Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

dlaczego nie dostaniesz takiego z rodowodem? przecież wzorzec dopuszcza jedno oko takie, drugie takie.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
dorothy28
dlaczego nie dostaniesz takiego z rodowodem? przecież wzorzec dopuszcza jedno oko takie, drugie takie.
Dokładnie, też mnie to dziwi.. Tak przy okazji to się nazywa heterochromia, inaczej różnobarwność tęczówki.

Cytat
dorothy28
dlaczego nie dostaniesz takiego z rodowodem? przecież wzorzec dopuszcza jedno oko takie, drugie takie.

Przeglądałam oferty, nie było tam takich psów - wiadomo każdy chce mieć "rasowego" więc nie wystawiają psów z różnymi oczami, bo nie mają brania. Zajeżdża kundelkiem - a dla mnie taki pies to cudo.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
shadows86
Cytat
dorothy28
dlaczego nie dostaniesz takiego z rodowodem? przecież wzorzec dopuszcza jedno oko takie, drugie takie.

Przeglądałam oferty, nie było tam takich psów - wiadomo każdy chce mieć "rasowego" więc nie wystawiają psów z różnymi oczami, bo nie mają brania. Zajeżdża kundelkiem - a dla mnie taki pies to cudo.

o___O Nigdy w życiu. Po pierwsze taka cecha wielu ludziom się podoba, a po drugie taka cecha rasy, nie wierzę, że one nie mają brania.
taki puchatek jest na allegro, dziewczynka z rodowodem 1,300zł



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-28 12:24 przez matra.

Śliczna:) - ja szukam z dominacją czarnego futerka, mam już typ. A tak poza tym to nie słyszałam, że komuś się takie psy podobają, wręcz przeciwnie. Ale ta psina ze zdjęcia - kuleczka normalnie:) Raz widziałam krótkowłosego, z dominacją takiego rudawego umaszczenia i miał dwoje różnych oczu - zakochałam się w tym psie, żałowałam,że służył on jako pies podwórkowy:(

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

husky na psa podwórkowego n/c bo brak mi słów... piękne psy, ale nie dla mnie, a jak masz na oku takiego i to jeszcze ze schronu to tym bardziej nic tylko brać, a ta puchata kulka na pewno sobie znajdzie dom.

Cytat
madzialenka777
Ale....
Skoro juz sa takie psy todlaczego ich nie uratowac,bo z drugiej strony jesli sie skonczy poopyt na takie pieski to co z nimi sie stanie??:(
Masakra...;(
I powiem jedno,TAKIM HODOWLOM JESTEM ABSOLUTNIE PRZECIW!!!!!1
Ale jesli ktos trzyma w domu sunie i dla wlasnych potrzeb/przyjemnosci zdecyduje sie aby ona miala chociaz jeden miot to temu akurat nie ejstem przeciwna.
Dlaczego nie robicie takich przeciwow ludziom ktorzy rozmnazaja kundelki,mysle,ze troche w tym jest tez zachlannosci prawdziwych hodowcow,bo oczywistym jest fakt,ze przecietny czlowiek,ktory chce kupic pieska dla siebie ,zeby miec przyjeciale,kompana itd kupi pieska bez rodowodu,ktory jest polowe tanszy...i to jest normalne...i tego juz nie zmienimy.:(
Ja sama mam pieska w typie york bez papierow.
Aale bylam w domu,w ktorympieseksie urodzil,mieszkanie zadbane,czyste,mile,pieskow bylo 2 i nie byli to jacys handlarze tylkoprosci ludzie,ktorzy kochaja zwierzeta::))

Dlatego nieograniczajmy sie tylko do psow w typach danej rasy ale rowniez do tych przyslowiowych "burkow"
czyli do wszystkich: STEYLIZUJMY PIESKI !!! Nie dopuszczajmy do bezmyslnego rozmnazania!


wiesz co ja powiem tylko jedno sama zaprzeczasz sobie, sterylizujmy suki, kastrujmy psy, pieknie brzmi, ale to ze kazdy "nawet prosci ludzie rozmnazaja psy" to chyba nie po to zeby uszczesliiwc swoja psinke. to albo rozmnazamy albo nie. dlaczego ty mozesz kupic "rasowego" pieska a ktos innny nie?

dla mnie Twoje podjescie jest conajmniej niedojrzale, tak ja stwierdzily dziewczyny wyzej, ty pozwolisz swojej sunce urodzic 4 male, a skoro ty mozesz to czemu sasiad nie moze, i juz jest 8, a kolezanka powie, co ona ma ja nie? to ona tez chce, jest juz 12 psiakow. i teraz niech tysiac osob tak powie, ze to tylko , ale to tylko jeden miot obiecuje(a do kiezenie wpada za free 4 tysiaki) na nowe butki, wakacje, plaze kolorowe driny.myslisz o sobie jako o jednostce, ale wytez umysl, nie jestes sama na swiecie.

