Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ZAŁOZENIE FIRMY pilne!!!!

05 paź 2011 - 15:45:40

Cytat
Modnie2011
Cytat
Martita667
Cytat
tuska-szn
Cytat
Modnie2011
a skad ksiegowa wziac?

Z takimi pytaniami firmy długo nie poprowadzisz...

no o tym samym pomyslalam

A czy bylas w urzedzie pytac sie o dotacje, bo wiesz to nie jest tak ze ty sobie wymyslisz: o otworze sobie sklep! I nie ma tak że idziesz do urzedu i mówisz : dzien dobry ja chce dofinansowanie na dzialalnosc , trzeba zlozyc wnioski, i tak nie wiadomo czy dostaniesz, nie wiem jak to jest teraz ale kiedys jak moj szwagier staral sie to warunkiem bylo to ze musial byc bezrobotny przez rok i zapisanu w pup. niewiem jak jest teraz. Długa droga przed toba widze, ja mam wlasna dzialalnosc, sama sobie prowadze papiery i wszystko.Owszem mam znajomego ksiegowego ktory wprowadzil mnie w ten caly świat, alke tak to radze sobie sama.

Nie ma narazie dotacji będą w przyszłym roku
co złego ze zapytałam? matko kazdy moze pytac... chce wiedziec i pytam jak komus sie nie podoba to niech tu nie pisze :D
Cytat
Modnie2011
Cytat
jagababa123
na stronie napisane jest :
Środki na podjęcie działalności gospodarczej w szczególności nie mogą być wykorzystane na:
zakup pojazdów (definicja pojazdu zgodna z zapisami ustawy Prawo o ruchu drogowym) z wyłączeniem przyczep.
Wyjątkiem jest prowadzenie działalności związanej z nauką prawa jazdy bądź usługą przewozu osób.


PODAJ LINK
a poczytaj sesese....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-05 15:46 przez jagababa123.

zweryfikowana
Posty: 142
Ostrzeżenia: 1/5

ZAŁOZENIE FIRMY pilne!!!!

05 paź 2011 - 15:46:13

Cytat
oryginal
Cytat
sestyka
po Twoich wypowiedziach stwierdzam że pewnie masz z 18 lat i marzy Ci sie Bog wie ile kasy jak najmniejszym kosztem . Good luck !
ja obstawiam 15 lat(umysłowo fizyznie może więcej)


głupiutka jestes:-) ty masz chyba z 8 lat :-) wypowiedz się mądrze a nie
Cytat
Modnie2011
Cytat
jagababa123
na stronie napisane jest :
Środki na podjęcie działalności gospodarczej w szczególności nie mogą być wykorzystane na:
zakup pojazdów (definicja pojazdu zgodna z zapisami ustawy Prawo o ruchu drogowym) z wyłączeniem przyczep.
Wyjątkiem jest prowadzenie działalności związanej z nauką prawa jazdy bądź usługą przewozu osób.


PODAJ LINK gdzie tak pisze xD bo ja nie moge znaleźć
Cytat
jagababa123
Cytat
Modnie2011
Cytat
Martita667
Cytat
tuska-szn
Cytat
Modnie2011
a skad ksiegowa wziac?

Z takimi pytaniami firmy długo nie poprowadzisz...

no o tym samym pomyslalam

A czy bylas w urzedzie pytac sie o dotacje, bo wiesz to nie jest tak ze ty sobie wymyslisz: o otworze sobie sklep! I nie ma tak że idziesz do urzedu i mówisz : dzien dobry ja chce dofinansowanie na dzialalnosc , trzeba zlozyc wnioski, i tak nie wiadomo czy dostaniesz, nie wiem jak to jest teraz ale kiedys jak moj szwagier staral sie to warunkiem bylo to ze musial byc bezrobotny przez rok i zapisanu w pup. niewiem jak jest teraz. Długa droga przed toba widze, ja mam wlasna dzialalnosc, sama sobie prowadze papiery i wszystko.Owszem mam znajomego ksiegowego ktory wprowadzil mnie w ten caly świat, alke tak to radze sobie sama.

