Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam szafowiczki i mamusie!
czy któraś z Was ma jakiś sposób aby brzuszek po ciąży wrócił do stanu sprzed ciaży? Jestem już prawie w ostatnim miesiącu i może poradzicie mi jak mam dbac o skórę brzucha, aby ten powrocił do ładnego kształtu po ciąży w miarę szybko?Jakie zabiegi i kiedy można stosować? I co myślicie o pasach poporodowych - czy opłaca sie w nie inwestować? jak go wybrać?
Czekam na Wasze podpowiedzi! :)

Nie wiem jak pas poporodowy, ale gatki wyszczuplajace zdaja egzamin w 100 %. Brzuszek szybko powraca do poprzedniego stanu.

czy chodzi Ci o takie majtki z podwyższonym stanem? jakieś specjalne?

To sa zwyczajne majtki wyszczuplajace, znajdziejdziesz je w kazdym sklepie z bielizna. Jak znajde chwile to wrzuce zdjecie, oczywiscie zapozyczone z netu :)

zweryfikowana
Posty: 1.956
Ostrzeżenia: 1/5

ja mialam i pas i majtasy a ze byla zima to nie dosc ze splaszczal i podnosil brzuszek to i grzal w nery :) polecam ,w ciazy smarowalam brzuch oliwka wiec ani mi sie nie rzociagnol ani jednego rozstępu nie mialam:)

Kurczę, ale tych pasów poporodowych i majtasów wyszczuplających to raczej nie można używać po cesarce.

Więc co zrobić, żeby po cesarce w miarę szybko brzuch wrócił do normy?

zweryfikowana
Posty: 148
Ostrzeżenia: 1/5

Ja po porodzie zainwestowalam w takie body.Jest naprawde super (choc dosc drogie,bo z wysylka ok 75 zl),ale uwazam,ze naprawde warto.W ciazy przytylam ponad 20 kg i brzuszek dosc mocno mi sie rozciagnal.Teraz jestem juz rok po porodzie i nadal czasem je nosze.Naprawde polecam.A zaczelam je nosic jakos tydzien po wyjsciu ze szpitala :)



[embed_image 5b2a66fd61a8e09455de1e31c8ab2899]


Jest fajne z tego wzgledu,ze mozna nosic je nawet latem,skora sie nie poci.Kazdy biustonosz mozna do tego zalozyc i dzieki temu,ze jest na ramiaczkach nie zwija sie pod ubraniem tak jak niektore wysokie majtki :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-10 14:17 przez asiastelmaszyk2.

Cytat
najcia
Kurczę, ale tych pasów poporodowych i majtasów wyszczuplających to raczej nie można używać po cesarce.

Więc co zrobić, żeby po cesarce w miarę szybko brzuch wrócił do normy?

ja miałam pierwszą cesarke, drugi naturalny poród. po obydwóch nosiłam pas poporodowy "pani teresa", później brzuszki robiłam. mam płaski brzuch, widać mięśnie i nie mam rozstępów. w ciąży smarowałam brzuch tylko oliwką. w obydwóch ciążach przytyłach po 17kg. po każdej wracałam 4 miesiące do wagi przed porodowej.

zweryfikowana
Posty: 148
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
najcia
Kurczę, ale tych pasów poporodowych i majtasów wyszczuplających to raczej nie można używać po cesarce.

Więc co zrobić, żeby po cesarce w miarę szybko brzuch wrócił do normy?


Ja tez jestem po cesarce i tego wlasnie bodziaczka (wstawilam wyzej) uzywalam juz po tygodniu :)Nigdzie nie uciska,bo jest bezszwowy i do tego bez problemu mozna zalozyc staniczek do karmienia.

No to fajnie :) bałam się, że brzuchol będzie mi wisiał i wsiał.

asiastelmaszyk2 a gdzie kupiłaś to body? na all czy normalnie w sklepie i jakiej jest firmy?

Ja używałam Mustellę balsam i jestem mega zadowolona, bo :
1. nie mam ani jednego rozstępu
2.Brzuszek mam płaski jakbym nie była w ciąży
nie wiem tylko czy to zaleta drogiego specyfiku czy genów, bo moja mama po ciąży ze mną również miała super brzuszek.

aha, mustelle używałam od 4 miesiąca ciąży do końca i ze 3 miesiące po porodzie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-10 15:06 przez adarose.

zweryfikowana
Posty: 148
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
najcia
No to fajnie :) bałam się, że brzuchol będzie mi wisiał i wsiał.

asiastelmaszyk2 a gdzie kupiłaś to body? na all czy normalnie w sklepie i jakiej jest firmy?


Podam Ci link na priv :)

własnie szukałam takiego tematu :-) jestem 3 tygodnie po porodzie a brzuchol jeszcze jest.Kupiłam ten pas poporodowy ,ale go nie noszę tylko na razie się wietrzy bo tak śmierdzi,że nie wyobrazam sobie go nosić i przystawiac dziecko do piersi!! także nie polecam bo na prawdę śmierdzi niesamowicie :-/

jak ja urodziłam to poóżna kazała mi się szczypać w brzuch..troche nie przyjemne ale pomogło...
tylko rozstępy mi zostały.....
nie wie ktoś jak je zwalczyć?

podobno na rostępy najlepsze są preparaty z wyciągiem ze ślimaka. Nie wiem jaki to dokładnie ślimak ;) ale pewnie w googlach coś by znalazł...
te preparaty są dość drogie ale niesamowicie skuteczne - znajoma korzystała :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kto rodził w Łodzi??