Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

zakupy internetowe

16 minut temu

Budowa domu

21 minut temu

Projekt wnętrza

54 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Amstaff- obcinanie uszow!

19 paź 2009 - 21:53:15

Cytat
Ajjc
Cytat
marta9494
Cytat
Ajjc
Cytat
marta9494
kopiowanie uszu i ogona jest już od dawna zabronione,ja też bym się nie zdecydowała na coś takiego

niestety ludzie to nadal robia swoim psa! moja sasiadka kupila sobe amstaffka i weterynarz pod narkoza obcial uszka.... i ludzie nie zdaja sobie sprawy ze podanie narkozy dla psa oslabia jego serce! po co tyle szkody dla psa! moj ma uszy i jest piekny!
w tej chwili podobno,jeśli pies ma uszy lub ogon kopiowany po wejściu tej ustawy zabraniajacej nie jest dopuszczany do udziału w wystawach,ale w praktyce wiadomo jak jest.a tu briardziki piesek kopiowany,sunia nie:)

ale sliczne:) ogolnie kocham zwierzaki:) a rase amstaff chyba pokochalam od pierwszego wejrzenia:)
niestety ludzie sa podli, tu gdzie mieszkam duzo ludzi ma amstaffy ale wiekszosc dla szpanu bo to mlodzi chlopcy;( ktorzy wlasnie maja je po to aby nimi straszyc, szczuc!

ostatnio znajoma poinformowala mnie ze facet w jej bloku znecza sie nad psem! malutkim ma pol roku! faktycznie znalazlam tego psa kolo swojego bloku nie wiem jakim cudem! mial wybita noge! i byl zaglodzony! zadzwonilam po policje przyjechali... przywiezli wlasciciela psa:( pies na jego widok uciekal, ale policja ponoc musila go oddac w rece wlasciciela1 facet sie przyznal ze pies mial zlamana noge! bo upadl na podworku1 paranoja1 wiem ze facet sie znecza nad tym psem! policjant powiedzial zeby go mu zabrac to nie takie proste bo trzeba mu naocznie wine udowodnic!!!!!!!! wieczorami chodze tam posluchac ale poki co cisza...boje sie o tego psa... gdzie to mozna zglosci/
straz miejska powiedziala ze schronisko ale ktos musi wtedy za to placic...smieszne! mozegdzies sa jacys obroncy zwierzat?
to jeszcze nic!Patrzcie co wyczytałam na stronie naszego miasta dzisiaj Zakopywał psy żywcem
Najpierw je głodził, zaniedbywał, a potem przywiązał do drzewa i zatłukł drągiem, wreszcie zakopał w sadzie. Jeden jeszcze żył, gdy znaleźli go policjanci.
36-letni mieszkaniec Bolkowa, który w okrutny sposób zabił swoje psy, od dawna źle je traktował. Dwa mieszańce owczarków niemieckich pilnowały starego zakładu produkcyjnego. Jedzenie dostawały rzadko, najczęściej dokarmiali je okoliczni mieszkańcy, którzy poskarżyli się na właściciela.
W piątek bolkowski przedstawiciel Fundacji Animals zgłosił policji fakt maltretowania zwierząt. Patrol policyjny wysłany do Starych Rochowic znalazł psy zakopane w sadzie.

Sylwester Rudziec, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze: - Jeden został pochowany żywcem. Ruszał się pod ziemią i piszczał z bólu. Zostały wezwane służby weterynaryjne, ale można mu było tylko podać zastrzyk usypiający. Ponoć wcześniej właściciel psów chciał je uśpić u weterynarza, ale pożałował pieniędzy na zabieg. Postanowił zrobić to sam. Został zatrzymany tego samego dnia, kiedy zmasakrował stworzenia. Był trzeźwy. Zeznał, że przywiązał psy do drzewa i okładał je metalowym prętem.
Został zatrzymany w areszcie. Za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi mu teraz do dwóch lat więzienia.

Gazeta Wyborcza

Amstaff- obcinanie uszow!

19 paź 2009 - 21:56:25

a ja i tak boję się takich psów jak amstafy, pitbule, rotwailery, bulteriery [przepraszam za pisownie ale nie znam się an tych nazwach, piszę tak jak się czyta] przeraża mnie ich masa i to że faktycznie GDYBY CHCIAŁ to mógłby coś zrobić; chciała bym sie przekonać, bo nie jestem osobą która ma tendencję do takich zastrzeżeń, ale jak widze takie pieski to robie wielki szeroki łuk bo mam wrażenie że wyczuwają mój strach i że gdy zrobie jakiś gwałtowny ruch niechcąco, to mnie zaatakują.
z resztą nigdy nie mogę się domyślać jak właściciel może go wychowywać.

ale na zdjęciahc mogę podziwiać więc ajjc gratuluję pieska i tego że ma normalne naturalne uszy :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.242

Amstaff- obcinanie uszow!

