Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Amway-sekta?

07 kwi 2009 - 13:38:31

To jest typowa piramida,moja matka kiedys w tym była,na szczescie krótko.Zyski maja tylko ci " na gorze " .

Amway-sekta?

07 kwi 2009 - 13:51:11

"Wieloznaczność owa wynika z faktu, że oto wielu, zwłaszcza początkujących adeptów biznesu Amway, nie zdaje sobie sprawy, w czym tak naprawdę tkwi. Rozentuzjazmowani zaszczepioną im wizją świetlanej przyszłości materialnej, mający jak najlepsze intencje, sponsorują kolejnych dystrybutorów, z których de facto około 90% straci finansowo na uczestnictwie w systemie pomocy. Kiedy dowiedzą się od wyższych upline'ów, skąd tak naprawdę pochodzi większość dochodów, nie opłaca im się już na ogół porzucać tej działalności (gdyż włożyli w nią mnóstwo zaangażowania i oto właśnie zaczynają zarabiać pieniądze) i nie chcą z niej rezygnować (ponieważ w międzyczasie uległ modyfikacji ich sposób myślenia i odczuwania emocji). Święcie wierzą, że network marketing w wydaniu Dexterowskim jest najlepszym z możliwych sposobów na uzyskanie finansowej niezależności. Aby ten cel osiągnąć, stają się w tym momencie po prostu manipulatorami ludzkich zachowań.(...)"


"Otwartą tym samym pozostaje kwestia, czy da się odnosić sukcesy w networku, działając w sposób etyczny. Odpowiedź brzmi: z całą pewnością tak. Biznes ten tworzony jest przez ludzi i to oni nadają mu określony kształt. Tak jak różni są ludzie, tak różne mogą być sieci.."

Amway-sekta?

07 kwi 2009 - 13:59:33

Cytat
Agne
"Otwartą tym samym pozostaje kwestia, czy da się odnosić sukcesy w networku, działając w sposób etyczny. Odpowiedź brzmi: z całą pewnością tak. Biznes ten tworzony jest przez ludzi i to oni nadają mu określony kształt. Tak jak różni są ludzie, tak różne mogą być sieci.."

dokładnie te słowa wczoraj koleś mówił nam na openie

Amway-sekta?

07 kwi 2009 - 14:05:58

Cytat
zakupoholiczkapola
oo właśnie też mi się przypomniało. Mieliśmy masę kaset do słuchania i książki jedna to napewno 'Jak zyska przyjaciół i zjedna sobie ludzi' a druga też coś w tym stylu. Dokładnie Avon czy oriflame nie każe czyta jakiś durnych książek czy słuchac kaset i na siłę werbowac ludzi.
Pamietam jak na tych tablicach rysowali cos w stylu drzew genealogicznych :/

Tak! też pamietam tą ksiązke, nawet ostatnio wpadka mi w rece przy remoncie!

Amway-sekta?

29 wrz 2010 - 16:58:16

Jeżeli pojawia się coś co jest proste to grupa ludzi, takich jak moi przedmówcy od razu zaczynają to krytykować. Macie do tego prawo, ale zajrzyjcie do swych metryk i zarabianych pieniędzy i pomyślcie co w swoim życiu osiągnęliście. Ja mam 19 lat i zarabiam w tym projekcie bardzo duże pieniądze. Nie dlatego że mydlę komuś oczy tylko dlatego że pokazuję projekt inteligentnym ludziom którzy widzą w tym wspaniałą możliwość. Pozdrawiam i polecam aby się lepiej temu przyjrzeć i wyrobić sobie prawdziwą opinię, a nie oceniać to po pozorach i przez pryzmat uprzedzeń.

Amway-sekta?

06 paź 2010 - 08:15:35

Cytat
Agne
"Wieloznaczność owa wynika z faktu, że oto wielu, zwłaszcza początkujących adeptów biznesu Amway, nie zdaje sobie sprawy, w czym tak naprawdę tkwi. Rozentuzjazmowani zaszczepioną im wizją świetlanej przyszłości materialnej, mający jak najlepsze intencje, sponsorują kolejnych dystrybutorów, z których de facto około 90% straci finansowo na uczestnictwie w systemie pomocy. Kiedy dowiedzą się od wyższych upline'ów, skąd tak naprawdę pochodzi większość dochodów, nie opłaca im się już na ogół porzucać tej działalności (gdyż włożyli w nią mnóstwo zaangażowania i oto właśnie zaczynają zarabiać pieniądze) i nie chcą z niej rezygnować (ponieważ w międzyczasie uległ modyfikacji ich sposób myślenia i odczuwania emocji). Święcie wierzą, że network marketing w wydaniu Dexterowskim jest najlepszym z możliwych sposobów na uzyskanie finansowej niezależności. Aby ten cel osiągnąć, stają się w tym momencie po prostu manipulatorami ludzkich zachowań.(...)"


