Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak pomóc matce po stracie dziecka?

20 wrz 2012 - 19:16:42

Witajcie dziewczyny.
Dzisiaj dowiedziałam się,że moja bratowa zaczęła rodzić,niestety synek urodził się martwy:( Bratowa prawdopodobnie miała gestozę,były jakieś powikłania.. :(
Doradźcie mi jak podnieść ją na duchu,jak rozmawiać.. Może któraś w Was przeżyła coś takiego? Z góry dziękuję za wszystkie wypowiedzi..


<korekta tytułu> moderator



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-20 20:36 przez moderator.

Jak pomóc matce po stracie dziecka?

20 wrz 2012 - 19:24:15

Bardzo współczuję...

Najwięcej chyba się dowiesz z tej strony http://poronienie.pl/bliscy.html , możesz też napisać na skrzynkę kontaktową to ktoś do Ciebie na pewno odpisze.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 159

Jak pomóc matce po stracie dziecka?

20 wrz 2012 - 19:27:59

wyrazy współczucia dla bratowej.
Nigdy nic takiego nie przeżyłam. Poroniłam pierwsze dziecko ale to nie to samo. Powiem szczerze że czytając tytuł bałam się tu wejść. Nie wiem co ma ci poradzić. Na pewno musisz być przy niej podtrzymywać ja na duchu ale moim zdaniem nie wspominać o tym co się stało gdyż ja np nie chciałabym aby ktoś mi przypominał. Może wspominajcie jakieś dobre szczęśliwe chwile z życia. Życzę bratowej wszystkiego co najlepsze i niech tylko się nie załamuje gdyż przed następną ciążą i porodem będzie miała bardzo dużo obaw ale to nie oznacza że musi zakończyć się tak samo. Trzymajcie się dziewczyny
Największym wsparciem będzie na pewno dla niej mąż

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

Jak pomóc matce po stracie dziecka?

20 wrz 2012 - 20:34:54

z tego co Pamiętam jak ja poroniłam ( nie wiem czy mozna to porównać, bo ja byłam w ciąży 2mies, więc nawet moje dziecko nie było uznane za dziecko) nie potrzebowałam wsparcia. Nie chciałam litości, ważne było tylko, żeby ktoś ewentualnie mnie wysłuchał. Najgorsze było to, że znajomi mnie unikali bo nie wiedzieli co powiedzieć, a co tu można powiedzieć?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Połóg- jak to było/ jest u was?