Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 490
Ostrzeżenia: 1/5

Olej rycynowy na wywołanie porodu?

24 maj 2011 - 16:32:31

Cześć dziewczyny:-)
Jak już tu pisałam wiele razy - jestem tuż przed porodem. Wg USG jestem 3 dni po terminie, wg miesiączki - 6 dni przed. Przy czym ja ostatnią miesiączkę pamiętam "mniej więcej", więc dużo bardziej wiarygodny jest termin z usg;-)
W każdym razie - jest mi już bardzo ciężko, strasznie chciałabym być już po... Poza tym z pewnych przyczyn osobistych lepiej zebym urodziła już niebawem...
Od jakiegoś tygodnia mam coraz silniejsze skurcze, ale cały czas tylko te przepowiadające. Postanowiłam więc trochę sobie pomóc i pogonić Maluszka domowymi sposobami - wyprałam i powiesiłam firanki, wyszorowałam szafki i płytki w kuchni, uprałam dywany (na kolanach;-P). Swoją drogą, myślałam, że to już blisko, bo prawie w ogóle się nie męczyłam przy tym wszystkim, wiec uznałam że "syndrom wicia gniazda" mi się włączył, więc to pewnie już niedługo:) Próbowałam też oczywiście seksu :-D i nadal nic... To znaczy skurcze są trochę silniejsze, ale nadal nieregularne, po prostu brzuch mi się napina, twardnieje. Mam tak cały dzień, po czym w nocy się uspokaja i nic:-/
Została mi chyba tylko jedna metoda - olejek rycynowy. I tu moje pytanie do was - czy któraś z Was testowała ten sposób? Co wiecie na jego temat, czy jest bezpieczny dla malucha? Nie chcę Maleństwu i sobie zaszkodzić... Co wy o tym myślicie?

Olej rycynowy na wywołanie porodu?

24 maj 2011 - 16:42:30

Z olejkiem rycynowym nie eksperymentowałam ale mnie pomogła zwykła porządna lewatywa ;)))) przyspieszyła mój poród praktycznie błyskawicznie:) proponuje wypróbować to na pewno nie zaszkodzi maluszkowi :) pozdrawiam i życze lekkiego rozwiązania :)

Olej rycynowy na wywołanie porodu?

24 maj 2011 - 16:44:15

o olejku rycynowym to ja nic nie slyszałam, ale dotykanie, dosc intensywne brodawek sutkowych, wywołuje skurcze wiec spróbuj :)

zweryfikowana
Posty: 490
Ostrzeżenia: 1/5

Olej rycynowy na wywołanie porodu?

24 maj 2011 - 16:47:40

Zdaje się, że lewatywa działa podobnie jak olejek - on przeczyszcza, a właśnie pobudzone ruchy jelit mają wywoływać poród. Więc chyba chodzi o to samo:)
Co do sutków - hmm, przetestuję.

Ale może znajdzie się jakaś mama, która testowała olejek?:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-24 16:51 przez ilo07.

Olej rycynowy na wywołanie porodu?

24 maj 2011 - 16:54:29

Ja polecam masowanie sutków. Przy pierwszym porodzie mi pomogło. O godz. 12 przyjęli mnie na oddział bo byłam tydzień po terminie i nic się nie działo, dostałam zalecenie od lekarza by masować się po 15 min co pół godziny i o dziwo zadziałało bo o 18-tej zaczęły się pierwsze skurcze a o 2:15 w nocy urodziłam synka. Osobiście chyba nie eksperymentowałabym z olejkiem ...

zweryfikowana
Posty: 490
Ostrzeżenia: 1/5

Olej rycynowy na wywołanie porodu?

24 maj 2011 - 17:15:26

Ktoś się jeszcze wypowie? Pomóżcie dziewczyny:)

Olej rycynowy na wywołanie porodu?

