Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jaki kwas foliowy

23 lis 2015 - 14:45:59

a ja bedac w ciazy bralam takie cos - kwas foliowy + zestaw witamin i mineralow (magnezo, zelazo i inne - wszystko jest ;)) -> http://symnatalprobaby.pl/faq

Jaki kwas foliowy

29 lis 2015 - 19:39:06

a to takie cos jak Multivit od prenalenu

Jaki kwas foliowy

18 sty 2016 - 13:51:33

Ja biorę femibion

niezweryfikowana
Posty: 86
Ostrzeżenia: 3/5

Jaki kwas foliowy

24 kwi 2016 - 22:20:36

Jak kwas foliowy, to Folik. Teraz są też dostępne wersje dla kobiet w 1 oraz 2/3 trymestrze i podczas laktacji - Folik mama.

Jaki kwas foliowy

01 sie 2017 - 16:18:52

Wracam do tematu bo właśnie moja przyjaciółka urodziła dziecko z rozszczepem i się przyznała, ze nie brała w ogóle folika, uważała, ze jest zbędny a tu proszę nieszczęście gotowe dzięki lekceważeniu kwasu foliowego.

niezweryfikowana
Posty: 65
Ostrzeżenia: 4/5

Jaki kwas foliowy

29 lis 2017 - 13:04:01

kwas foliowy jest bardzo ważny i wydawało mi się że już wszędzie o tym trąbią gdzie się da, niedobory moga powodować poważne wady więc lepiej tego nie lekcewazyć. wiem że są te mniej i bardziej przyswajalne formy, ja biorę mama dha premium, bo ma tego kwasu dużą dawkę i tez jest w tej lepszej formie. Wyniki mam dobre i czuję ię ok :)

niezweryfikowana
Posty: 20
Ostrzeżenia: 2/5

Jaki kwas foliowy

30 gru 2017 - 11:35:26

Cytat
dragonfruit
kwas foliowy jest bardzo ważny i wydawało mi się że już wszędzie o tym trąbią gdzie się da, niedobory moga powodować poważne wady więc lepiej tego nie lekcewazyć. wiem że są te mniej i bardziej przyswajalne formy, ja biorę mama dha premium, bo ma tego kwasu dużą dawkę i tez jest w tej lepszej formie. Wyniki mam dobre i czuję ię ok :)

Też to łykałam :) Starałam się zawsze trzymać zdrową dietę – nie tylko będąc w ciąży, ale ciągle miałam problemy z magnezem. Poziom był za niski. Dlatego koniecznością dla mnie było łykanie go w ciąży. Na szczęście są teraz suplementy, że w jednej tabletce jest wszystko :)

niezweryfikowana
Posty: 65
Ostrzeżenia: 4/5

Jaki kwas foliowy

22 sty 2018 - 15:22:51

zdecydowanie, jak można brać wszystko w jednym to jestem za, od koleżanki która jest w ciązy jak usłyszałam że bierze chyba z 10 tabletek dziennie to szok prawie, ja bym pewnie ise poguiła w tym wszystkim co i kiedy brac

