Obecnie rozmawiamy o:

srebrna biżuteria

gorący temat

polecany dentysta

11 minut temu

elektryka sklep

17 minut temu

wakacje last minute

32 minut temu

Budowa domu

56 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

USG w ciąży kiedy ??

13 paź 2011 - 17:21:54

Witam wszystkie przyszłe mamy :) mam pytanie kiedy miałyście robione pierwsze usg ??
Ja jestem w 26 tygodniu ciąży i nadal nie mam ani jednego :(
Boję się że coś nie tak a lekarka nie chce mi nic powiedzieć dlatego nie robi usg ? ...
Co o tym sądzicie może lepiej pójść prywatnie na usg ?
Ile kosztuje takie badanie ? może pomożecie :)

USG w ciąży kiedy ??

13 paź 2011 - 17:44:32

hmm no to ja radziłabym zmienic lekarza...co to za lekarz ktory nie zrobil ani nie zlecil wykonania zadnego USG skad masz wiedziec czy aby na pewno jest wszystko w porządku... Mi wciąz ginekolog powtarza ze sa trzy USg ktore powinno sie wykonac w ciagu calej tzn zdrowej ciazy by sprawdzic czy z dzieckiem na pewno wszystko w porzadku[/quote] a to najważniejsze USG powinnas juz dawno wykonac je sie bodajze do 24 tygodnia ciazy powinno zrobic bo są określone terminy kiedy najlepiej bedzie wszystko widac



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-13 17:46 przez smerfetka_ee.

USG w ciąży kiedy ??

13 paź 2011 - 17:55:24

jeżeli ciąża rozwija się prawidłowo, to zalecane są trzy badania USG:
1. między 11 a 14 tygodniem (tzw. USG genetyczne)
2. około 20 tygodnia (dla wykluczenia wad wrodzonych)
3. około 30 tygodnia ciąży

USG w ciąży kiedy ??

14 paź 2011 - 08:47:40

Masz chyba nienormalna lekarke !
Trzeba robic usg. Oczywiscie nie tydzien w tydzien. Ale tak jak kolezanka napisala powinny byc chociaz 3 kontrolne. Ja jestem w 22tyg i mialam w 3D aby wykluczyc wady wrodzone(wodoglowie itd) to juz chyba moje 3 lub 4 usg. Chodze prywatnie wiec tez jest inaczej ;)
przy wizytach na NFZ przysluguja Ci i tak 3 usg podczas ciazy. No i ginekolog powinien chociaz raz sprawdzic tetno dziecka czy prawidlowo pulsuje (detektorem tetna dziecka)

USG w ciąży kiedy ??

14 paź 2011 - 19:02:03

ja nie chodze prywatnie i mam juz 2 zdjecia a USG lekarz robił 4 razy a to dopiero 14 tydzien ;]

USG w ciąży kiedy ??

14 paź 2011 - 19:23:17

???? Sory że zapytam a ile Ty masz lat że się nie dopominasz o takie rzeczy, przecież to jest bardzo ważne??? Ja z samej ciekawości chciałabym zrobić USG nie wspominając o tym żeby sprawdzić czy wszystko w porządku, przez całą ciąże miałam robione chyba z 8 razy i co najmniej 3 razy na górkę z NFZ-tu bo mojej lekarce coś tam się nie podobało... Także dziewczyno zmień lekarza i leć na USG NIE MA NA CO CZEKAĆ!!!!

USG w ciąży kiedy ??

14 paź 2011 - 19:39:13

Idż do innego lekarza na USG.Te badanie jest bardzo ważne w ciąży.

USG w ciąży kiedy ??