Mam nadzieję,że jeszcze będzie. Jak byłam z kumpelą po psa (też chciała ze schroniska) to widziałyśmy z dwa huskie, ktoś je wywalił bo miały inny kolor oczu niż sobie to właściciele wymarzyli (podejrzenie pracowników schroniska). Wzięła jednego z nich - urocza sunia, widać było po przyjeździe do domu,że po niezłych przejściach. Jak tak można traktować zwierzaka?!

ja miałam już dwa psy, dwa koty, żólwia i królika. wszystkie zwierzaki z odzysku - zabrane z lecznicy, z ulicy i od wolontariuszy. żadnego zwierzaka nie rozmnażałam, bo po co, tyle jest bezdomych serduszek. jestem zwolenniczka ksatracji i sterylizacji

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Można. A nawet gorzej można... http://www.fundacja-ast.pl/content/view/849/65/
A można i jeszcze gorzej, bo te dwa przynajmniej zostały uratowane..

Cytat
dorothy28
Cytat
madzialenka777
Ale....
Skoro juz sa takie psy todlaczego ich nie uratowac,bo z drugiej strony jesli sie skonczy poopyt na takie pieski to co z nimi sie stanie??:(
Masakra...;(
I powiem jedno,TAKIM HODOWLOM JESTEM ABSOLUTNIE PRZECIW!!!!!1
Ale jesli ktos trzyma w domu sunie i dla wlasnych potrzeb/przyjemnosci zdecyduje sie aby ona miala chociaz jeden miot to temu akurat nie ejstem przeciwna.
Dlaczego nie robicie takich przeciwow ludziom ktorzy rozmnazaja kundelki,mysle,ze troche w tym jest tez zachlannosci prawdziwych hodowcow,bo oczywistym jest fakt,ze przecietny czlowiek,ktory chce kupic pieska dla siebie ,zeby miec przyjeciale,kompana itd kupi pieska bez rodowodu,ktory jest polowe tanszy...i to jest normalne...i tego juz nie zmienimy.:(
Ja sama mam pieska w typie york bez papierow.
Aale bylam w domu,w ktorympieseksie urodzil,mieszkanie zadbane,czyste,mile,pieskow bylo 2 i nie byli to jacys handlarze tylkoprosci ludzie,ktorzy kochaja zwierzeta::))

Dlatego nieograniczajmy sie tylko do psow w typach danej rasy ale rowniez do tych przyslowiowych "burkow"
czyli do wszystkich: STEYLIZUJMY PIESKI !!! Nie dopuszczajmy do bezmyslnego rozmnazania!

te pojedyncze mioty czy pojedyncze rozmnażane suki są tak naprawdę (moim zdaniem) podstawowym czynnikiem zwiększającym nadpopulacje psów w Polsce i ogromną ilość psów w schronach. własnie przez takie myślenie jak Twoje, że pojedynczy miot nie zaszkodzi i nie ma wpływu na sytuacje.
jeżeli skończy się popyt na psy "rasowe bez rodowodu" to rozmnazaczom wszelkiej maści nie będzie się opłacać. ale to my- kupujący- musimy im pokazać, że nie ma popytu na takie psy.
bez obrazy, dla mnie osoba kochająca zwierzęta nie powinna przykładać ręki do zwiększania nadpopulacji psów w Polsce rozmnażaniem swoich psów. co z tego, że ci rozmnażacze, od których kupiłaś psy, zapewniają im dobre warunki, jeżeli tysiące innych psów rozmnażanych bez papierów, wegetuje w klatkach? kupując psy od takich ludzi, od których Ty kupiłaś, dajemy do zrozumienia tym najgorszym rozmnażaczom, że jest popyt.
i tak na marginesie. jeden miot w zyciu suki wcale nie jest zdrowy :-)

kurczę, napisałaś żeby nie rozmnażać bezmyślnie psów, a takie pojedyncze mioty psów w typie to nie ejst dla Ciebie bezmyślne rozmnażanie?





