Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

problem z zajściem w ciążę

07 sie 2009 - 11:33:06

Witam Cię !
Miałam ten sam problem przez 2 lata nie mogłam zajśc w ciążę mimo prób i dobrych wyników Badań nawet leżałam 3 dni w szpitalu Bardzo się martwiłam ale tak jak piszesz najlepiej nie myśleć ale wiem jakie to trudne tym bardziej że siedzi to w podświadomości i nawet jak nie chcesz o tym myśleć to widzac matk ę z dzieckiem odrazu ci się przypomina i takie kółko zamknięte. :-( My zajeliśmy się przygotowaniami do ślubu pobraliśly się i miesiąc po ślubie okazało się że jestem w drugim miesiącu ciąży a nasz synek podczas wesela był już miesięczną fasolką . Dzisiaj ma 16 miesięcy i jest radosnym zdrowym dzieckiem czasem da w kość :-) Moja rada to wyjedź gdzieś i oderwij się od codzienności. Dużo przeszłam więc myślę że mogę doradzić.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-16 15:52 przez moderator.

problem z zajściem w ciążę

07 sie 2009 - 15:42:58

Ja z moim mężem staraliśmy się przez 3 lata. Było nam ciężko szczególnie, że raz poroniłam w 3 miesiącu... Nie poddaliśmy się i obecnie jestem w 8 miesiącu ciąży. Ważne jest to, żeby mieć nadzieję i się nie poddawać, szczególnie kiedy lekarze mówią, że wszystko jest w porządku.
Ja nie brałam żadnych leków, ale kiedyś postanowiliśmy kupić sobie testy owulacyjne i po tym pomyśle już w 2 cyklu nam się udało! A może to cud świąteczny, bo do zapłodnienia zaszło w wigilię ;)

Wam też na pewno się uda! Życzę powodzenia i trzymam kciuki!

problem z zajściem w ciążę

23 sie 2009 - 16:25:35

Planujemy od ponad 3 miesięcy dzidziusia i nam niewychodzi dlaczego to takie trudne my pragniemy mieć dziecko a nieudaje sie nam boje sie iśc do lekarza co mi powie lekarz a może któreś z nas niemoże mieć dzieci co robić piszcie

zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

problem z zajściem w ciążę

23 sie 2009 - 16:28:07

musicie isc do lekarza i zrobic badania ale moim zdaniem w piatek spakujcie walizki, zostawcie tel w domu i jezdzcie gdzies na weekend odpoczac, zrelaksowac sie no i oczywiscie szalenczo korzystac z lozka:)))

problem z zajściem w ciążę

23 sie 2009 - 16:31:32

Nic się nie martw, 3 miesiące to nie jest długo, a im bardziej się będziesz zamartwiała tym gorzej. Przy pierwszym dziecku udało nam sie odrazu a przy bliźniakach po pół roku. I przede wszystkim nie bój się iść do lekarza. Nie zadręczaj się a na pewno się uda :)

problem z zajściem w ciążę

23 sie 2009 - 17:04:23

Dziewczyny mają racje ;-) Biegiem do lekarza a potem na weekend relaksu .

problem z zajściem w ciążę

23 sie 2009 - 17:09:32

CO 3M-CE???
jak bedzie 2 lata to mozesz sie martwić...
na razie duzo cierpliwości życze ..........

problem z zajściem w ciążę

23 sie 2009 - 18:19:09

Ja z pierwszym synkiem też zaszłam w ciążę od razu,a z drugim po pół roku starania mimo iż jesteśmy zdrowi.Lekarz kazał próbować do skutku i nie stresować się,ale im się łatwo mówi,a ja miałam tyle nocy przepłakanych,bo tak jak piszesz-bardzo się chciało,a tu nic.I jak już sobie odpuściłam to ciągłe myślenie-udało się,czy nie to zaszłam w ciążę:)
Moja koleżanka za to-też z drugim dzieckiem zaszła w ciążę po 2 latach starania się to już w ogóle można zwariować,ale udało się,więc i na pewno Tobie się uda-czego życzę Ci z całego serca:)

