Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Umowa zlecenie a ciąża

27 wrz 2013 - 17:02:36

Cześć dziewczyny ;) nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, a może któraś z was była w podobnej sytuacji. Jestem dopiero w 6 tygodniu ciąży i pracuję na umowę-zlecenie (umowa do 30.09.2014), termin porodu wyznaczony jest na 26.05.2014, czyli łapię się w czasie trwania umowy. Jednocześnie jestem ubezpieczona na mojego tatę (świadczenia zdrowotne) i w związku z tym chciałam się dowiedzieć czy coś mi przysługuje, jakiś zasiłek czy mogę iść na zwolnienie itd? Czy muszą być odprowadzane dodatkowo składki chorobowe? Czy któraś z was ma doświadczenie w takich sprawach?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

Umowa zlecenie a ciąża

27 wrz 2013 - 17:16:30

Umowa zlecenie to umowa cywilnoprawna i nie mają do niej zastosowania przepisy prawa pracy.

niezweryfikowana
Posty: 865
Ostrzeżenia: 1/5

Umowa zlecenie a ciąża

27 wrz 2013 - 19:44:25

Miałam podobną sytuacje warunkiem by mieć płacony zasiłek chorobowy jest opłacanie co najmniej przez 3 miesiące dobrowolnych składek ubezpieczenia chorobowego, a żeby macierzyńskie mieć płacone to musisz mieć umowe przynajmniej do dnia porodu. Na 100% jestem pewna ja miałam płacone a obecnie jestem od 30 sierpnia na macierzyńskim :) Z Tym, że ja na umowie miałam 800zł i z tego mi naliczali i l4 i macierzyński. (mimo, że zarabialam wiecej o 100%)

Umowa zlecenie a ciąża

27 wrz 2013 - 19:53:01

tak jak pisze nataliau90, musisz mieć opłaconą składkę na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe

Umowa zlecenie a ciąża

27 wrz 2013 - 20:37:48

ja miałam wypłacane l4 i macierzyńskie ale miałam odprowadzaną składkę chorobową. Jakbyś się teraz zdecydowała na taką składkę to po 3 miesiącach możesz iść na l4 i później mieć macierzyńskie

Umowa zlecenie a ciąża

27 wrz 2013 - 21:51:38

Tak jak piszą dziewczyny. Musisz się dobrowolnie zgłosić do opłacania składki chorobowej. Nie będziesz miała problemu ze zwolnieniem i macierzyńskim ;)

Umowa zlecenie a ciąża

02 paź 2013 - 16:40:18

O to dobrze wiedzieć :) wielkie dzięki za pomoc! :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Brak miesiączki!Co myślicie?