24 maj 2011 - 17:39:06

mojej kolezance to pomoglo i jeszcze slyszalam ze cynamon swiezo zmielony i zapazony pomaga i dzidziusiowi nie szkodzi tak przynajmniej lekarz mi mowil jak sie pytalam przy poprzedniej ciazy mi akurat pomoglo wyslanie mnie do szpitala przyszlam bez skurczy i zadnych objawow porodu i od razu po przyjeciu dostalam skurczy i po paru godzinach bylo juz po wszystkim:)

zweryfikowana
Posty: 490
Ostrzeżenia: 1/5

Olej rycynowy na wywołanie porodu?

24 maj 2011 - 18:11:23

O cynamonie nigdy nie słyszałam... Ech, ja mam wizytę u mojej gin w czwartek, zobaczymy, co powie. Chyba że uda mi się wcześniej urodzić:)

zweryfikowana
Posty: 674
Ostrzeżenia: 2/5

Olej rycynowy na wywołanie porodu?

24 maj 2011 - 18:28:24

u mnie w 100% sprawdził się seks:D ale taki naprawdę porządny numerek heheheh, niecałe dwie godzinki po - miałam skurcze, a poród był szybki i naprawdę łatwy:)

Olej rycynowy na wywołanie porodu?

24 maj 2011 - 18:39:46

Ja miałam wywołany poród kroplówką 8 dni po terminie, sama jednak niczego nie próbowałam.

Olej rycynowy na wywołanie porodu?

24 maj 2011 - 18:59:55

Mojej koleżance pomógł olejek. Wypiła i poszła wolnym spacerkiem do szpitala. Jak doszła to akurat miała rozwarcie i po chwili poród!

Olej rycynowy na wywołanie porodu?

24 maj 2011 - 19:55:48

a może lepiej nic nie kombinować i spokojnie poczekać
ja byłam tydzień po terminie i nic mi nie pomagało. Lekarz stwierdził, że taka uroda i skończyło się cesarką

zweryfikowana
Posty: 490
Ostrzeżenia: 1/5

Olej rycynowy na wywołanie porodu?

24 maj 2011 - 21:25:25

Sandrynka, próbujemy "wykochać" Malcuha, ale poza nieco silniejszymi skurczami nic się nie dzieje;-P

Katrinkaka - właśnie tego się obawiam, że będę się męczyła jeszcze dwa tygodnie, po czym mi cesarkę zrobią... Bardzo nie chcę cesarki... Ale nie chcę też przekombinować, dlatego chyba olejek sobie daruję, na razie testuję masowanie sutków x-)

Ale jakby się znalazła jakaś mama, która testowała sposób z olejkiem, to chętnie przeczytam, jakie ma doświadczenia:)

Olej rycynowy na wywołanie porodu?

24 maj 2011 - 21:28:28

Ja pierwsze dziecko urodziłam 14 dni po terminie,też próbowałam domowych sposobów i nic.Drugi poród 10dni po terminie,ale nie próbowałąm niczego.Jak dzidziuś będzie chciał to sam wyjdzie,jedynie w co wierze to masowanie sutków,przy drugim porodzie jak miałam słabe skurcze położna kazała masować sutki i zaraz zaczęły się większe skurcze i rozwarcie i niedługo potem urodziłam.

Olej rycynowy na wywołanie porodu?

24 maj 2011 - 23:01:23

A ja próbowałam z olejem rycynowym...
Byłam już 2 tygodnie po terminie i za cholerę nic nie pomagało z domowych sposobów. Ok.8 rano wypiłam sobie rycynę, rycyna skutecznie przeczyściła jelita. -Jak pisałaś wcześniej praca jelit powowduję skurcze macicy. O 15 dostałam od razu skurczy co 3 minuty a o 20.29 urodziła się Zosia. Polecam, mało popularna dzisiaj metoda ale jest bezpieczna dla mamy i dla dziecka i przede wszystkim bardzo skuteczna. Kiedyś stosowało się tą metodę w szpitalach. Poza tym jak jelita puste przed porodem to po nie będzie problemów z bolesnym wypróżnieniem...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pas Poporodowy - kiedy zacząć go nosić i czy można po cc?