Obecnie rozmawiamy o:

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.620

Czy jestem w ciąży cz.2 - Zbiorczy

14 lut 2013 - 10:41:29

Z racji tego,,że poprzednia część ma sporo stron, otwieram część drugą.Wątek dotyczący niepewności,która was trapi.Tutaj możecie się poradzić.Pod spodem wklejam część poprzednią do wglądu.

http://szafiarenka.pl/79/4835083/czy-jestem-w-ciazy-watek-zbiorczy,1.html



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-14 10:46 przez monia_25.

Czy jestem w ciąży cz.2 - Zbiorczy

03 lut 2013 - 13:42:22

Witam ..
Mam taki problem , mianowicie ..
chcielismy z mezem bardzo dziecka wiec postanowilismy ze zrobimy .
stosunek robilismy 19.12 a 24.12 powinna miec planowana miesiaczke jednak jej nie dostalam :(
czekalam pare dni, pozniej tydzien miesiaczki nie widac wiec postanowilam kupic test i okazal sie " brak ciazy " nastepnie po 2 dniach zrobialam sobie nowy test i okazalo sie znowu ze " brak ciazy " :(
Od 24.11 do 24.12 nie dostalam miesiaczki jednak po nowym roku od poczatku stycznie tez nie dostalam a dzisiaj jest 3.02 i okazalo sie ze dostalam miesiaczke.. Lecz stosunek uprawialismy juz pare razy do konca i myslelismy ze jest ciaza a tu raptownie cos takiego .. Na dodatek mialam isc jutro ( 04.02) do lekarza ...


Powiedzcie czy jestem w ciazy czy tez nie ?? juz nie wiem co mam myslec :(
Czy odczekac ta " miesiaczke " i isc do lekarza czy zrobic jeszcze raz test ???

Czy jestem w ciąży cz.2 - Zbiorczy

03 lut 2013 - 15:38:23

Ja miałam to samo jak zaczęliśmy starać się o dziecko.
teraz wiem, że zadziałała moja psychika. Tak bardzo nie chciałam dostać okresu, że się po prostu nie pojawił. i ciąży też nie było. Wrócił po dwóch miesiącach.

Czy jestem w ciąży cz.2 - Zbiorczy

16 lut 2013 - 10:31:25

Nie zdajecie sobie z tego sprawy ale psychika ma czasem bardzo duży wpływ na problemy z zajściem w ciążę. Nie spinajcie się tak. My z mężem polecieliśmy na żywioł, co będzie to będzie. I udało się za pierwszym razem , teraz właśnie mąż usypia naszą 9 dniową córeczkę.
Życzę powodzenia a przede wszystkim cierpliwości.

Czy jestem w ciąży cz.2 - Zbiorczy

16 lut 2013 - 11:12:01

A my nie planowaliśmy , naszej Lenki.
Po prostu odstawiłam w 2010 r w pażdzierniku tabletki anty bo tyłam po nich, prezerwatyw nie używaliśmy, stwierdziliśmy , że i tak za rok ślub to co będzie to będzie. 6 stycznia 2011 r , zrobiłam test ( brak miesiączki ok. tydzień, krwotoki z nosa, senność, częstomocz) , pokazały się dwie kreseczki, lekarz stwierdził 5 tydzień.
8 stycznia 2011 r. odbył się ślub, córeczka ma już 17 miesięcy.
DZIEWCZYNY NIE PLANUJCIE, ŻADNE STARANIE SIĘ!!!
Ciąża jest wtedy ,kiedy najmniej się tego spodziewacie.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-16 11:13 przez beatalena81.

niezweryfikowana
Posty: 1.898
Ostrzeżenia: 1/5

Czy jestem w ciąży cz.2 - Zbiorczy

17 lut 2013 - 18:54:09

dziewczyny, od kilku dni mialam dziwne bóle brzucha, jak na okres. Oprócz tego dziwnie zareagowałam na bardzo małe ilości alkoholu. raz wypiłam jedno piwo na imprezie u koleżanki. piłam go przez jakieś 2-3 godziny, po czym poczułam się kompletnie pijana... Drugi raz wypiłam w ciąagu wieczoru 2 drinki na domówce, czyli picie rozciągnęło się na kilka godzin, wypiłam naprawdę niedużo, mimo to wymiotowałam całą noc, ale następnego dnia nie miałam kaca. Nie myślcie, że jakoś dużo piję - tak naprawdę bardzo rzadko, tylko z jakiejś okazji, nigdy się nie upijam..
zdziwiły mnie takie objawy, kupiliśmy dziś z mężem 2 testy. Na każdym widać drugą kreskę, ale bardzo słabo... Mąż sie ze mnei śmieje, a ja nie wiem co mam myśleć. On jest przekonany, że to ciąża, ja mam nadzieję, ze nie. Zawsze myślałam, ze sie przebadam, zaplanuję, przygotuję, będę sie zdrowo odżywiać już kilka miesiecy przed, a tu proszę... To by był 3 tydzień, byłam po chorobie, po leczeniu antybiotykowym i jeszcze ten alkohol...
Chyba dostanę zawału zanim się dostanę do lekarza. Czy taką słabą kreskę da sie potraktować jako potwierdzenie ciąży? BARDZO PROSZĘ O NIEWYPOWIADANIE SIĘ OSOBY, KTÓRE NIE MAJĄ DZIECI!!!!