Nie ma narazie dotacji będą w przyszłym roku
co złego ze zapytałam? matko kazdy moze pytac... chce wiedziec i pytam jak komus sie nie podoba to niech tu nie pisze :D
Cytat
Modnie2011
Cytat
jagababa123
na stronie napisane jest :
Środki na podjęcie działalności gospodarczej w szczególności nie mogą być wykorzystane na:
zakup pojazdów (definicja pojazdu zgodna z zapisami ustawy Prawo o ruchu drogowym) z wyłączeniem przyczep.
Wyjątkiem jest prowadzenie działalności związanej z nauką prawa jazdy bądź usługą przewozu osób.


PODAJ LINK
a poczytaj sesese....

nie SE tylko SOBIE

nO WIDZISZ CZYTAŁAM I U MNIE TAK nie jest napisane heh podaj stronkę skoro tak tam jest bo ja tego nie widze a napisac to kazdy sobie moze



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-05 15:47 przez Modnie2011.

zweryfikowana
Posty: 596
Ostrzeżenia: 2/5

ZAŁOZENIE FIRMY pilne!!!!

05 paź 2011 - 15:47:00

kase,lade,komputer,manekiny,wieszaki,krzeslo,lustra.. nic innego mi do głowy nie przychodzi,,:)

<moderacja - nie podajemy linków do swoich wątków! to jest spam!>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-05 16:30 przez moderator.

ZAŁOZENIE FIRMY pilne!!!!

05 paź 2011 - 15:47:34

Cytat
Modnie2011
Cytat
oryginal
Cytat
tuska-szn
Cytat
Modnie2011
działalnosci vat tez nie musze prowadzic

Skoro tak wszystko wiesz i nie przyjmujesz innego zdania to po co ten wątek ? :)
daj spokój widac że sie do tego nie nadaje ale nie dociera do niej, nawet nie wie że "PISZE" jest niepoprawne więc litości...

to akurat napisałam specjalnie:-) mi chodzi zeby sie ktos tu wypowiedział a nie nauczał mnie pisowni:)))
Cytat
iwiw17
zrób biznes plan lub zleć fachowcom.. porażka nie wiedzieć jak prowadzić swój własny biznes..

nNIE PROWADZE BIZNESU!!! NAWET PAPIERÓW NIE ZAŁOZYŁAM! W PRZYSZŁYM ROKU ZAMIERZAM I ZBIERAM INFORMACJE!!

no litości, dorosła baba a wali byki jak dziecko.

ZAŁOZENIE FIRMY pilne!!!!

05 paź 2011 - 15:47:42

witam kasa fiskalna nie jest ci potrzebna jak na razie wymagana jest od zaraz jeśli handlujesz alkoholem a tak dopiero po przekroczeniu teraz się dokładnie nie orientuję ale jakieś 20 tyś obrotu miesięcznie. Poza tym z dotacją z pup jest ciężko myślę że musisz mieć lokal stały i samochodu też nie możesz kupić za te pieniądze bo nie otwierasz firmy transportowej tylko handel .... wiem że to głupie ale takie są przepisy .ja też kiedyś chciałam skorzystać z takiej dotacji ale dla mnie te przepisy były absurdalne więc zrezygnowałam i poradziłam sobie sama . otwierałam sklep spożywczy a dotacja nie mogła być przeznaczona np na wyposażenie ale np na towar. Księgową musisz mieć taki wymóg urzędu skarbowego no i jeszcze musisz założyć konto firmowe. Księgową warto mieć bo niczym się nie martwisz a to nie kosztuje zbyt wiele w razie jakiejkolwiek kontroli ona wszystko załatwi za ciebie .

ZAŁOZENIE FIRMY pilne!!!!

05 paź 2011 - 15:48:28

"wypowiedz sie madrze a nie"- a to jak nazwiesz: mądra wypowiedz ?:D

zweryfikowana
Posty: 142
Ostrzeżenia: 1/5

ZAŁOZENIE FIRMY pilne!!!!

