Obecnie rozmawiamy o:

Treningi i dieta keto

gorący temat

maszyny przemysłowe

32 minut temu

Dom - remont i budowa

32 minut temu

Meble do sypialni

dzisiaj o 18:50

Monitoring domu

dzisiaj o 18:41

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

kawa w ciąży

20 paź 2015 - 01:16:35

Witajcie dziewczyny!
Już niedługo będę Mamą Kubusia:) Nadszedł więc czas na
skompletowanie wyprawki. Wydatków sporo, a ceny ogromne.
Dlatego zaczęłam szukać po internecie i trafiłam na świetną stronę
sklepu: www.margot.krakow.pl.

Mają tam wszystko co potrzebne zarówno do
porodu jak i dla maluszka. Okazało się, że mają też sklep stacjonarny
w Krakowie na ul. Szklarskiej 7. Pojechałam tam (sklep jest zaraz koło
przystanku tramwajowego i autobusowego) i rzeczywiście ceny ekstra (chyba
jak hurtowe), a do tego miła i fachowa obsługa (doradzają co jest potrzebne, a nie
wpychają na siłę), toaleta, przymierzalnia, miejsce do odpoczynku,
możliwość płacenia kartą...

wszystko kupiłam w jednym miejscu!: koszule do porodu i karmienia,
szlafrok, klapki pod prysznic, jednorazowe podkłady, laktator, wkładki
laktacyjne, pieluszki, rożek, becik, pościel, ręczniczek z kapturkiem,
kocyki, rogal do karmienia, ubranka (czapeczka, łapki, kaftaniki,
pajacyki, śpioszki....), butelki, smoczki, podgrzewacz do butelek,
gaziki, aspirator do katarku, płyny do prania i kąpania dziecka,
wanienkę...
Dla siebie kupiłam jeszcze na teraz legginsy z fajnym wysokim panelem na brzuch i rajstopy takie typowe dla
kobiet w ciąży:-).

Odrazu wzięłam też coś na prezent dla mojej koleżanki (ma termin za 2 dni)
Prześliczny komplecik taki jakby kocyk-kołderkę z podusią z mięciutkiego polarku MINKY i do tego
taką samą cieplutką chusteczkę na szyjkę zamiast szaliczka – dla Kubusia też sobie taki kupię, tylko czekam najpierw na wózek,zeby dobrać kolor.bo w innych
W krakowskich sklepach nie widziałam takich cudeniek,a w internecie są, ale drogie(do
tego dochodzi jeszcze koszt wysyłki).

Sklep poleciłam też koleżance z Warszawy – kupiła u nich przez
internet, z dziewczynami ze "szkoły rodzenia", a z racji dużych zakupów nie zapłaciły za wysyłkę i to
kurierem (zakupy miały u siebie na drugi dzień). Zresztą i tak widziałam, że
wysyłka ogólnie nie jest u nich drogo, bo od 4,95 zł

Polecam Wam, bo nie znalazłam tańszego i bardziej przyjaznego mamom i
dzieciom sklepu ze wszystkim co potrzeba.
Piszcie Wasze opinie, jak byłyście już tam lub
kupiłyście u nich na allegro lub przez sklep internetowy.

kawa w ciąży

20 paź 2015 - 14:23:19

ja tak jak ty nie mogłam zrezygnować z kawy .... i jedną dziennie piłam. za nabiałem nie przepadałam więc też nie dużo jadłam nawet bardzo mało.. za to z córką pochłaniałam fast-foody i chipsy a synem słodycze(przed ciążą dużo mniej) ... I wszystko w porządku córka urodziła się zdrowa i duża 3880. Myślę że nie ma co panikować twój organizm sam ci powie co jest najlepsze jedynie co unikaj to surowego mięsa i serów pleśniowych. Życzę dużo zdrowia i szczęśliwego rozwiązania :)

kawa w ciąży

04 gru 2015 - 11:46:46

Ja piłam jedną kawkę dziennie ale bardzo słabą, ginekolog mi powiedział, że mogę bo w ciąży miałam bardzo niskie ciśnienie i okropnie się przez to czułam, np.po śniadaniu tak mi było słabo że nie byłam w stanie nic zrobić tylko siedziałam na kanapie i ledwo oddychałam, a badania maluszka były dobre więc kawa chyba mu nie szkodziła a mi pomagała.

kawa w ciąży

09 lut 2016 - 15:39:02

Szkodliwości kawy w ciąży jest zależna głownie, o dlatego ile kubków dziennie jej spożywasz oraz od tego jak mocna jest. Wiadome jest, że kofeina i jej metabolity swobodnie przechodzą przez łożysko do płodu. Nie znaczy to, że kobiety w ciąży muszą zrezygnować całkowicie z kawy. Zaleca się im jedynie ograniczenie spożycia zawartej w kawie kofeiny. Dobrymi zamiennikami kawy naturalnej w ciąży są kawa zbożowa i bezkofeinowa. Zaspokoją naszą chęć na kawę i będą zdrowszymi odpowiednikami jej, których nie będziemy musiały aż tak bardzo ograniczać.

kawa w ciąży

18 lut 2016 - 22:24:42

najlepiej delikatna świeżo zmielona kawa z ekspresu z dużą ilością spienionego mleka :)
Ja pije dziennie jedna z samego rana po śniadanku.

kawa w ciąży

22 lut 2016 - 16:14:02

Ja byłam uzależniona od kawy ale jak tylko zaszłam w ciąze na sam zapach kawy dostawałam mdłości teraz w 30 tygodniu czasami mnie najdzie ale to bardziej jest mleko o smaku kawy :)

zweryfikowana
Posty: 1.139
Ostrzeżenia: 1/5

kawa w ciąży

22 lut 2016 - 21:40:59

Mi kawa w ciąży w ogóle nie smakowała (całe szczęście bo uwielbiałam kawę) i nie piłam w ciąży ani jednej, jak urodziłam to znowu zaczęłam pic, ale tylko jedna bo nadal karmię. Siostra jest w 39 tyg i od początku ciąży pije tylko jedną kawę na dobę.

zara85 jeśli chodzi o jogurty i przetwory mleczne o których piszesz, nie rozumiem dlaczego się do nich zmuszasz? Przecież nie trzeba jeśc rzeczy mlecznych w ciąży. Chodziłam na szkołę rodzenia i tam mówili, ze jesli ktos nie lubi nic mlecznego to niech nie je/pije (ktoś właśnie o to na szkole rodz. zapytał czy ma się rzeczy mleczne jeśc/pic) i położna powiedziała, że jest dziwne przekonanie, że należy w ciąży je spożywac.

kawa w ciąży

18 mar 2016 - 23:57:54

Ja pije codziennie kawę od początku ciązy. Lekarz powiedzial,ze mogę. Pije rozpuszczalna, z mlekiem wiec nie jest to jakaś siekiera ;)

zweryfikowana
Posty: 599
Ostrzeżenia: 3/5

kawa w ciąży

21 mar 2017 - 21:34:24

Ja się starałam ograniczyć, ale kawę uwielbiam, wiec ciężko było ;) No ale czego się nie robi dla dobra dziecka ;) W końcu znalazłam bezkofeinową, zbożową mama coffee w rossmannie. Smaczna i zdrowa, bo zawiera też kwas foliowy i witaminy. Taką można pić już bez wyrzutów sumienia :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

toksoplazmoza w ciaży ,ktoras przechodzila?