Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.392

Karpacz - co polecacie ?

15 gru 2011 - 22:07:07

Witam
Mam do Was pytanie
Jeśli byłyście kiedyś w Karpaczu to co polecacie tam zwiedzić/odwiedzić/zobaczyć ?
Może jakąś dobrą knajpkę tam znacie ?
Wybieram się na Sylwestra i interesuje mnie, co można tam ciekawego porabiać
Wiem, że mogłabym sobie sprawdzic wszystko w googlach
ale takie czyjeś opinie na dany temat czasem bywają o wiele lepsze :)
Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi :)

Karpacz - co polecacie ?

15 gru 2011 - 22:11:35

jest ekstra knajpka w samym centrum, nie pamiętam nazwy, ale jedyna do której schodzi się po schodach w dół. na rogu głównej ulicy i bocznej. dokładnie na przeciwko tego toru saneczkowego.
pyszne jedzenie.

Karpacz dobrze mi się kojarzy :D
najlepiej w sumie wziąć sobie w informacji taki przewodnik. mają na każdy tydzień wydawany. są atrakcje przewidziane na dany tydzień i miejsca atrakcyjne turystycznie. tak mi się przypomniało.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-15 22:14 przez kiciek1985.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.392

Karpacz - co polecacie ?

15 gru 2011 - 22:19:19

Dzięki za informację
Napewno zapamiętam :)

Karpacz - co polecacie ?

16 gru 2011 - 10:44:45

Hmmm, ja byłam w fajnej restauracji, takiej na zjedzenie obiadu, nie za drogiej. Za nic jednak nazwy nie pamiętam... Wystrój ładny, bez szału;p ale ładny, ceny znośne, z widokiem na góry. To było gdzieś niedaleko wejścia na drogę do kościółka Wang, restauracja leżała po drugiej stronie ulicy. Jedliśmy tam pyszne pierogi i placki po węgiersku. Nie była to żadna pizzeria ani inna sieciówka, tylko taka miejscowa restauracja.

A z kolei czego NIE POLECAM i to bardzo mocno - nie jestem pewna, czy nie mylę nazwy, ale jak opiszę miejsce, to NA PEWNO go nie pomylisz. ;p Jest to chyba "Swojska chata", taka mega karczma z drewna usytuowana gdzieś w centrum, ale chyba to było już w górnym karpaczu raczej? nie pamiętam dokładnie, zresztą ona była w dwóch miejscach, przy głównej ulicy. Wszystko takie aż do przesady góralskie, koleś nawet na ulicy zaczepia i zaprasza, a co gorsze zachęca żeby stanąć na jego parkingu, który kosztuje 5zł, podczas gdy wszystkie inne wokół są darmowe. ;/ W środku olbrzymie stoły, jak to w karczmie, za ladą panie z dużym biustem i w góralskich strojach wręcz narzucają Ci co masz kupić. Daliśmy się tak załapać, napakowały nam jedzenia, właściwie nie dając okazji, żebyśmy coś powiedzieli. Cena za osobę wyszła nas 45zł (dla mnie to było bardzo dużo, a poza tym jak nawet za głupi ogórek liczy się po 2zł, to prędko się taka kwota uzbiera;/). Zarcia było mnóstwo, nie do przejedzenia. Miejsce pomimo całego wystroju jak dla mnie ma ZERO klimatu, widać tylko jak bardzo chcą napędzić sobie klientów. Bleh, aż mam drgawki na myśl o tej karczmie i wydanych tam pieniądzach. ;p

Poza tym w samym Karpaczu byłam tylko przy świątyni Wang (nie wchodziłam do środka), na pewno warto pójść tam pochodzić, bo otoczenie jest ładne. Nic innego nie mogę polecić, bo później poszliśmy w góry. :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-16 10:47 przez Dagmara_K.

Karpacz - co polecacie ?

16 gru 2011 - 10:46:25

okropne miejsce ten Karpacz, przereklamowane i brudne, byłam tak nie raz i zawsze wyjeżdżam rozczarowana

Karpacz - co polecacie ?

