Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 2.888
Ostrzeżenia: 2/5

Problem ze szczekaniem.

27 lip 2010 - 16:52:09

Sytuacja wygląda tak - mój pies ogólnie bardzo rzadko szczeka.
Ale odkąd się przeprowadziliśmy do nowego mieszkania, mamy dość duże problemy ze szczekaniem, zwłaszcza w nocy.

Pies jest wybiegany, często chodzimy z nim na długie spacery, do tego jest najedzony i wybawiony. Niestety nie pomaga. Próbujemy go motywować pozytywnie smakołykami, ale na dłuższą metę to nie działa, zwłaszcza, jak już leżymy w łóżku i prawie śpimy.

Znacie może jakieś sposoby na oduczenie psa szczekania? Niestety pani, u której byłam na szkoleniu z psem jest na urlopie a ja już nie wytrzymuję. Moi sąsiedzi również ;)

Wiem, że jest to spowodowane zmianą miejsca, ale czy można jakoś temu zaradzić?

Z góry dziękuję za pomoc.

Proszę o podbijanie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-27 16:53 przez abotak.

Problem ze szczekaniem.

27 lip 2010 - 16:54:25

szczeka tylko w nocy?
może słyszy że coś się dzieje...jeszcze nie słyszałam żeby pies tak się zrywał bez powodu:)

Problem ze szczekaniem.

27 lip 2010 - 16:54:47

a powiedz on jest na noc zamykany w osobnym pomieszczeniu?

Problem ze szczekaniem.

27 lip 2010 - 16:55:16

poszukaj w necie "wesoła łapka", ich stronę i napisz do nich.To solidna firma, na pewno odpowiedzą. Pozdrawiam :)

Problem ze szczekaniem.

27 lip 2010 - 16:58:09

szczeka non-stop? czy jak ktoś idzie?

Problem ze szczekaniem.

27 lip 2010 - 17:01:00

Nie wiem jak pomóc... podaj więcej informacji.

Problem ze szczekaniem.

27 lip 2010 - 17:03:32

Moze zwiazac mu pyczesc sznurkiem ? ;-)

a tak serio to nie mam pojecia, moze mały czuje jakies niebezpieczenstwo? Albo cos nie halo z tym nowym mieszkaniem

Problem ze szczekaniem.

27 lip 2010 - 17:05:42

do czasu powrotu pani szkoleniowca możesz spróbowac z kroplami Bacha.

moim zdaniem trudno ocenić, dlaczego szczeka i jak temu zaradzić, bo przyczyny i możliwości rozwiązania problemu moga być róźne. trzeba byłoby sie dokładnie przyjrzeć zachowaniu psa.

może być to spowodowane chociażby tym, że pies wyczuwa nowe, obce mu zapachy i reaguje na to szczekaniem.

Problem ze szczekaniem.

27 lip 2010 - 17:06:51

Na ewno slyszy jakies glosy,np sasiadow ...
Moj piesek tez tak mial ale sie przywyczail.
wiec mysle,ze to kwestia czasu,on nie czuje sie jeszcze bezpiecznie w nowym miejscu.
Zrob mu bezpieczne ,przytulne miejsce do spania,np obok swojego lozka albo w swoim lozeczku:P

Problem ze szczekaniem.

27 lip 2010 - 17:33:00

Cytat
TimeToBauns
Moze zwiazac mu pyczesc sznurkiem ? ;-)

a tak serio to nie mam pojecia, moze mały czuje jakies niebezpieczenstwo? Albo cos nie halo z tym nowym mieszkaniem

nawet tak nie żartuj. już widziałam idiotę, który założył psu na pyszczek kaganiec materiałowy, tak ze ten nie mógł szczekać. a pies na łańcuchu przy budzie stał:((

zweryfikowana
Posty: 2.888
Ostrzeżenia: 2/5

Problem ze szczekaniem.

28 lip 2010 - 11:30:01

nie wiem jak w dzień, bo wracam z pracy po 17, potem lecę do swojej firmy (piesek idzie ze mną, więc nie siedzi cały dzień sam), potem idę z nim wieczorem na długi spacer.

