szpitalu gdzie podano dziecku sterydy.
Z racji tego że nic więcej się nie działo (nie postępowało)po 3 dniach zostałam wypisana do domu z zaleceniami...
Dzisiaj przy wizycie w WC, zobaczyłam na bieliźnie, białą, budyniowatą nie zabarwioną niczym wydzielinę i zastanawiam się czy jest to czop i czy przypadkiem nie zaczął mi odchodzić (nie mam skurczy, nic mnie nie boli jako tako), niestety nie wiem jak to w praktyce wygląda, bo pierworodna była "wyciągana" na "siłę" zakończoną cesarką.
Wizytę u swojego lekarza mam 2 stycznia

Odchodzący czop ???

29 gru 2013 - 19:46:40

Mogł to być czop a mogła to być większa il śluzu zebrana. Osobiście na Twoim miejscu byłabym już na izbie przyjęć bo jeśli to czop to poród może zacząć się nawet dziś ( często się tak zdarza ale nie zawsze ). Jeszcze trochę za wcześnie i w szpitalu pewnie próbowali by zatrzymać poród. Na wizytę u lekarza bym nie czekała.
Dodam ze mi odszedł czop o 20 i też bez skurczy itd a nad ranem córka była na świecie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-29 19:49 przez Antalisa.

Odchodzący czop ???

29 gru 2013 - 20:18:28

u mnie czop był ciemnoczerwony i zaczęły się skurcze... na pewno nie jest to normalna wydzielina więc myślę że tak czy tak warto iść do lekarza

Odchodzący czop ???

29 gru 2013 - 21:46:06

U mnie była to taka budyniowata gęsta maź o mlecznym zabarwieniu podobna do śluzu po owulacji w normalnym cyklu miesiaczkowym który jest nieprzejrzysty i gęsty. Podobna wydzielina może być objawem stanu zapalnego co też w ciąży się zdarza.Lekarzem nie jestem zatem nie będę pisać ze "na pewno" to to czy tamto. Wiem jedno - jechalabym do szpitala na badanie i ktg.

Dodam ze w ciąży wydzielina z pochwy może być w większych il dlatego wiele kobiet stosuje w ciąży wkładki.

Odchodzący czop ???

06 sty 2014 - 20:28:05

Według mnie to czop ja taki miałam w pon aurodziłam w pt. spoko czekaj jeszcze na jakieś oznaki ja zaczęłam krwawić i wtedy urodziłam

Odchodzący czop ???

08 sty 2014 - 20:44:03

ja zobaczyłam czop na porodówce podczas badania - była raczej krwisty

Odchodzący czop ???

08 sty 2014 - 22:44:29

u mnie czop był jak galaretka albo raczej kisiel gęsty, zabarwiony krwią ( odszedł na jakieś 30 min przed rozpoczęciem się skurczy )



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-08 22:45 przez Darmoszka.

Odchodzący czop ???

09 sty 2014 - 08:27:53

u mnie czop odchodził przez kilka dni, był gęsty zabarwiony krwią, w dzień porodu wyleciał mi taki skrzep, wyglądało to jak kawałek wątroby :D po 10 dniach od wyjścia czopu urodziłam

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

zachcianki, smaki w ciąży ;)