05 paź 2011 - 15:48:48

Cytat
oryginal
Cytat
Modnie2011
Cytat
oryginal
Cytat
tuska-szn
Cytat
Modnie2011
działalnosci vat tez nie musze prowadzic

Skoro tak wszystko wiesz i nie przyjmujesz innego zdania to po co ten wątek ? :)
daj spokój widac że sie do tego nie nadaje ale nie dociera do niej, nawet nie wie że "PISZE" jest niepoprawne więc litości...

to akurat napisałam specjalnie:-) mi chodzi zeby sie ktos tu wypowiedział a nie nauczał mnie pisowni:)))
Cytat
iwiw17
zrób biznes plan lub zleć fachowcom.. porażka nie wiedzieć jak prowadzić swój własny biznes..

nNIE PROWADZE BIZNESU!!! NAWET PAPIERÓW NIE ZAŁOZYŁAM! W PRZYSZŁYM ROKU ZAMIERZAM I ZBIERAM INFORMACJE!!

no litości, dorosła baba a wali byki jak dziecko.
po litości nie ma przecinka :)

ZAŁOZENIE FIRMY pilne!!!!

05 paź 2011 - 15:48:56

Wszystko bazuje na biznesplanie, więc żeby założyć firmę to może najpierw zajmij się tym, bo to nie jest tylko 2 strony i już ale stos kartek! Poza tym o dofinansowanie wcale nie jest tak łatwo, moja znajoma właśnie dostała 19 tys. ale musiała chodzić na kursy, potem zdaje się egzamin. No i przede wszystkim trzeba mieć naprawdę dobry biznesplan, strasznie dużo załatwiania z tym. Ale patrząc na Twoje wypowiedzi, to zastanawiam się po co właściwie założyłaś ten wątek skoro "sama wszystko lepiej wiesz" i nie da się Tobie nic powiedzieć.. porażka.

zweryfikowana
Posty: 142
Ostrzeżenia: 1/5

ZAŁOZENIE FIRMY pilne!!!!

05 paź 2011 - 15:49:30

Cytat
sonieczka76
witam kasa fiskalna nie jest ci potrzebna jak na razie wymagana jest od zaraz jeśli handlujesz alkoholem a tak dopiero po przekroczeniu teraz się dokładnie nie orientuję ale jakieś 20 tyś obrotu miesięcznie. Poza tym z dotacją z pup jest ciężko myślę że musisz mieć lokal stały i samochodu też nie możesz kupić za te pieniądze bo nie otwierasz firmy transportowej tylko handel .... wiem że to głupie ale takie są przepisy .ja też kiedyś chciałam skorzystać z takiej dotacji ale dla mnie te przepisy były absurdalne więc zrezygnowałam i poradziłam sobie sama . otwierałam sklep spożywczy a dotacja nie mogła być przeznaczona np na wyposażenie ale np na towar. Księgową musisz mieć taki wymóg urzędu skarbowego no i jeszcze musisz założyć konto firmowe. Księgową warto mieć bo niczym się nie martwisz a to nie kosztuje zbyt wiele w razie jakiejkolwiek kontroli ona wszystko załatwi za ciebie .

Dziękuję Ci bardzo! :-)

zweryfikowana
Posty: 1.443
Ostrzeżenia: 1/5

ZAŁOZENIE FIRMY pilne!!!!

05 paź 2011 - 15:50:48

ja dostałam taka dotację. Jesli chcesz kupić samochód, to szczęścia życzę. .... Niby dużo kasy,ale jak zaczynasz kupować, to robi się z tego wielkie nic. kasa fiskalna( US zwraca ok 700 zł).jeśli chcesz sklep stacjonarny , to samo wyposażenie sporo kosztuje i towaru tez niewiele się kupi
Wg moich wiadomości księgowej nie musi mieć.Ja rozliczam sama wszysko- zgłaszasz tylko w US ,że robisz sama te papierzyska.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-05 15:52 przez rybka.