"Otwartą tym samym pozostaje kwestia, czy da się odnosić sukcesy w networku, działając w sposób etyczny. Odpowiedź brzmi: z całą pewnością tak. Biznes ten tworzony jest przez ludzi i to oni nadają mu określony kształt. Tak jak różni są ludzie, tak różne mogą być sieci.."

Skad jest ten cytat?
Cytat
kati28
To jest typowa piramida,

To nieprawda, piramidy - w rozumieniu piramid finansowych - są w Polsce ścigane przez prawo na podstawie "Ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji". AMWAY nie jest ścigany i nie będzie - wniosek jest prosty. Oczywiście, dla kogoś, kto umie wyciągać wnioski z faktów. ;)
Cytat
feniren
Pan który prowadził ten open cały czas operował zwrotami typu : Ty, Dla Ciebie, Zysk, Dużo pracy, Twój zysk jest dla nas najważniejszy etc...

Jeśli tylko tyle zapamiętałaś, to znaczy, że nie słuchałaś uważnie.
Podawanie linków na forum, prowadzących do innych forów jest mało sensowne, dobrze jednak, że podałaś stronę AMWAY, na której jest ogólne wyjaśnienie jak działa ten biznes.
Cytat
asia_bj
to faktycznie jest podejrzana organizacja,

Dla kogo?

Cytat

dziwne zasady tam panują,

Wszystko co niezrozumiałe wydaje się dziwne, dopóki się tego nie zrozumie.

Cytat

jak się poznaje człowieka, który się tym zajmuje, to od razu widać, że coś z nim jest "nie tak".

Czyli co?
Że nie narzeka? Że wierzy w to, iż osiągnie coś więcej ciężko i mądrze pracując?
Polska jest pełna marud i zrzęd i jeśli ktoś odbiega od tego wzorca od razu jest "dziwny". Tymczasem za granicą widać jacy Polacy są "dziwni", w konfrontacji z ludźmi, którzy nie są takimi ponurakami.
Cytat
zakupoholiczkapola
coś tam bazgrali na tablicach. Rodzice dostawali jakieś odznaczenia

Czyli niewiele wiesz, chociaż to byli twoi rodzice.
Dla mnie TO jest dziwne. ;)

Cytat

Kosmetyki te nie były najgorsze ani też żadna rewelacja.

Używałaś?

Cytat

Pamiętam jak jednego razu jakieś 2 kobiety obkleiły nam wszystkie kosmetyki, wszystkie artykuły chemiczne, które nie byly z amway jakimiś żółtymi naklejkami z czaszkami!!!

Przegięły, no i co, to przekreśla biznes, czy takich ludzi?
Cytat
feniren
Tak ale co do Oriflame czy Avonu nie musisz wkładać do tego całego swojego życia oraz nie musisz go zmieniać.

A skąd to wiesz? Bo ja wiem, że jest zupełnie inaczej, znałem osoby, które działały w ORIFLAME i wiem, jak zasuwały.

Cytat

Nie mówią Ci że jesteś pro-sumentem i nie rysują tabelek jak to łatwo zarobić.

Nie wierzę w to, bo schemat działania tego biznesu jest taki sam - marketing wielopoziomowy - więc bez prezentacji schematu i poziomów wynagradzania z tabeli NIKOGO by nie zainteresowali.

Cytat

Wg. Amway'u 4 osobowa rodzina wydaje miesięcznie na same środki czystości 500 zł (!) co jest wierutnym kłamstwem bo sama jestem z takiej rodziny i jakoś tyle nie wydajemy na same środki czystości.

Policz sobie, ile chemicznych produktów używasz CODZIENNIE a potem to powtórz. Ja zrobiłem takie zestawienie i wiem, że codziennie używam przynajmniej 20. Łącznie z kosmetykami.

Cytat

Wg, tej całej korporacji internet jest przyszłością ( i z tym się zgodzę) ale nie do tego stopnia żeby teraz w dzisiejszych czasach zamawiać jajka przez internet, czy robić całe zakupy domowe przez internet.

Polska jest w ogonie Europy jeśli chodzi o zakupy internetowe. Do internetu ma dostęp zaledwie 30% Polaków, gdy tymczasem u Czechów jest to już 50%. Mówić dalej? ;)

Cytat

Zwykły dyskont ma takie same ceny ba nawet niekiedy tańsze i o wiele większy wybór.

To jest najczęstszy problem - patrzenie na ofertę AMWAY-a jak konsument lub w najlepszym razie jak sprzedawca. Specyfika tego biznesu wymaga spojrzenia na jego ofertę WŁAŚNIE jak pro-sument. Ci, którzy to potrafią, angażują się w ten biznes i zostają w nim, bo go rozumieją. Ci, którzy go nie rozumieją, albo go odrzucają albo po jakimś czasie rezygnują, bo nastawiali się głównie na sprzedaż detaliczną, a to nie jest droga do dużych pieniędzy w tym biznesie.
Cytat
Agne
tak, to prawda, Amway jest uważany za SEKTE EKONOMICZNĄ.