15 paź 2011 - 18:59:06

Co jeden lekarz to inne podejście, co ciężarna to inne potrzeby, inne badania, ale USG to wydaje mi się, że tak jak tu wspomniano zasadniczo 3 jest w standardzie. Na początku, w środku i pod koniec ciąży. To pierwsze się robi na samo potwierdzenie ciąży, sprawdzenie podstawowych kwestii jak właściwe umiejscowienie (czy nie poza macicą np), tętno, łożysko itp. Ja na początku miałam 2 USG bo pierwsze się okazało za wcześnie (jakieś późniejsze zapłodnienie niż normalnie czy coś), teraz w 22 tyg miałam drugie, w którym sprawdzano prawidłowy rozwój poszczególnych części małego organizmu. Ostatnie sprawdza m.in. ułożenie bobasa i jego wielkość, co ważne jest przy porodzie. Tak więc, jak masz możliwość, to proponowałabym zmianę lekarza prowadzącego. Chociaż znając realia, wiem że w niektórych przypadkach taki "opuszczony" lekarz lubi stroić fochy podczas ewentualnego pobytu w szpitalu jeśli w nim pracuje. Wszak Polska to chory kraj. Prywatna wizyta u dra który ma USG w gabinecie to też dobre wyjście - ceny sa różne w różnych częściach kraju z tego co się orientuję. U nas np wizyta prywatna to 70 - 200 zł - zależy od gina. USG często jest w cenę wliczone.

USG w ciąży kiedy ??

15 paź 2011 - 19:55:29

tak jak wyżej dziewczyny piszą zmień lekarza bo dawno powinnaś miec usg..nie wiem dlaczego nie kazała tzn nie zrobiła.Przeważnie robi sie na poczatku ciąży,w środku i pod koniec ciązy te w środku to badanie połówkowe bardzo ważne.Także zmień sobie lakarza dla własnego spokoju:)

USG w ciąży kiedy ??

15 paź 2011 - 21:29:34

Och...to aż się w głowie nie mieści....podpisuję się pod resztą grona,koniecznie zmień lekarza.
No i jest już naprawd ostatni dzwonek aby zrobić USG anatomiczne-czy wszystko jest na swoim miejscu.
Pozdrawiam i życzę szczęśliwego rozwiązania.

USG w ciąży kiedy ??

15 paź 2011 - 21:39:19

To chyba jakiś żart, bo aż ciężko w coś takiego uwierzyć.
Pierwsze usg miałam ok 11 tygodnia

USG w ciąży kiedy ??

15 paź 2011 - 22:13:01

najlepsze jest to, ze wiele dziewczyn nie wie, ze mialo USG robione... szczegolnie gdy robione jest dopochwowo. wiele osob sądzi, ze USG to tylko "jeżdżenie" po brzuszku... nic bardziej mylnego. :-) Co do USG nie kazdy lekarz je robi. Są jeszcze lekarze, ktorzy tego nie robią - bo to byla norma kiedys. Nie bylo czegos takiego jak USG. Pojdz prywatnie do lekarza. Moj lekarz prywatny bierze 120 zl zdaje się. No i zmien lekarza prowadzącego:-))) i nie boj się rozmawiac z nim na ten temat.przeciez musisz czuc sie bezpiecznie. Życzę zdrowka. Pozdrawiam,

USG w ciąży kiedy ??

16 paź 2011 - 01:54:18

aż się wierzyć nie chce, że żadnego usg nie zrobili, ja do 8 tygodnia miałam 5 razy - ciążą była zagrożona, a później w 11, 22 i chyba 37 tygodniu. Potwierdzam zmień lekarza bo on chyba ze średniowiecza

USG w ciąży kiedy ??

04 lis 2011 - 10:04:28

1 usg miałam na 1 wizycie - na potwierdzenie ciązy (potem na każdej wizycie - mniej więcej co miesiąc) - chodziłam prywatnie

USG w ciąży kiedy ??

04 lis 2011 - 10:14:19

Cytat
LadySith
1 usg miałam na 1 wizycie - na potwierdzenie ciązy (potem na każdej wizycie - mniej więcej co miesiąc) - chodziłam prywatnie

to dokładnie tak jak ja :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Bobo i Pink test- jutro robimy :)