Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ząbkowanie maluszków

06 sty 2013 - 09:26:12

Witam dziewczyny opiszcie wasze doświadczenia:

-w którym miesiącu dziecko zaczęło ząbkować?
- w którym miesiącu miało pierwszego ząbka?
- jak sobie z tym radziłyście?

Wizytę u lekarza mam na 18 stycznia maluch: ma 3 miesiące i tydzień
-jest bardzo marudny
-pcha do buzi dwie rączki i czasami podgryza mi brode:D
-nie chce spać przeciętnie usypiam go co 2h
-bardzo często popłakuje przez sen
-czasami jak się uśmiecha to od razu po uśmiechu potrafi płakać
-ALE CO NAJDZIWNIEJSZE TO LUBI JEŚĆ
-męczy go to od 2ch tygodni
-ma na przednich zębach oznaczenie białe jak na ząbki i wyprofilowane dziąsła na ząbki
-uważam że chyba to trochę za wcześnie na ząbki a po za tym więcej płacze rano i po południu niż w nocy
w nocy śpi normalnie tylko popłskuje chwilę się przy nim postoi i dalej śpi.

-2 SPRAWA MOŻE TO SĄ KOLKI ? TYLKO STRASZNIE CIŚNIE RĄCZKI DO BUZI JAK SIĘ JE MU WYCIĄGNIE TO MARUDZI I PŁACZE LIŻE WSZYSTKO CO NAPOTKA NA DRODZĘ

JESTEM CIEKAWA WASZYCH WYPOWIEDZI:)

Ząbkowanie maluszków

06 sty 2013 - 12:40:18

mój maluszek ma prawie 7 msc i ma 4 ząbki a dwa następne wychodzą,bardzo szybko mu to idzie,a jak wychodziły mu dwie dolne jedynki to miał 3 msc nie był ani marudny ani nie miał gorączki tylko się ślinił i pchał rączki do buzki i 14 pazdziernika już były dwa na wierzchu:)byłam w szoku:)a przy następnych ząbkach już była biegunka i trochę marudzenia ale da się wytrzymać:)

Ząbkowanie maluszków

06 sty 2013 - 13:41:08

Cytat
burbek
mój maluszek ma prawie 7 msc i ma 4 ząbki a dwa następne wychodzą,bardzo szybko mu to idzie,a jak wychodziły mu dwie dolne jedynki to miał 3 msc nie był ani marudny ani nie miał gorączki tylko się ślinił i pchał rączki do buzki i 14 pazdziernika już były dwa na wierzchu:)byłam w szoku:)a przy następnych ząbkach już była biegunka i trochę marudzenia ale da się wytrzymać:)

to mieliście przyjemne ząbkowanie, kurcze mały potrafi po spaniu 30 min się pobawić a reszta to płacz i usypianie z płaczem

Ząbkowanie maluszków

25 sty 2013 - 15:22:12

Ja jestem mama pol rocznego Piotrka, malemu wyszedl pierwszy zabek jak mial 3msc i tydzien :) drugi zabek pojawil sie dwa tygodnie temu, i chyba idzie mu tez gora. Jesli chodzi o objawy to maly tez ciagle pchal raczki do buzi, bardzo sie slinil, i byl marudny, jadl normalnie i nie mial ani goraczki ani problemow z kupka :) jedynie co to budzil sie z krzykiem lub krzyczal czasem przez sen ale to przy 1szym zabku, choc i tak nie wiem czy to przez to... i niestety ale te objawy to nie zawsze zabkowanie, dzieci zaczynaja sie bardziej slinic wlasnie w 3miesiacu bo intensywniej pracuja slinianki, a raczki wkladaja bo poznaja swoje cialo :)

Ząbkowanie maluszków

25 sty 2013 - 15:27:38

Szczerze,to już nie nie pamiętam dokładnie w którym miesiącu:)
Ale mała na szczęście przeszła to prawie niezauważalnie,miałam kupiony tylko specjalny żel i jak widziałam,że wkłada wszystko do buzi,to jej smarowałam:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pas poporodowy Pani Teresa