problem z zajściem w ciążę

30 sie 2009 - 11:40:14

NIE MUSISZ JESZCZE SIĘ MARTWIC TYM ŻE STARACIE SIĘ O DZIECKO OD 3 MIESIĘCY I NADAL NIC Z TEGO...MY Z MOIM MĘŻEM STARALISMY SIE DOBRY ROK I NAWET JUŻ STWIERDZILIŚMY ZE DAMY SOBIE NA JAKIS CZAS SPOKÓJ TO OKAZALO SIĘ ŻE JESTEM W 5 TYGODNIU CIĄŻY ;-).CZASAMI MYŚLE JAK I KIEDY TO SIĘ STAŁO??? MOŻE PO TYM SZALONYM SYLWESTRZE KIEDY TO POSTANOWILIŚMY SIĘ ZARĘCZYĆ I WYPILISMY TROSZKĘ ZA DUŻO MALIBU?! kOLEŻANKA MIALA RACJE...SPAKUJCIE WALIZKI I WYJEDŹCIE CHOCIAŻ NA KRÓTKI WEEKEND TYLKO WE DWOJE:-)

problem z zajściem w ciążę

30 sie 2009 - 13:55:32

my z mężem staraliśmy się o dziecko 6 mies.i też mieliśmy przypuszczenia że pewnie któres z nas nie może mieć dzieci.....ale wyjechaliśmy w góry żeby odpocząć....dodam że mieszkaliśmy z moimi rodzicami i nie było lekko,ciągle jakieś pretensje,kłótnie....aż w końcu w górach.....UDAŁO SIĘ!!!!także nie martw się wyjedżcie gdzieś...będzie dobrze:D

problem z zajściem w ciążę

30 sie 2009 - 15:55:31

Ja po pół roku starań o dziecko poszłam do lekarza.Lekarz powiedział,że na tyle na ile może coś powiedzieć-to jest wszystko w porządku.Że mam poczekać jeszcze pół roku i jeśli nie uda się zajść w ciążę to wtedy mam zacząć się tym zajmować poprzez lekarzy.Doradził także, żeby wtedy najpierw mąż poszedł do lekarza-no bo tutaj sprawa jest dużo mniej skomplikowana.Minęło półtora roku i nic.Mąż poszedł się zbadać.Wrócił z bardzo dobrymi wiadomościami.Bardzo się ucieszyliśmy(chociaż przez głowę mi przeszło,że to ja jestem problemem)I stało sie tak że po trzech tygodniach zaczęłam się dość dziwnie czuć.Ciąża........
Proszę się nie martwić i nie myśleć o tym obsesyjnie.Często blokadę mamy w głowie.....

problem z zajściem w ciążę

03 wrz 2009 - 13:21:35

Ja proponuje zrobic sobie tydzien przerwy i dzialac:-) Plemniki beda silniejsze:-)

problem z zajściem w ciążę

03 wrz 2009 - 14:42:43

DOKLADNIE...

problem z zajściem w ciążę

03 wrz 2009 - 15:06:59

my dwa lata czekaliśmy na pierwsze dziecko

problem z zajściem w ciążę

17 wrz 2009 - 13:32:59

Cytat
madziula5
Planujemy od ponad 3 miesięcy dzidziusia i nam niewychodzi dlaczego to takie trudne my pragniemy mieć dziecko a nieudaje sie nam boje sie iśc do lekarza co mi powie lekarz a może któreś z nas niemoże mieć dzieci co robić piszcie

Pamiętaj, że w takich sytuacjach olbrzymią rolę odgrywa również psychika, a jeśli bardzo intensywnie myślisz o tym, że „nie możecie”, to może mieć wpływ na obrót spraw. Spróbujcie się wyluzować i nie myśleć tak o tym. Może wtedy będziecie przyjemnie zaskoczeni? Więcej optymizmu!:)

Ela, redaktorka Mamopedii

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak powiedziałyście >?