ejj nie zkaldajmy najgorszego ,nie same "potwory" chodza po tym swiecie.
mialam kynologie i wiem co jest dobre dla suki a co nie....
poza tym mowie,zetakie hasla powinnismy kierowac w najwiekszym stopniu do ludzi ,ktorzy trzymaja kundelki w gospodartwach bo chyba takich psow najwiecej konczy w schroniskach!!
czytajcie ze zrozumieniem....
a chodzi mi o to,ze ejsli ktos chce sobie zafundowac szceniaki i ma tego pelna swiadomosc i bierze odpwiedzialnosc za te psiaki to nie widze przeszkod.
Cytat
vega17
Cytat
madzialenka777
Ale....
Skoro juz sa takie psy todlaczego ich nie uratowac,bo z drugiej strony jesli sie skonczy poopyt na takie pieski to co z nimi sie stanie??:(
Masakra...;(
I powiem jedno,TAKIM HODOWLOM JESTEM ABSOLUTNIE PRZECIW!!!!!1
Ale jesli ktos trzyma w domu sunie i dla wlasnych potrzeb/przyjemnosci zdecyduje sie aby ona miala chociaz jeden miot to temu akurat nie ejstem przeciwna.
Dlaczego nie robicie takich przeciwow ludziom ktorzy rozmnazaja kundelki,mysle,ze troche w tym jest tez zachlannosci prawdziwych hodowcow,bo oczywistym jest fakt,ze przecietny czlowiek,ktory chce kupic pieska dla siebie ,zeby miec przyjeciale,kompana itd kupi pieska bez rodowodu,ktory jest polowe tanszy...i to jest normalne...i tego juz nie zmienimy.:(
Ja sama mam pieska w typie york bez papierow.
Aale bylam w domu,w ktorympieseksie urodzil,mieszkanie zadbane,czyste,mile,pieskow bylo 2 i nie byli to jacys handlarze tylkoprosci ludzie,ktorzy kochaja zwierzeta::))

Dlatego nieograniczajmy sie tylko do psow w typach danej rasy ale rowniez do tych przyslowiowych "burkow"
czyli do wszystkich: STEYLIZUJMY PIESKI !!! Nie dopuszczajmy do bezmyslnego rozmnazania!


wiesz co ja powiem tylko jedno sama zaprzeczasz sobie, sterylizujmy suki, kastrujmy psy, pieknie brzmi, ale to ze kazdy "nawet prosci ludzie rozmnazaja psy" to chyba nie po to zeby uszczesliiwc swoja psinke. to albo rozmnazamy albo nie. dlaczego ty mozesz kupic "rasowego" pieska a ktos innny nie?

dla mnie Twoje podjescie jest conajmniej niedojrzale, tak ja stwierdzily dziewczyny wyzej, ty pozwolisz swojej sunce urodzic 4 male, a skoro ty mozesz to czemu sasiad nie moze, i juz jest 8, a kolezanka powie, co ona ma ja nie? to ona tez chce, jest juz 12 psiakow. i teraz niech tysiac osob tak powie, ze to tylko , ale to tylko jeden miot obiecuje(a do kiezenie wpada za free 4 tysiaki) na nowe butki, wakacje, plaze kolorowe driny.myslisz o sobie jako o jednostce, ale wytez umysl, nie jestes sama na swiecie.[/quote


juz to skomentowalamkoleznko.
pseudohodowla jak tu obejrzalysmy i skomentowalysmy to 3manie psow w klatach i rozmnazanie na wieksza skale psow roznych ras.
U mnie na rynku tzn przed rynkiem tez stoja z psami i nikt na to nie reaguje.... nie jestem temu przychylna!
Ale tlumacze,jesli ktos chce i ma pelna swiadomosc opieki nad szczeniaim swoimi to ne widez przeszkod,zeby suka miala male.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-28 12:55 przez madzialenka777.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

madzialenka777, ale co mi z tego, że wezmę odpowiedzialność za szczeniaki mojej suki, skoro i tak po ich sprzedaży mogą trafić na nieodpowiedzialnego właściciela, albo jako kolejne maszynki rozrodowe? Co ja mam wtedy do gadania? Jedynie pozostaje kwestia zastanowienia się nad własnym czynem.