Czy jestem w ciąży cz.2 - Zbiorczy

17 lut 2013 - 19:03:45

Jezeli w ogole pojawia sie druga kreska to jest to ciaza. U mnie tez byla slaba, a teraz mamy 7 miesiac :) gratulacje

Czy jestem w ciąży cz.2 - Zbiorczy

17 lut 2013 - 19:09:46

moim zdaniem to ciąża :) przy synku też tak miałam, bardzo słaba kreska :) ale najbezpieczniej zrobić jeszcze jeden test za kilka dni, zanim uda Ci się dostać do lekarza...a najbezpieczniejszy jest test z krwi (nie za bardzo wiem gdzie się go wykonuje ale myślę że warto )
ale znam przypadek mojej koleżanki że też miała dwie kreski wynikiem brania antybiotyku, więc różnie to bywa...
nie ma co się załamywać tylko trzeba się cieszyć :) trzymamy kciuki :)

niezweryfikowana
Posty: 1.898
Ostrzeżenia: 1/5

Czy jestem w ciąży cz.2 - Zbiorczy

17 lut 2013 - 19:11:05

Cieszę sie, ale boję się, ze może mu się coś stać przez to, że był poczęty po chorobie. No i piłam w trakcie.

Czy jestem w ciąży cz.2 - Zbiorczy

17 lut 2013 - 19:38:11

U nas było tak samo; druga kreska była baaardzo mało widoczna. Dziś nasz synek ma 19 miesięcy :)

Czy jestem w ciąży cz.2 - Zbiorczy

17 lut 2013 - 19:59:53

słaba kreska może byc wynikiem jeszcze wczesnej ciąży,w moim przypadku tak było.Pierwsze tygodnie sa bardzo ważne,ale wiekszośc z nas nie wie odrazu o ciąży.Już dokładnie nie pamiętak jak to ze mną było,ale tez cos byłam po antybiotykach i strasznie bałam sie czy dziecko było zdrowe.Na sczęście jest zdrowe,wiec nie zamartwiaj sie na zapas.Bierz kwas foliowy jak najszybciej i proponuje ten droższy z dodatkami(kurcze mam słaba pamięć co do nazw itp. taki rozszerzony w aptece ci powiedzą)
zanim dostaniesz się do lekarze jedź jutro na badanie krwi dotyczącej wykrywaniu ciązy będziesz mieć pewność na 100%



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-17 20:01 przez maa_dzia.

Czy jestem w ciąży cz.2 - Zbiorczy

17 lut 2013 - 20:01:00

Cytat
slodzonamysza
Cieszę sie, ale boję się, ze może mu się coś stać przez to, że był poczęty po chorobie. No i piłam w trakcie.
może źle powiem,ale tak naprawdę to całą ciąże się martwimy czy dzidziuś będzie zdrowy, nie ma co rozpamiętywać co się zrobiło, a trzeba zaplanować co się zrobi :) wiele bobasów było poczętych pod wpływem alkoholu i są zdrowe :)co do leczenia antybiotykiem to ciężko przewidzieć konsekwencje, więc trzeba jak najszybciej udać się do lekarza...ale ja myślę że będzie dobrze :)

Czy jestem w ciąży cz.2 - Zbiorczy

17 lut 2013 - 20:30:50

Ja zrobiłam test dokładnie w dzień spodziewanej miesiączki - wyszła jedna, ale położyłam test na parapecie i pod słońce delikatnie było widać drugą. Zadzwoniłam, żeby zarejestrować się do gina - powiedział mi, żeby poczekać do 6/7 t.c żeby od razu wykonać badania i założyć kartę ciąży, a test powtórzyć za kilka dni, po 3 dniach kreska była jaśniejsza ale wyraźna, a po tygodniu dwie grube krechy. Po ponad rocznych staraniach w końcu się udało !
Myślę, że mała ilość alkoholu nie zaszkodziła dziecku, a o antybiotyk musisz spytać lekarza, chociaż ja w trakcie ciąży brałam 2 razy z powodu zapalenie oskrzeli, i penicylina nie jest szkodliwa dla dzidziusia. Gratulacje !

Dodam, że w pierwszej ciąży - nie wiedząc o niej - byłam na 2 imprezach również z alkoholem. Córeczka urodziła się idealnie w terminie, dostała 10/10 pkt. a za miesiąc kończy 4 latka :)

Czy jestem w ciąży cz.2 - Zbiorczy

17 lut 2013 - 21:21:01

Najlepiej zrób badanie betaHCG (test z krwi, w najbliższej przychodni lub punkcie pobrań). To da Ci 10000% pewności.
Mi np pokazały się dwie kreski a w ciązy nie byłam. A za drugim razem były dwie krechy jak w mordę strzelił, ale robiłam to jak okres mi się spóźniał :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ciąża-