19 paź 2009 - 21:57:46

marta9494

nawet tego nie czytam bo plakac odrazu zaczynam...Nie moge patrzec jak ktos krzywdzi zwierzaki!!!!!!!!!!!!

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.284

Amstaff- obcinanie uszow!

19 paź 2009 - 21:58:10

ja na początku bałam się sety
ale jak zobaczyłam jak ją mała pomalowała flamastrami to padłam ze śmiechu że taki pies dał się wrobić w coś takiego:)
jest ostrożna gdy kogos nie zna ale nigdy nie rzuciła sie na obcą osobę bez powodu, ale jeśli powód jest to faktycznie pies zabójca albo obroni tak że drugi pies zdąży uciec albo zagryzie na śmierć, ale to już taka rasa że uścisk szczęki ma ogromny,
sama chce mieć amstafa ponieważ to bardzo inteligentna rasa i wiem że mogłabym się czuć w pełni bezpiecznie

Amstaff- obcinanie uszow!

19 paź 2009 - 21:58:56

A mój ma obcięte uszy i ma się dobrze , ale czasem nie reaguje jak by był lekko przygłuchy. Już go takiego kupiłam:)



Amstaff- obcinanie uszow!

19 paź 2009 - 21:59:33

tylko 2 lata? przecież to zwyrodnialec?
wiecie co mnie dobija? powszechne przyzwolenie na usypianie zwierząt... i do tego płatne!
gdzie tu logika?
jeśli chce się chronić zwierzęta to nie powinno się ich usypiać jesli sa zdrowe, a jesli mamy się ich łatwo pozbywać to dlaczego odpłatnie? po to żeby je ktoś łopatą w lesie traktował?

czasami się zastanawiam o co chodzi w naszym polskim prawie- ja go zwyczajnie nie rozumiem, jest absurdalne!
można wytykać palcami miliony takich przypadków- nikt z tym nic nie robi bo wola się obrzucać mięsem po sejmie!
dlatego nie głosuję- jestem za redukcją do 10 jełopów, niż utrzymywanie z podatków 400 debili

Amstaff- obcinanie uszow!

19 paź 2009 - 22:01:46

Cytat
Keczup
tylko 2 lata? przecież to zwyrodnialec?
wiecie co mnie dobija? powszechne przyzwolenie na usypianie zwierząt... i do tego płatne!
gdzie tu logika?
jeśli chce się chronić zwierzęta to nie powinno się ich usypiać jesli sa zdrowe, a jesli mamy się ich łatwo pozbywać to dlaczego odpłatnie? po to żeby je ktoś łopatą w lesie traktował?

czasami się zastanawiam o co chodzi w naszym polskim prawie- ja go zwyczajnie nie rozumiem, jest absurdalne!
można wytykać palcami miliony takich przypadków- nikt z tym nic nie robi bo wola się obrzucać mięsem po sejmie!
dlatego nie głosuję- jestem za redukcją do 10 jełopów, niż utrzymywanie z podatków 400 debili
Moim zdaniem powinni go puścić wolno.Przed wypuszczeniem opublikować jego imię,nazwisko i zdjęcie.To na bank by wystarczyło!

Amstaff- obcinanie uszow!

19 paź 2009 - 22:01:48

Witam ja mam takie pytanko jestem z dolnegoślaska nie wiecie gdzie mogę kupić amstaffa chciałabym kupić w grudniu na urodzinki:P

Amstaff- obcinanie uszow!

19 paź 2009 - 22:05:40

Cytat
lejdis20
Witam ja mam takie pytanko jestem z dolnegoślaska nie wiecie gdzie mogę kupić amstaffa chciałabym kupić w grudniu na urodzinki:P

Ja niedługo będe miała małe na sprzedaż ale jestem z Warszawy...

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.284

Amstaff- obcinanie uszow!

19 paź 2009 - 22:06:15

Majka1303 przyznam że choć mam do czynienie z takimi rasami to również się boję obcych psów takich ras
bo faktycznie wiele zależy od wychowania przez właściciela i lepiej uważać niż narobić sobie szkód za które nie zawsze w Polsce da się później wybronić w odszkodowaniu
jednak pies jak pies, z każdego da się zrobić zabójcę z tą różnicą że jamnik Cię pokąsa a amstaf ma mocny uścisk

Amstaff- obcinanie uszow!

19 paź 2009 - 22:07:36

hej!!

a ja sie zdecydowalam na obciecie uszu mojemu psiuniowi!!! byl usypiany, pierwsze dwa dni po obcieciu duuuzo spal i byl taki osowaily ale na szczescie nic wielkego mu sie nie stalo!!!
a teraz wyglada ślicznie!!!! nie mial by takiego uroku gdyby mial dlugie uszka :D
kwestia gustu

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.242

Amstaff- obcinanie uszow!

