Obecnie rozmawiamy o:

facetowi smierdzi penis

gorący temat

Ślub 2015 cz. II

7 minut temu

Biżuteria sutasz

13 minut temu

moja ty żabciu

13 minut temu

sukienka na wesele

16 minut temu

Bojler Elektryczny

20 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Przebiałkowanie u psa;(

09 sie 2010 - 20:07:09

Witam wszystkie Szafowiczki!! Mam taki problem z moim 11 miesiecznym beaglem,który ciągle sie drapie.Bylam z nim u weterynarza i dostał zastrzyki ale nie pomogły zbytnio.Lekarz stwierdził,ze najprawdopodobniej złapał jakiegoś pasożyta od innego psa badz kota.Chodze z nim prawie codziennie na szkołę żeby się wybiegał z beagielką,ale ona jest zdrowa i nic jej nie jest.A do psow i kotow nie jest dopuszczany. dzisiaj natrafiłam na artykuł o alergii pokarmowej i wydaje mi sie ze on to ma,ponieważ ma ciągły świąd,ropieją mu lekko oczy i objawy wskazują właśnie na tą chorobę.Podejrzewam ,ze przegięłam z kurczakiem ,którego mu podaje codziennie,dodatkowo podjada karmę,ale to chyba nie wystarczyło.Wiem,ze leczenie polega na wyeliminowaniu całkowicie jedzenia ktorego spożywał do tej por, i od dzisiaj tak zrobiłam- dałam mu środek gołąbka,czyli ryz i mięso wieprzowe mielone z makaronem i kawalki kielbaski.Ale problem polega na tym,ze nie wiem co mu moge jeszcze podawac jako ciepły posiłek?;(Mama mówi,zebu kupic kości wieprzowe i kiedy sie ugotują obrac z nich mięso i dac z makaronem i warzywami,ale to tez za mało.I dlatego mam do was prośbę,czy miałyście kiedyś taki przypadek ze swoim pupilem i jakie menu im robiłyście??Do weta idę w środę i mam nadzieje ze pomoże mi ustalic jakies menu ale do tej pory czy mogłybyście mi pomuc?:)

Przebiałkowanie u psa;(

09 sie 2010 - 20:16:15

Jeśli chodzi o alergie pokarmowe, to najczęściej u psów występuje alergia na drób. Polecam karmy, które drobiu nie zawierają (trzeba patrzeć na składy, bo często karmy niby nie drobiowe, a jakieś niewielkie ilości zawierają). Polecam Acanę - np. jagnięcina z jabłkiem, Grasslands lub Pacifica.

Poza tym nie ma czegoś takiego jak przebiałkowanie ;)

Przebiałkowanie u psa;(

09 sie 2010 - 20:24:27

Własnie kupiłam mu dzisiaj ACANE z jagnieciną i jabłkiem;) a co do przebiałkowania to wiem ze nie ma tego określenia,ale ludzie tak wymyślili i wiekszośc osób kojarzy:)

Przebiałkowanie u psa;(

09 sie 2010 - 20:34:29

Co nie zmienia faktu, że takie określenie jest błędne :p Białko to nie tylko drób..
A Acanę szczerze polecam, wiele karm "z niższej półki" zawiera niepotrzebną chemie - barwniki, konserwanty, które również mogą powodować uczulenia. W Acanie jest ich minimum, zawiera za to sporo więcej mięsa niż inne karmy i bardzo często jest polecana dla zwierząt z alergiami czy wrażliwym układem pokarmowym.

Życzę zdrówka dla psinki :)

Przebiałkowanie u psa;(

09 sie 2010 - 21:00:29

A może parówki, kiełbasy gotowane?
odśwież ten wątek i daj znać jak z psiakiem ;) powodzenia.

Przebiałkowanie u psa;(

09 sie 2010 - 21:36:20

PArówki i kiełbasy dla ludzi zawierają solankę i inne szkodliwe dla zwierząt przyprawy nie moga one stanowić pokarmu stałego (ras na ruski rok można dać jako przysmak ale naprawdę nie za często) Karmę dobrą już Ci acetylocholina podała, z tego co pamiętam Acana jest chyba jeszcze z rybą :)

Przebiałkowanie u psa;(

09 sie 2010 - 21:55:53

Najlepiej wyeliminuj kurczaka, bo to on najczęściej uczula. Ale nie dawaj pieskowi normalnego ludzkiego jedzenia a już tymbardziej "resztek" z obiadu, bo są przyprawiane i nieodpowiednie dla zwierząt. Podawaj karmę,w której nie ma kurczaka, mączki.. jest sporo takich karm. Jeśli chcesz pieskowi gotować to proponuję gotowanego indyka z warzywami i ryżem czy kus kusem. Indyk nie uczula tak jak kurczak. Można go zastąpić też innym mięskiem, np. cielęciną (wołowina też często uczula) czy rybą. Jak mój piesek zaczyna mieć problemy z przebiałkowaniem czy alergią to podaje mu zwykłe wapno w tabletkach.. bodajże z Jelfy (takie niebiesko-białe opakowanie)

Wątek został zarchiwizowany. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub chcesz dodać swój komentarz, załóż nowy wątek:

Dodaj nowy wątek

następna dyskusja:

oko mojego kota. POMOCY!!!