Jaki kwas foliowy

17 kwi 2018 - 15:44:55

drogie kobietki, a ja jak zwykle musze byc inna niz wszystkie i dlatego szukam wsparcia. Moze ktos mial podobny problem. Juz na studiach wbijali nam w glowe, ze kwas foliowy nalezy zaczac brac pol roku przed planowana ciaza. I wlasnie tak chcialam zrobic, jednak okazalo sie, ze jest to niemozliwe. Mam po prostu alergie. Mam tez atopowe zapelenie skory, dlatego tez nie zorientowalam sie na poczatku, gdyz zmiany skorne byly bardzo podobne. Poczytalam ulotke i okazalo sie, ze w srodku jest wiele dodatkow typu skrobia ziemniaczana itp. Zakupilam nowe opakowanie, Pani w aptece doradzila mi taki z firmy ratiopharm. Co prawda ma rowniez laktoze i kilka uzupelniaczy- jednak na zaden z nich nigdy nie bylam uczulona. Po drodze trafily sie prace w ogrodzie, a na wieczor uczulenie wystapilo juz na drugiej rece- razem z mama doszlysmy do wniosku, ze to moze wcale nie od kwasu tylko od gumowych rekawic. Odczekalam i postanowilam wyprobowac nowe opakowanie z apteki. Efekt byl natychmiastowy ok 30 min uczulenie bylo wszedzie: dlonie, ramiona, plecy, a nawet uda. Internet mowi, ze na kwas foliowy nie mozna byc uczulonym. Termin do gin udalo mi sie odstac dopiero za tydzien. Ale nie wiem co robic do tego czasu. Z tabletek zrezygnowalam calkowicie i tak sie zastanawiam czy istenieja pojedyncze skladniki kwasu foliowego ktore moglabym kupic? Albo produkty, ktore go zawieraja ?

niezweryfikowana
Posty: 6
Ostrzeżenia: 1/5

Jaki kwas foliowy

29 kwi 2018 - 12:09:19

Są dwa rodzaje kwasu foliowego, często w droższych preparatach jest ta lepiej przyswajalna forma. Mi zbadań dodatkowo wyszło, że powinnam brać ten lepszy i łykałam mamadha premium. Byłam tam jeszcze inne witaminy także w ogóle dla mnie super, a cena dosyć przyjazna

Jaki kwas foliowy

29 kwi 2018 - 14:48:45

folik choc dużo kwasu foliowego mają pomarańcze i sa bardzo smaczne

niezweryfikowana
Posty: 20
Ostrzeżenia: 2/5

Jaki kwas foliowy

10 sie 2018 - 15:08:57

Cytat
Kumii
Są dwa rodzaje kwasu foliowego, często w droższych preparatach jest ta lepiej przyswajalna forma. Mi zbadań dodatkowo wyszło, że powinnam brać ten lepszy i łykałam mamadha premium. Byłam tam jeszcze inne witaminy także w ogóle dla mnie super, a cena dosyć przyjazna

To prawda! Nie wiem, czy dziś w ogóle jest możliwe przejście ciąży, bez dodatkowego przyjmowania witamin i minerałów. Przynajmniej u mnie tak było, że brałam te tabletki, o których mówisz i dzięki temu miałam dobre wyniki.

niezweryfikowana
Posty: 38
Ostrzeżenia: 6/5

Jaki kwas foliowy

17 cze 2019 - 09:47:13

W przypadku kwasu foliowego lepiej jest jednak stawiać na suplementy. Gotowanie warzyw powoduje utratę nawet 70% zawartości folianów. Najlepiej owoce i warzywa spożywać na surowo, zwłaszcza w towarzystwie witaminy C, która chroni kwas foliowy przed rozpadem. Ciekawostką jest fakt, że z pożywienia organizm przyswaja jedynie około połowy zawartych w niej folianów, natomiast przyswajalność kwasu foliowego z suplementów diety jest niemal całkowita. A kwas odgrywa bardzo dużą rolę w rozwoju płodowym malucha.....

zweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

Jaki kwas foliowy

26 cze 2019 - 06:33:42

Nie tylko niedobór kwasu foliowego jest groźny. Tak samo kwasy DHA, które mają ogromny wpływ na rozwój mózgu, wzroku malucha. Ja brałam od połowy ciąży Mama DHA Premium i żadnych niedoborów nie miałam, wyniki książkowe :)

niezweryfikowana
Posty: 115
Ostrzeżenia: 2/5

Jaki kwas foliowy

06 sie 2019 - 16:05:04

Lepiej właśnie brać witaminy z kwasem foliowym, kwasami dha, do tego jod, wit.D, dlatego mi też bardzo odpowiadał skład mama dha, jest krótki ale bardzo wartościowy a przy dobrych wynikach nie potrzeba więcej, tylko zdrowo się odżywiać :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Terminacja ciazy - ktos przeszedl?