16 gru 2011 - 10:53:48

glownie to tam za bardzo nic nie ma..jadlam wlasnie tam na dole po schodkach gdzie juz wyzej kolezanka wspomniala lub jeszcze po drugiej str jest fajna restauracja na rogu... nie pamietam nazwy ale bardzo dobre jedzenie po schodkach w gore tym razem:D

Karpacz - co polecacie ?

16 gru 2011 - 10:53:59

Cytat
Dagmara_K
Hmmm, ja byłam w fajnej restauracji, takiej na zjedzenie obiadu, nie za drogiej. Za nic jednak nazwy nie pamiętam... Wystrój ładny, bez szału;p ale ładny, ceny znośne, z widokiem na góry. To było gdzieś niedaleko wejścia na drogę do kościółka Wang, restauracja leżała po drugiej stronie ulicy. Jedliśmy tam pyszne pierogi i placki po węgiersku. Nie była to żadna pizzeria ani inna sieciówka, tylko taka miejscowa restauracja.

A z kolei czego NIE POLECAM i to bardzo mocno - nie jestem pewna, czy nie mylę nazwy, ale jak opiszę miejsce, to NA PEWNO go nie pomylisz. ;p Jest to chyba "Swojska chata", taka mega karczma z drewna usytuowana gdzieś w centrum, ale chyba to było już w górnym karpaczu raczej? nie pamiętam dokładnie, zresztą ona była w dwóch miejscach, przy głównej ulicy. Wszystko takie aż do przesady góralskie, koleś nawet na ulicy zaczepia i zaprasza, a co gorsze zachęca żeby stanąć na jego parkingu, który kosztuje 5zł, podczas gdy wszystkie inne wokół są darmowe. ;/ W środku olbrzymie stoły, jak to w karczmie, za ladą panie z dużym biustem i w góralskich strojach wręcz narzucają Ci co masz kupić. Daliśmy się tak załapać, napakowały nam jedzenia, właściwie nie dając okazji, żebyśmy coś powiedzieli. Cena za osobę wyszła nas 45zł (dla mnie to było bardzo dużo, a poza tym jak nawet za głupi ogórek liczy się po 2zł, to prędko się taka kwota uzbiera;/). Zarcia było mnóstwo, nie do przejedzenia. Miejsce pomimo całego wystroju jak dla mnie ma ZERO klimatu, widać tylko jak bardzo chcą napędzić sobie klientów. Bleh, aż mam drgawki na myśl o tej karczmie i wydanych tam pieniądzach. ;p

Poza tym w samym Karpaczu byłam tylko przy świątyni Wang (nie wchodziłam do środka), na pewno warto pójść tam pochodzić, bo otoczenie jest ładne. Nic innego nie mogę polecić, bo później poszliśmy w góry. :)
masakra!!! u nas w karczmach goralski w całym Zakopcu sa obiady tzw danie dnia masz pełny obiad czyli zupa drugie danie i kosztuje 12 zł np niedaleko mnie a ceny sie wahaja od 11 zł nadrozej 13 zł i rownierz sa ubrane po goraslu i pełen wystroj no ale coz u nas sa prawdziwi gorale a nie pseudo,,,

zweryfikowana
Posty: 909
Ostrzeżenia: 1/5

Karpacz - co polecacie ?

16 gru 2011 - 10:56:33

Ja w Karpaczu byłam ze trzy razy jako dziecko/nastolatka i jakoś dla mnie nudno. Z knajpek nic mi w pamięć nie zapadło.
A ze zwiedzania, dla mnie najlepsze było muzeum zabawek. Ja zawsze byłam latem, więc łaziliśmy po górach.

Karpacz - co polecacie ?

16 gru 2011 - 10:59:31

dawno nie widziałam w Zakopcu całego obiadu za 12 zł. chyba, że w barze mlecznym na wyjeździe z Zakopca.
Karpacz jest fajny dla osób, które nie jadą się lansować jak to ma miejsce w Zakopanym na Krupówkach tylko cały dzień łażą po górach.

jak już wspomniałam dobrze mi się kojarzy Karpacz. zresztą jak byliśmy to był koncert Lady Pank :)

Karpacz - co polecacie ?