ZAŁOZENIE FIRMY pilne!!!!

05 paź 2011 - 15:50:53

Cytat
Modnie2011
Cytat
oryginal
Cytat
Modnie2011
Cytat
oryginal
Cytat
tuska-szn
Cytat
Modnie2011
działalnosci vat tez nie musze prowadzic

Skoro tak wszystko wiesz i nie przyjmujesz innego zdania to po co ten wątek ? :)
daj spokój widac że sie do tego nie nadaje ale nie dociera do niej, nawet nie wie że "PISZE" jest niepoprawne więc litości...

to akurat napisałam specjalnie:-) mi chodzi zeby sie ktos tu wypowiedział a nie nauczał mnie pisowni:)))
Cytat
iwiw17
zrób biznes plan lub zleć fachowcom.. porażka nie wiedzieć jak prowadzić swój własny biznes..

nNIE PROWADZE BIZNESU!!! NAWET PAPIERÓW NIE ZAŁOZYŁAM! W PRZYSZŁYM ROKU ZAMIERZAM I ZBIERAM INFORMACJE!!

no litości, dorosła baba a wali byki jak dziecko.
po litości nie ma przecinka :)

no własnie dziewczyn abradzo dobrze wstawiłą przecinek i dobrze wiem co mowie - juz nie szukaj dziury w całym u innych tylko naprawde popatrz na siebie i swoje postepowanie bo nam wystarcza wypowiedzi. W zyciu sobie z firma nie poradzisz

zweryfikowana
Posty: 142
Ostrzeżenia: 1/5

ZAŁOZENIE FIRMY pilne!!!!

05 paź 2011 - 15:51:38

Cytat
rybka
ja dostałam taka dotację. Jesli chcesz kupić samochód, to szczęścia życzę. .... Niby dużo kasy,ale jak zaczynasz kupować, to robi się z tego wielkie nic. kasa fiskalna( US zwraca ok 700 zł).jeśli chcesz sklep stacjonarny , to samo wyposażenie sporo kosztuje i towaru tez niewiele się kupi


kasa fiskalna nie potrzebna na szczescie

ZAŁOZENIE FIRMY pilne!!!!

05 paź 2011 - 15:51:46

Cytat
Modnie2011
Cytat
oryginal
Cytat
Modnie2011
Cytat
oryginal
Cytat
tuska-szn
Cytat
Modnie2011
działalnosci vat tez nie musze prowadzic

Skoro tak wszystko wiesz i nie przyjmujesz innego zdania to po co ten wątek ? :)
daj spokój widac że sie do tego nie nadaje ale nie dociera do niej, nawet nie wie że "PISZE" jest niepoprawne więc litości...

to akurat napisałam specjalnie:-) mi chodzi zeby sie ktos tu wypowiedział a nie nauczał mnie pisowni:)))
Cytat
iwiw17
zrób biznes plan lub zleć fachowcom.. porażka nie wiedzieć jak prowadzić swój własny biznes..

nNIE PROWADZE BIZNESU!!! NAWET PAPIERÓW NIE ZAŁOZYŁAM! W PRZYSZŁYM ROKU ZAMIERZAM I ZBIERAM INFORMACJE!!

no litości, dorosła baba a wali byki jak dziecko.
po litości nie ma przecinka :)
ta, a jak można założyć papiery?

ZAŁOZENIE FIRMY pilne!!!!

05 paź 2011 - 15:52:10

Ja 2 lata temu dostałam dotację, przeszłam przez 3 rozmowy kwalifikacyjne :)
A info na ten temat zbierałam rok,
Nie myśl, że to tak łatwo jest, każdy chciałby kasę dostać
U mnie na ponad 115 wniosków, dostało tylko 11 osób

ZAŁOZENIE FIRMY pilne!!!!

05 paź 2011 - 15:52:21

Ile teraz księgowych wszystko robi nam w domu co miesiąc na zlecenie..nie trzeba jej zatrudniać na cały m-c;)

następna dyskusja:

Idiota !