19 paź 2009 - 22:09:36

Cytat
Keczup
tylko 2 lata? przecież to zwyrodnialec?
wiecie co mnie dobija? powszechne przyzwolenie na usypianie zwierząt... i do tego płatne!
gdzie tu logika?
jeśli chce się chronić zwierzęta to nie powinno się ich usypiać jesli sa zdrowe, a jesli mamy się ich łatwo pozbywać to dlaczego odpłatnie? po to żeby je ktoś łopatą w lesie traktował?

czasami się zastanawiam o co chodzi w naszym polskim prawie- ja go zwyczajnie nie rozumiem, jest absurdalne!
można wytykać palcami miliony takich przypadków- nikt z tym nic nie robi bo wola się obrzucać mięsem po sejmie!
dlatego nie głosuję- jestem za redukcją do 10 jełopów, niż utrzymywanie z podatków 400 debili

wlasnie jak zadzwonilam po policje to policjant mi powiedzial ze do schroniska moga zabrac ale to jest platne 1200 zl1 zdebialam...czyli co mam nadal patrzec jak facet tlucze pol rocznego psiaka? jak ma wybita lape... nie wiem chyba wezme go do siebie, bo co zrobic...

Amstaff- obcinanie uszow!

19 paź 2009 - 22:09:38

mi się ogolnie podoba amstaff z ogcietymi uszami , ładnie to wyglada
Ale to nie znaczy że tak trzeba , kto jak uwaza ., np moj chłopk ma tez amstafa i poszedl do wterynarza na czarno mu obciał
tyle kasy zapłacił i zle to zrobil a teraz pies ma za duzo obciete uczy i wciaz go bola i ropieja i nie wspomne że śmierdzi od nich a on tego mineło 4 lata ;/
a pieska masz ładnego i dobrze że tak nie zrobiłas ;)
pozdrawiamm ;D

Amstaff- obcinanie uszow!

19 paź 2009 - 22:10:08

mój chłopak ma amstafa, są takie śliczne, ten od mojego jest akurat bardzo łagodny, taki pieszczoch, cały czas by się głaskał, leniuch :D jak przyjdę i usiądę to kładzie mi łepek na kolana i się nie ustąpi póki go nie wytulę :D
a co do obcinania uszów.. ponoć amstafy wyglądają tak groźniej i tylko po to się obcina.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-19 22:10 przez nasaa.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.242

Amstaff- obcinanie uszow!

19 paź 2009 - 22:10:52

Cytat
majeczka1180
hej!!

a ja sie zdecydowalam na obciecie uszu mojemu psiuniowi!!! byl usypiany, pierwsze dwa dni po obcieciu duuuzo spal i byl taki osowaily ale na szczescie nic wielkego mu sie nie stalo!!!
a teraz wyglada ślicznie!!!! nie mial by takiego uroku gdyby mial dlugie uszka :D
kwestia gustu

szkoda mi slow!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dla upiekszenia obciac uszy! a sobie bys obcial nos zeby ladniej wygladac?
Cytat
Anusiaa62
mi się ogolnie podoba amstaff z ogcietymi uszami , ładnie to wyglada
Ale to nie znaczy że tak trzeba , kto jak uwaza ., np moj chłopk ma tez amstafa i poszedl do wterynarza na czarno mu obciał
tyle kasy zapłacił i zle to zrobil a teraz pies ma za duzo obciete uczy i wciaz go bola i ropieja i nie wspomne że śmierdzi od nich a on tego mineło 4 lata ;/
a pieska masz ładnego i dobrze że tak nie zrobiłas ;)
pozdrawiamm ;D

obdarlabym ze skory chyba tego konowala bo weterynarzem to go nie nazwe;(
Cytat
Ms_Seniorita
Dla mnie również obcinanie uszu czy ogona jest bez sensu. Jest to dla mnie zbędne i nie podoba mi się.
Moja przyjaciółka też ma amstaffa i jest mega pieszczochem. Ludziom się wydaje, że psy tej rasy mają we krwi walkę i zabijanie, ale tak jak napisałaś uważam, że wszystko zależy od wychowania. Zresztą nawet gdzieś o tym czytałam artykuł... ogólnie o rasach, ich zachowaniu, pielęgnacji, wychowaniu itp.
Chyba gdzieś mam na komputerze zdjęcie amstaffa mojej przyjaciółki, więc jak znajdę to wkleję.

Edit:

Oto ona. Wabi się Nigga :)

A tu nygus w wersji żaby :P


piekny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-19 22:13 przez Ajjc.

następna dyskusja:

Chory kotek??