Obecnie rozmawiamy o:

najtańsza apteka

gorący temat

polecany dentysta

32 minut temu

elektryka sklep

38 minut temu

wakacje last minute

53 minut temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

KAWA W CIAZY

18 sty 2013 - 13:28:54

Ja również uważam i popieram się opinią lekarza, że jedna kawa z mlekiem nie zaszkodzi, a stawia na nogi. Możesz też wypić kawę zbożową także polecam Inkę. Dziecku napewno to nie zaszkodzi! Jestem w ciąży w końcu 8 tygodnia i piję kawę dziennie 1.

KAWA W CIAZY

18 sty 2013 - 13:37:28

ja piłam 3 kubki dziennie a lakarka mi nie zabraniała pod waqrównkiem że to naturalna nie rozpuszczalna , nie zbyt mocna np z łyżeczki i z zagotowanym mlekiem bo w ciąży nie wolno nic surowegozwłaszcza nabiału , ryb i mięsa (bakteria toksoplazmozy itp) a cherbata szkodzi tak samo jak kawa zawiera podobne związki więc prawie wszystko jest dozwolone w rozsadnych ilościach

KAWA W CIAZY

18 sty 2013 - 13:38:03

Ja w dwóch ciążach na początku miałam kawowstręt chociaż przed ciążą kawę uwielbiałam, tak przez 4 miesiące później piłam jedną słabą kawkę, bez przesady od małej słabej kawki jeszcze nikt nie umarł, jeżeli nie masz przeciwskazań i masz ochotę to sobie nie odmawiaj przyjemności :)

KAWA W CIAZY

18 sty 2013 - 13:54:11

Można pić jedną filiżankę kawy dziennie, ja piję jedną kawkę z mlekiem w normalnej szklance rano, ale nie codziennie to zależy od moich zachcianek i nic złego się nie dzieje, a jestem w 6 miesiącu .

KAWA W CIAZY

18 sty 2013 - 13:57:26

Nie lubię kawy,więc u mnie ten problem odpada:) Piję jedynie zbożową (a też jestem w ciąży) :)

Ale na pewno filiżanka Ci nie zaszkodzi,bez przesady:)

KAWA W CIAZY

18 sty 2013 - 23:01:57

przecież mleko jest pasteryzowane no chyba że pijesz prosto od krowy! Każde mleko w mleczarni poddawane jest pasteryzacji lub poddawane po prostu działaniu wysokiej temperatury by oczyścić je z wszelkich zanieczyszczeń. Oczywiście nie można jeść surowego mięsa czy serów pleśniowych niepasteryzowanych oraz surowych jaj ale bez przesady z tym mlekiem! Kawka napewno nie zaszkodzi w małych ilościach herbata również.

KAWA W CIAZY

18 sty 2013 - 23:08:58

Jak to mój ginekolog powiedział: zaszkodzić może alkohol, papierosy i narkotyki.
Ja piję od czasu do czasu (jak piję za dużo to jestem nakręcona jak królik na duracellu), aktualnie rozpoczynamy 6 miesiąc i wszystko jest ok z maluchem.

KAWA W CIAZY

18 sty 2013 - 23:42:55

W ciąży to tylko piję kawę zbożową inkę z błonnikiem ; )

KAWA W CIAZY

19 sty 2013 - 00:33:53

ja piję jedną dziennie - umarłabym bez kawy..
pani doktor powiedziała, że jedna słaba kawa z mlekiem nie zaszkodzi :)

KAWA W CIAZY

19 sty 2013 - 01:29:15

Jak możecie pić tę Inkę? Aż się wzdrygnęłam. Autorko, pytasz o rozpuszczalne siuśki, czy mieloną?

Polecam Ricore, na bazie cykorii, jest pycha, prawie jak normalna kawa, nie śmierdzi jak Inka i można pić spokojnie. Ewentualnie Nescafe bezkofeinowa, z czerwoną nakrętką, jeśli ktoś lubi rozpuszczalne i boi się o ciśnienie (choć w rozpuszczalnych to kawy akurat za wiele nie ma :)).

KAWA W CIAZY

19 sty 2013 - 08:49:44

Ja piłam po dwie dziennie i Synkowi nic nie było ani mnie ;) do tego butla coli codziennie albo innych napoi gazowanych,które odstawiłam 3 tyg przed porodem,bo już było za dużo. Za to po porodzie tylko kawa rozpuszczalna i woda niegazowana najlepiej jabłkowa ;)

KAWA W CIAZY

19 sty 2013 - 09:31:13

Ja unikałam kawy w ciązy wypłukuje magnez , ogólnie nie przepadam może dlatego nie pijałam jej w ciązy.

KAWA W CIAZY

20 sty 2013 - 09:14:23

W pierwszej ciąży nie piłam bo po pierwsze nie miałam ochoty a po drugie miałam problemy z ciśnieniem więc oczywiste jest , że była wykluczona. W drugiej ciąży wypijałam codzinnie mały kubek kawy przed południem a gdy naszął mnie duza ochota to po obiadku czasem tez napiłam sie kawy. zrezygnowałam natomiast całkowicie z picia czarnej herbaty na rzecz zielonej - duzo zdrowszej.
Nie popadajmy w paranoję. Jesli masz ochotę to napij sie kawy - ważne aby to nie było 20 litrowe wiadro siekiery.
Dużo bardziej niezdrowa od kawy jest czarna herbata, którą Polacy pija hektolitrami.

KAWA W CIAZY

03 lut 2013 - 19:26:23

Cytat
D-Rut
Jak możecie pić tę Inkę? Aż się wzdrygnęłam. Autorko, pytasz o rozpuszczalne siuśki, czy mieloną?

Polecam Ricore, na bazie cykorii, jest pycha, prawie jak normalna kawa, nie śmierdzi jak Inka i można pić spokojnie. Ewentualnie Nescafe bezkofeinowa, z czerwoną nakrętką, jeśli ktoś lubi rozpuszczalne i boi się o ciśnienie (choć w rozpuszczalnych to kawy akurat za wiele nie ma :)).


Witam ponownie w kawowym wątku:) chwilowo mnie tu nie było niestety:( a pytałam własnie o kawę mielona, zwykła kawa czarna bez mleka, nie rozpuszczalna, bo na nią mam wstręt ostatnio własnie, a wcześniej chętnie pijałam, teraz tylko czarna parzona pije jedna dziennie,tzn. ograniczyłam do jednej,a mogłabym dosłownie wiadro wypić, takiego mam smaka na nią bez przerwy

KAWA W CIAZY

03 lut 2013 - 19:35:03

oh kawa-sama mysl rano o niej stawia na nogi i sam zapach dodaje skrzydeł-jestem w ciąży-kawę słabiutką pijam z mlekiem-mam niskie cisnienie-więc nie ma problemu-moj ginekolog nie zabronił-ale jak z wszystkim trzeba zachowac umiar:) a kawa rozna-fusiasta,rozpuszczalna i zbozowa:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Sukienka pomocy !