Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Papuga nimfa

22 lip 2009 - 20:43:09

Cześć! Czy któraś z was ma papugę nimfę? Bo zawsze o takiej marzyłam i zamierzam ją kupić. Tylko że muszę też kupić nową większą klatkę (bo mam jedną klatkę, ale tam miałam papużkę falistą, więc ona pewnie będzie za mała na nimfę).
Chciałam się spytać ile tak kosztuje taka papuga razem z klatką?:)

Papuga nimfa

23 lip 2009 - 14:36:01

up up!

Papuga nimfa

23 lip 2009 - 14:38:58

idz do zologocznego

Papuga nimfa

23 lip 2009 - 14:42:52

ja mam i kocham ja nad zycie:) taka papuzka kosztuje od 60 do 100 zl zalezy od ubarwienia:)

Papuga nimfa

23 lip 2009 - 14:45:50

Jak na mój gust troszkę głupkowate są:P
Miałam samicę, potem dokupiłam samca. Więc radzę Ci, żebyś wzięła samca:) Jest o wiele mądrzejszy i o wiele piękniejszy. No i ślicznie śpiewa:D

Papuga nimfa

23 lip 2009 - 14:48:32

dlaczego glupie??ja mam samiczke i nauczyła sie mowic moje imie co sie rzadko zdarza u nimf:)jest slodka:D

Papuga nimfa

23 lip 2009 - 14:52:20

Moja mama ma aż trzy.. nie lubię ich powiem szczerze :D
Wrzeszczą o 5 rano równo wszystkie trzy ;|
Fakt, że da się je nauczyć mówić, że naśadują różne ruchy.. ale ja tam za papugami nigdy nie byłam:P
Chyba cos koło 200-300 zł + klatka nie wiem tam ile.

Papuga nimfa

23 lip 2009 - 14:55:26

wystarczy przykryc klatke na noc...moja Kura nie moze spac jak jest nie przykryta:)

Papuga nimfa

23 lip 2009 - 14:55:43

Ja mam falistą od miesiaca i robi troche halasu co pewnie wiesz ;p
moja przyjaciolka miala nimfe. mieszkamy blok obok siebie, jak miala otwarte drzwi od balkonu i ja uchylone okno to slyszalam jak jej nimfa sie wydzierała
rodzice jej zrezygnowali z nimfy i oddali bo za bardzo krzyczała

Papuga nimfa

23 lip 2009 - 14:58:42

Ich nawet przykrycie na noc nie pomagało..
Racja, dra się jak opentane.
Już lepiej sobie szczurka zakup, to jest dopiero mądre zwierzę! Albo chomika :D

Ja w domu mam psa, sunię, która ma już 13 lat :) Kota, no...mama trzyma nadal te 3 papugi i chomika ;) Miałam szczurka, ale staruszek zdechł :( W sensie mogę sobie pozwolić, bo dom mam duży, ale do mieszkania to polecam własnie jakiegoś gryzonia. Przynajmniej go przytulić można bo taka papugę to...no nie koniecznie :D Mnie jedna wkurza, bo zawsze się moich kolczyków czepia i siadają na głowie... mało tego sr*ją gdzie popagnie w locie :P

Papuga nimfa

23 lip 2009 - 15:02:08

Ja mam, i powiem Ci ze moja wogole prawie nie krzyczy.
Chyba ze sie do niej zagwiza to wtedy z Toba 'rozmawia' :)
ja płacilam 100 zł + klatka.
JAk bedziesz kupować weź taka mała, zeby dopiero miala miesiac czy dwa, bo potem juz sie nie da ich raczej oswoic:)

Papuga nimfa

23 lip 2009 - 15:12:21

moja tez nie wrzeszczy...moze to zalezy od tego czy jest sama czy z innymi papugami:)moja miala miesiac i matka ja oskubala z piorek:(jak ja zobaczylam taka łysą to z miejsca sie zakochalam:D

Papuga nimfa

23 lip 2009 - 16:09:43

Kurcze, szkoda że takie drogie te papużki :(
a klatka też pewnie ze 100 zł będzie kosztować nie?
a jak u was było z oswajaniem nimf?
nigdy nie oswajałam i nie wiem za bardzo jak się za to zabrać :) moją papużkę falistą (której już niestety nie mam kilka lat :() oswoiła mi kuzynka (bo dostałam ją w prezencie:)) i była bardzo mądra! później kupiłam nową, ale jej nie umiałam oswoić ;(

Papuga nimfa

24 kwi 2010 - 20:08:27

wiesz co ja kupiłem papugę nimfe z duza klatką huśtawką karmidełkami 2 poidłem wiaderkiem piasku i wapnem dla papug do scierania dzioba i karmą za 255,55 zł ale kup sobie dwie ja tez se dokupuje bo jedna bedzie smutna i zgorzkniała

Papuga nimfa

26 kwi 2010 - 15:18:56

W sklepie zoologicznym zapłacisz bardzo dużo- wiem, mam już to przerobione. Na twoim miejscu pomyślałabym o jakimś dobrym sklepie internetowym, jest ich naprawdę mnóstwo. Masz w czym wybierać. Ja często korzystam z krakvet.pl

następna dyskusja:

Ostróda Reggae Festival