Cytat
shadows86
Mam nadzieję,że jeszcze będzie. Jak byłam z kumpelą po psa (też chciała ze schroniska) to widziałyśmy z dwa huskie, ktoś je wywalił bo miały inny kolor oczu niż sobie to właściciele wymarzyli (podejrzenie pracowników schroniska). Wzięła jednego z nich - urocza sunia, widać było po przyjeździe do domu,że po niezłych przejściach. Jak tak można traktować zwierzaka?!

to ci pracownicy byli jacys ulomni, przeciez jak ktos kupuje psa juz 3 czy 4 miesiecznego to chyba widzi jakie maja oczka, one nie zmieniaja sie nagle w polowie roku ,

Cytat
madzialenka777
"a chodzi mi o to,ze ejsli ktos chce sobie zafundowac szceniaki i ma tego pelna swiadomosc i bierze odpwiedzialnosc za te psiaki to nie widze przeszkod. "

chyba sama sie nie slyszysz, kto rozmanazaja c psy bierze odpowiedzialnosc za szczeniaki ?????? pomysl sama, wydajac szczeniaka sprawdzasz dom??? kontrolujesz??? sprawdzasz szzceniapienia?? i teraz te przykladowo 4 szczeniaki ktore wydajesz znow maja szczeniaki, czy kontrolujesz t e kolejne mioty????

odpowiedzialnosc za pieski mozesz brac tylko wtedy gdy one zostaja u ciebie

Cytat
matra
madzialenka777, ale co mi z tego, że wezmę odpowiedzialność za szczeniaki mojej suki, skoro i tak po ich sprzedaży mogą trafić na nieodpowiedzialnego właściciela, albo jako kolejne maszynki rozrodowe? Co ja mam wtedy do gadania? Jedynie pozostaje kwestia zastanowienia się nad własnym czynem.


NO ROZUMIEM...
ale rozmnazajac wlasna sunie mamy swiadomosc tego,ze musimy oddac jej pieski w dobre rece,oczywiscie nie z checi zysku.
No ja bynajmniej gdybym miala suczke takimi kategoriami bym sie kierowala dopuszcajac ja.
Z reszta sama kozleznka pisala przed chwila,ze ma 7 kotow,w dodatku dzikich....to jest rozsadne???
oj chyba nie...
wiec poptrzny naswoje rece lepiej.
Ja mamz mair wykastrowac swojego psinke .
Kundelek ktoreg mam na podworku jest wykastrowanyi nie biega i ne zapladnia pobliskich suczek na wsi,wiec apeluje,zeby kastrowac kundelki,ktore biegaja samowolnie...

madzialenka777, przykro mi, nie rozumiem twojego rozumowania. dla mnie różnica pomiędzy domowym, wesołym rozmnażaczem dla słitaśnych sceniacków a tym, który trzyma psy w klatkach jest tylko w kalibrze, że tak to nazwę. a potępiam i tych i tych.

jeżeli wiesz co jest dobre dla suki a co nie, to zastanów się czy pojedyncze rozmnażanie jest dobre dla ogółu psów.

pan X zapewni dobre warunki dla swoich szczeniaków, a co z panem Y, panem Z, panią A i B? oni będą mieli w d*** czy wyprodukowane przez nich szczeniaki trafią w dobre ręce. niestety, musimy zacząć wybiegac myslami trochę dalej. czubek własnego nosa czy czubek nosa Twojego psa to w obecnej sytuacji za mało.
szkoda, że nie widzisz przeszkód, "dzięki" takim jak Ty pewnie jeszcze długo nic się nie zmieni...

i jeszcze jedno- miałabyś pewność, że szczeniaki Twoich szczeniaków trafią w dobre ręce...?

Cytat
madzialenka777
Cytat
matra
madzialenka777, ale co mi z tego, że wezmę odpowiedzialność za szczeniaki mojej suki, skoro i tak po ich sprzedaży mogą trafić na nieodpowiedzialnego właściciela, albo jako kolejne maszynki rozrodowe? Co ja mam wtedy do gadania? Jedynie pozostaje kwestia zastanowienia się nad własnym czynem.


NO ROZUMIEM...
ale rozmnazajac wlasna sunie mamy swiadomosc tego,ze musimy oddac jej pieski w dobre rece,oczywiscie nie z checi zysku.
No ja bynajmniej gdybym miala suczke takimi kategoriami bym sie kierowala dopuszcajac ja.
Z reszta sama kozleznka pisala przed chwila,ze ma 7 kotow,w dodatku dzikich....to jest rozsadne???
oj chyba nie...
wiec poptrzny naswoje rece lepiej.
Ja mamz mair wykastrowac swojego psinke .
Kundelek ktoreg mam na podworku jest wykastrowanyi nie biega i ne zapladnia pobliskich suczek na wsi,wiec apeluje,zeby kastrowac kundelki,ktore biegaja samowolnie...

bez obrazy, w jakim kraju żyjesz? ilu rozmnazaczy bierze odpowiedzialność za szczeniaki? 1%? 2%?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-28 13:04 przez dorothy28.

następna dyskusja:

żółw wodny na dwór ?