Nie śpi w innym pomieszczeniu, zazwyczaj śpi pod naszym łóżkiem (nie śpi z nami, tak został nauczony, ale jak czasami, bardzo rzadko, wślizgnie nam się do łóżka, to go nie wyganiamy).

Na pewno wiem, że szczeka na nowe przedmioty (ostatnio wyciągnęłam nowe garnki to wpadł w taki szał :D), bo nie czuje się zbyt pewnie, to jasne, ale np. potrafi w nocy stanąć w drzwiach do sypialni (są zawsze otwarte) i zacznie szczekać. Powiem szczerze, że mnie to zaczyna powoli denerwować, bo mam bardo czujny sen i jak słyszę, że zaczyna się kręcić po mieszkaniu to budzę się, i zaczynam się stresować, czy zacznie szczekać - chodzę przez to bardzo nie wyspana....

Czy możliwe jest to, że piesek jest również bardzo młody? (pod koniec sierpnia skończy dopiero rok...)

Problem ze szczekaniem.

28 lip 2010 - 11:37:31

a masz jego stary kojec? tzn ten z poprzedniego mieszkania? albo jakies jego zabawki? moje psy nie moga sie przestawic na przemeblowanie:D czasem warto dac pieskowi cs co mu pachnie starym miejscem, zeby czul sie bezpiecznie. Psy niby nie przywiązują sie do miejsca, tylko do ludzi, ale jednak czują sie bezpieczniej jak znaja wszystkie odglosy itd. moze tez byc tak, ze strozuje w nocy, bo to wlasnie nowe miejsce i chce Was pilnowac? jak kupilam mojego ostatniego duzego psa, to moja mama spala z nim na poslaniu przez pierwsze dwie noce, bo co chwile ujadal i poszczekiwal. ale pozniej sie juz przyzwyczail. moze mu tez nie pasuje miesjce gdzie spi?

Problem ze szczekaniem.

28 lip 2010 - 11:44:42

Cytat
TimeToBauns
Moze zwiazac mu pyczesc sznurkiem ? ;-)

a tak serio to nie mam pojecia, moze mały czuje jakies niebezpieczenstwo? Albo cos nie halo z tym nowym mieszkaniem

taaa zapewne miało być śmieszne....ale nie wyszło.....z takich rzeczy nie należy się śmiać, chyba, że nie widziałaś żadnych okrucieństw w stosunku do zwierząt..
może mogłaś mu wziąć jakąś rzecz z dawnego domu? bo do tamtego miejsca był przyzwyczajony? no i raczej trzeba poczekać aż sam się przyzwyczai?! albo niech spi z wami w pokoju...ale nie na łóżku:))

zweryfikowana
Posty: 2.888
Ostrzeżenia: 2/5

Problem ze szczekaniem.

28 lip 2010 - 11:49:32

Cytat
yvette_et
a masz jego stary kojec? tzn ten z poprzedniego mieszkania? albo jakies jego zabawki? moje psy nie moga sie przestawic na przemeblowanie:D czasem warto dac pieskowi cs co mu pachnie starym miejscem, zeby czul sie bezpiecznie. Psy niby nie przywiązują sie do miejsca, tylko do ludzi, ale jednak czują sie bezpieczniej jak znaja wszystkie odglosy itd. moze tez byc tak, ze strozuje w nocy, bo to wlasnie nowe miejsce i chce Was pilnowac? jak kupilam mojego ostatniego duzego psa, to moja mama spala z nim na poslaniu przez pierwsze dwie noce, bo co chwile ujadal i poszczekiwal. ale pozniej sie juz przyzwyczail. moze mu tez nie pasuje miesjce gdzie spi?

ma i swoje łóżeczko i zabawki ze starego mieszkania. Ogólnie dajemy mu wolność co do miejsca spania, na dodatek jest na tyle cwany, że sam potrafi przenieść swoje łóżeczko w inne miejsce :)

ale to jakby nie patrzeć już prawie 2 miesiące od przeprowadzki minęło, myślę, że powinno mu juz minąć takie zachowanie!

następna dyskusja:

Uwaga oszustka!!! Unikać Luxury-Shopping!!!