Obecnie rozmawiamy o:

wydruk z zdjęciem

gorący temat

najtańsza apteka

godzinę temu

Meble

dzisiaj o 19:04

Sypialnia tapeta

dzisiaj o 16:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

15-latek zmarł na WF-ie

05 wrz 2009 - 12:09:31

W TEN SAM DZIEŃ na lekcji w-fu także prawie zasłabłam.. miałam 2 pierwsze w-fy.. na pierwszym mieliśmy rozgrzewke i bieg 12 minutowy w wybranym tempie.. gdy przyszliśmy na przerwe do szatni zaczeło robić mi się słabo.. myślałam ,z głodu ale jadłam rano śniadanie.. nie powiedziałam koleżanką ,że się źle czuje bo na 2 lekcji mieliśmy isć grać w ręczną na dwór więc pomyślałam ,że jak wyjde na świeże powietrze lepiej się poczuje.. przyśliśmy na dwór i szybko poszłam usiąć na boisko na ławke bo czułam ,że kręci mi się w głowie, robi mi się słabo i przechodzą mnie dreszcze.. nauczycielka podeszła do mnie i spytała się co mi jest.. ja się normalnie rozpłakałam bo nie wiedziałam co zrobić.. potem za jakieś 10 min poszłam szybko wymiotować.. nie wiem co mi było ;/ myśle ,że gdybym szybko nie poszła usiąść to bym zemdlała ;// po w-fie poszłam do pielegniarki bo jakieś krople i mi przeszło.. Musze powiedzieć ,że też mam problemy z sercem bo mam strasznie wysoki puls.. tak ze 100-105 najczęściej choć czasem zdarza się 90 a raz nawet ok. 120 ;/ byłam u kardiologa 2 lata temu ale strasznie się zraziłam ;/ babka zaczeła mi wbijać z całej siły palce w brzuch żeby niby coś wyczuć ;/ miałam zrobić ekg ale jakoś się wstydze je zrobić ;/ gdy przyszłam do domu i dowiedziałam się o tym 15-latku (też mam 15 lat) to nie mogłam w to uwierzyć! ja nie jestem otyła ale wręcz szczupła więc to nie od otyłości..

15-latek zmarł na WF-ie

05 wrz 2009 - 12:10:54

uu to mial nie farta !

15-latek zmarł na WF-ie

05 wrz 2009 - 12:13:33

jaka tragedia : ( straszne..

zweryfikowana
Posty: 587
Ostrzeżenia: 1/5

15-latek zmarł na WF-ie

05 wrz 2009 - 12:16:36

musial miec jakas wade serca albo klopoty z krazeniem. ale moze byc tez tak , ze nie wiadomo co to za chlopak,moze duzo palil lub bral narkotyki

zweryfikowana
Posty: 589
Ostrzeżenia: 1/5

15-latek zmarł na WF-ie

20 paź 2009 - 12:29:42

Cytat
muonika
Cytat
anessa89
dlatego nie powinno sie biegac na wfie..

co Ty opowiadasz ?! Sport zalecany, poczytaj od czego są zawały.
Jeśli to niewrodzone to przede wszystkim : papierosy, brak sportu, otyłość,
Stało się to tam ale mogło się wszedzie. Skąd wiesz, czy akurat ten chłopiec nie grał w piłkę.
Mam dużą wiedzę bo od kilku lat chodzę na siłownię i widzę babki, po 60 lat dokładnie tyle, które ćwiczą , podnoszą ciężary, robią po 300 brzuszków.
Więc piszesz bzudry ... biegać się nie powinno jasne może więcej jeść hamburgerów ...
Cytat
xvanillaprincessx
z ta otyłością to brednia
moja koleżanka i siostra sa szczupłe i też maja problemy z sercem...

żadna brednia. Może być to przyczyną ale nie musi...
Przyczyny chorób są różne. Widzę, że większość z Was nie ma żadnej wiedzy na temat sportu.
Tak usunąć WF ... super pomysł a w tym czasie pohdziecie zapalić sobie fajka :)

co sie bulwersujesz? moze po prostu serce mu nie wytrzymalo. ja nie biegam bo choruje a upasiona nie jestem, pozatym mozna inaczej cw. niz tylko biegac :/

15-latek zmarł na WF-ie

20 paź 2009 - 12:33:08

Cytat
maretka
Właśnie weszłam na jedna ze stron informacyjnych i to przeczytałam. Co o tym myślicie?? Jak dla mnie jest to szok. Jak to możliwe? Czy nauczyciel wf`u nie zna podstaw pierwszej pomocy? Szkoda, ze nic nie napisali o tym, czy nauczyciel czekał na pogotowie, czy działał... To jest prawdziwa tragedia. :(:(

[*]

Uczeń zespołu szkół Osielsku koło Bydgoszczy stracił przytomność podczas lekcji WF-u. Przybyłym na miejsce lekarzom pogotowia nie udało się go uratować.
Serwis "..." podaje szczegóły tragicznej sytuacji. 15-letni chłopiec zasłabł podczas biegu. Do szkoły natychmiast przybyło pogotowie, po czym ratownicy podjęli reanimację.

Nieprzytomny chłopiec został następnie przewieziony do szpitala, ale jego życia nie udało się uratować. - Najprawdopodobniej to zawał - powiedział Dariusz Jachowski, dyrektor placówki. - To ogromna tragedia - stwierdził z kolei Edward Grądziel, dyrektor szpitala, gdzie stwierdzono zgon dziecka. Jak podkreślił - czytamy na "..." - "trudno to stwierdzić (co było powodem śmierci - red.) bez szczegółowych badań, a żaden z lekarzy nie będzie gdybał.

- Mogę powiedzieć tylko tyle, że to był duży chłopak. Jego śmierć nami wstrząsnęła - dodał.

Policja przystąpiła do wyjaśniania sprawy. Na razie nie wiadomo, czy chłopiec cierpiał na jakieś choroby.

Żal mi jego rodziców :(:(:(

15-latek zmarł na WF-ie

20 paź 2009 - 12:35:09

Jak miał zawał to nawet pomoc nauczyciela nic by tu nie pomogła.

15-latek zmarł na WF-ie

20 paź 2009 - 12:52:00

no tragedia ale powiem ci że to już dawno było na początku roku szkolnego


w tej szkole juz nie raz stało sie coś złego

wiem bo mma do osielska godzine

15-latek zmarł na WF-ie

20 paź 2009 - 12:55:27

Cytat
emilia89
no tragedia ale powiem ci że to już dawno było na początku roku szkolnego


w tej szkole juz nie raz stało sie coś złego

wiem bo mma do osielska godzine

a ja juz dawno o tym pisalam :)

15-latek zmarł na WF-ie

20 paź 2009 - 13:01:20

wiem ale po co do tego wracać

15-latek zmarł na WF-ie

20 paź 2009 - 15:11:08

Cytat
emilia89
wiem ale po co do tego wracać

ale ja do tego nie wracałam... ostatni raz na tym watku pisałam 5 września...

następna dyskusja:

Gdzie można sprzedać ptasznika?