16 gru 2011 - 11:03:59

ja bylam i mi sie bardzo podobalo, co prawda bylam w lecie, świątynia wang jest fajna;)

nie wiem co tam mozna robic w zimie...

Karpacz - co polecacie ?

16 gru 2011 - 11:10:31

Pierogi w karczmie na kolorowej. Najlepsze na świecie ;p

Karpacz - co polecacie ?

16 gru 2011 - 11:11:00

Cytat
kiciek1985
dawno nie widziałam w Zakopcu całego obiadu za 12 zł. chyba, że w barze mlecznym na wyjeździe z Zakopca.
Karpacz jest fajny dla osób, które nie jadą się lansować jak to ma miejsce w Zakopanym na Krupówkach tylko cały dzień łażą po górach.

jak już wspomniałam dobrze mi się kojarzy Karpacz. zresztą jak byliśmy to był koncert Lady Pank :)
no to faktycznie dawno cie musiało tu nie byc bo taki obiad u nas to standard ,poza tym na wyjezdzie z Zakopca raczej barów mlecznych niema tylko prywatne gorlaskie karczmy ,w ktorych graja kapele goralskie :) sama mieszkam koło takiej :)

Karpacz - co polecacie ?

16 gru 2011 - 11:12:56

nie jeżdżę do zakopca odkąd pół warsiawki się lansuje na ulicach a nikt nie chodzi po górach, no chyba że wjeżdżają kolejka na Kasprowy

Karpacz - co polecacie ?

16 gru 2011 - 11:21:41

Cytat
kiciek1985
nie jeżdżę do zakopca odkąd pół warsiawki się lansuje na ulicach a nikt nie chodzi po górach, no chyba że wjeżdżają kolejka na Kasprowy
masz całkowita racje:) warszawiacy nie sa tu akurat lubiani:) ale sa ludzie ktorzy przyjedzaja pochodzic po gorach ,aczkolwiek wiekszosc łązi po krupówkach ,lub stoja w kolejce pól dnia zeby wjechac na kasprowy ,no ale to juz neistety tak jest ze sa duze kolejki ,niemam na mysli wszystkich warszawiuaków bo ja do nich nic neimam ,ale tak u nas narzekaja na warszawiaków ze maja np wielkie wymagania ,ze w pokoju musi byc taki a taki telewizor takie a takie programy ,i smieja sie u nas ze zamiast chodzic po gorach to przyjzdzaja ogladac plazme bo pewnie w domu nie maja rozumiesz ,albo jak jedzie autem i czekasz przed pasami zeby cie przepuscił np jestes z wozkiem to nie zatrzyma sie jak ma warszawskie rejstracje ,czy w sklepie wybrzydzaja a << bo u nas w warszawie to jest lepsze<< tak gadaja a u nas sie potem smieja ze pewnie cały rok zbierajka kase lub biora pozyczke z banku zeby kilka dni w Zakopanem pana udawac ,to nie jest akurat moje zdania bo mnie to ani ziebi ani grzeje ale pisze co słysze jak u nas sie smieja i gadaja bo faktycznie duzo z nich uwazaja sie za bóg wie kogo ze z Warszawy ,i dokłądnie jest jak piszes znie zwiedzaja gor tylko krupówki knajpy itd

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.392

Karpacz - co polecacie ?

16 gru 2011 - 13:13:30

Dagmara_K
Dzięki za tą opinię :)
Tak, Swojską Chatę znam, bo tam byłam
Knajpa z charakterystycznymi diabłami :D Ha ha :D
I faktycznie, opinie na temat tej knajpy nawet w necie nie są pozytywne

Cytat
kashvi
ja bylam i mi sie bardzo podobalo, co prawda bylam w lecie, świątynia wang jest fajna;)

nie wiem co tam mozna robic w zimie...

Co można by robić ? A chociażby oderwać się od rzeczywistości
Zostawić wszystko za sobą, pospacerować



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-16 14:53 przez kotek6.

następna dyskusja:

nuda na szafie