Obecnie rozmawiamy o:

Klimatyzacja w bloku

gorący temat

Nietypowa uroda

godzinę temu

Meble

dzisiaj o 13:22

Jakie ogrzewanie domu

dzisiaj o 10:28

zawyzona cena za ogrzewanie

dzisiaj o 10:26

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Drodzy rodzice powiedzcie mi ile wasze dzieciaczki mialy jak zaczeł zalatwiac swoje potrzeby na nocniczek....???Moj synus w lipcu skonczy 2latka i narazie sie nie zapowiada:)
Jak nauczyć dziecko siusiać do nocnika



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-03 10:51 przez moderator.

synek mojej siory w wieku 2 lat zaczął chodzić do przedszkola i juz umiał siusiać w nocnik ale czasem zdarzały się wypadki..;p

Moja siostrzenica zaczela jak miala 1,5 roku. :))

mój synek juz powoli zaczyna, ma 13 miesięcy;) wiem też, że dziecko mojej kuzynki zaczęło jak miało 10 miesięcy;) dobre no nie??

Nie no 10 miesiecy moim zdaniem to za mało....to zabranie dziecku dziecinstwa:)A moj ynus ma 22miesiace i nawet nie chce słyszec o nocniku:(((

Cytat
agniesia9920
mój synek juz powoli zaczyna, ma 13 miesięcy;) wiem też, że mojej kuzynki zaczęło jak miało 10 miesięcy;) dobre no nie??

moja siostrzenica miała niecałe 11 miesiące. :D

moja chrzesnica ma 2 latka i juz sika na sedesie :):)

Taka jest regula ze dziewczynki szybciej wszystko łapia:)

zweryfikowana
Posty: 394
Ostrzeżenia: 1/5

Ojj....mój synuś w czerwcu skończy 2 latka i jest bardzo ciężko z nocniczkiem ://
Jest z niego taki cwaniaczek że jak już zrobi w pieluszke to przyjdzie i mi pokazuje co jest grane i wyciąga nowego pampersa do przebrania :((.............a był okres co już robił jakiś czas na nocniczek no ale coś mu się odwidziało,jednak myślę że jest troszeczkę z niego taki leniuszek i poprostu mamusię wykorzystuje :)
Tak czy owak nie jest łatwo z tym nocniczkiem :/

Moja córeczka ma niecałe 7 miesięcy i od miesiąca w ciągu dnia jest bez pieluchy. Rzadko zdarza się, że czegoś nie złapiemy do nocnika.

Mój synek w lipcu kończy 3 latka, i nie korzysta w ogóle z pieluchy jak skończył 2 lata i 2 tygodnie. Z tym, że nocnik w ogóle nie wchodził w grę. Kupiłam mu specjalną nakładkę na sedes dla dzieci i z tego chętnie korzystał, bo czuł się wtedy jak dorosły. A z pampersów sam zrezygnował, bo było mu gorąco i nie chciał zakładać pieluchy. Byłam w szoku, bo z dnia na dzień zaczął wołać i tylko 2 razy zsikał się w nocy do majteczek. Teraz będzie miał trzy latka i umie się już sam załatwić, bez naszej pomocy. Ale każde dziecko jest inne.

moj synek przestal w ogole nosic pampersy gdy mial 1,5 roczku.zaczelismy sadzanie do nocnika gdy mial 15miesiecy.szybko poszlo.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

moj synek ma 1,5 roku i od czerwca zaczynamy naukę :)
nocnik już mamy i sadzam w nim małego żeby się przyzwyczaił i oswoił i często sam go wyciąga i siada na nim jak na krzesełku :)

Cytat
kaplenz
Moja córeczka ma niecałe 7 miesięcy i od miesiąca w ciągu dnia jest bez pieluchy. Rzadko zdarza się, że czegoś nie złapiemy do nocnika.

no to slicznie moja curcia za tydzien skonczy 7miesiecy i przy naj bliszych zakupkach bedziemy kupowac nocniczek bo ile mozna wydawac na pampersy

MÓJ synek ma 2 latka za tydzień ,coraz czesciej mu się udaje .Rano wstaje z suchą pieluszką ,budzi się w nocy jak chce siusiu .ALE za to ma straszne problemy z kupką .Nie był nigdy zmuszany do nocnika mimo to boi się zrobić kupki.Chyba zablokował się psychicznie ,nie wie co to jest i jak to jest ze coś z niego wypada.Myśle, ze nie masz co spieszyć się .Ułatwisz mu jak kupisz śliczne majteczki z jakąs ulubioną jego zabawką ,teraz jest lato więc niech sobie biega bez pampersa.Nocnik postaw tak żeby widział go ,niech się oswaja . Ja tak zrobiłam .Może taki sposób bedzie dobry.

następna dyskusja:

Bydgoszcz