To kłamstwo. Nawet Kościół Katolicki nic nie mówi o AMWAY, polecam kontakt z rzecznikiem prasowym KEP.
Te bzdury lansują różne nawiedzone, pseudo-katolickie ośrodki skupiające "łowców czarownic".

Cytat

(Wszystko jest robione dla produktu, który jest jedyny i najlepszy.)

Kolejna bzdura. Ludzie działają w tym biznesie nie dla produktów, ale dla możliwości rozwoju, jakie daje ten biznes.
A że podstawa takiego biznesu muszą być DOBRE produkty, to inna rzecz.

Cytat

Jakieś artykuły na ten temat powinny być na portalu; katolik.pl

No właśnie, serwis tworzony przez fanatyków religijnych ty uważasz za wiarygodne źródło. ;)

Cytat

A jeśli chodzi o produkty to fakt że są naprawdę wydajne, ale też koszmarnie drogie.

Przecież właśnie dlatego, że są wydaje NIE są drogie. Umiesz liczyć cenę w stosunku do wydajności? Ocenianie na podstawie ceny opakowania to typowy błąd większości konsumentów w Polsce przy ocenianiu co jest "tanie" a co "drogie".
Dowód? Niemiecki VIZIR jest dwukrotnie bardziej skoncentrowany od polskiego odpowiednika, bo producent wie, że Polacy nie umieją liczyć pieniędzy, więc im wciska produkt rozrzedzony.

Cytat

Aby kożystać musisz co rok płacić około 100 zł. Policz czy to się opłaca...

Nie rozumiesz. To koszt przedłużenia licencji przez przedsiębiorcę. Klient nie musi nic płacić.
A po drugie - ze względu na upust ok. 25% jaki otrzymuje się na starcie, koszt licencji jak i przedłużania jej zwraca się w ciągu 3-4 miesięcy. Pokaż mi biznes, w którym inwestycja zwraca się po 4 miesiącach. ;)

Cytat

NIe należy porównywać Amway z Oriflame i Avon, ponieważ firmy te działają w zupełnie inny sposób.

Nie zgadzam się. Wszystkie te firmy działają tak samo - w oparciu o model marketingu wielopoziomowego, różne mają jedynie podejście do budowy biznesu. AVON i ORIFLAME nastawia się na szukanie SPRZEDAWCÓW, bo ma zbyt ubogą i TANIĄ - w rozumieniu cen opakowań - ofertę, by tylko z konsumpcji własnej stworzyć jakieś przyzwoite obroty. Już chociażby to, że owe dwie firmy reklamują się w przekaziorach pokazują owe różnice.
Cytat
agata74
amway jest podejrzewany o sekciarstwo , .

Przez kogo? Przez ludzi cierpiących na "sektofobię"? ;) Bo na pewno nie przez Kościół Katolicki.
Na koniec spytam - kimże jest pani Magdalena Morska? Otóż jest ona członkinią sfanatyzowanego religijnie Ruchu Odnowy w Duchu Świętym, który sam w sobie jest oceniany niejednoznacznie przez samych katolików.
http://www.antyk.org.pl/wiara/odnowa.htm



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-06 09:27 przez skory.

Amway-sekta?

02 lis 2010 - 22:13:07

Po prostu szok to co czytam doprowadza do tego , że przestaje szanować ludzi i tolerować głupotę a Ty Kati z pewnością taka durna nie jesteś abyś nie rozumiała - słowa piramida-Prawda? Mój kolega działa w tej firmie(AMWAY) parę lat zarabia w nie dobre pieniądze (większe niż ci którzy wprowadzili go do tej działalnośći)byłem raz u niego na spotkaniu i nie zauważyłem aby można w tej sieci funkcjonować jako pasożyt a zarabia tylko ten kto pracuje- Można coś stracić? no nie wiem co a chciałbym się dowiedzieć bo pewnie czegoś nie dostrzegłem.
150 zł - utrzymanie strony internetowej przez rok wraz z pełną obsługą - gwarancja 6 miesięcy-- RYZYKO OKROPNE HA HA
Towary ? 3 miesiące gwarancji satysfakcji nawet po zużyciu- po prostu były niedobre- i odda ci ten paskudny amway pieniądze-RYZYKO OKROPNE HA HA.
A no tak 27 zł podpisanie umowy i pakiet startowy - to pewnie o tę sume chodziło?

Polecam spróbowanie sił w tradycynym biznesie- życzę powodzenia-ciekawe czy jak zainwestujesz kilkaset tysięcy nowych złotych w swą firmę jak ci się nie uda kto będzie winien ?

już dość straciłem czasu na pisanie o trywialnie prostej sprawie
Wszystkiego dobrego.
Poczytaj troche ich głupich książek- a na pewno zmądrzejesz - biedactwo

Amway-sekta?

04 lis 2010 - 08:37:00

ciekawi mnie ta agresja w postach pro amway'owskich skory i christopher22 - zadziwiające

Amway-sekta?

15 lis 2010 - 13:09:03

O jakiej niby agresji z mojej strony mówisz?
Ja nikogo nie napadam, to wy napadacie na firmę i ludzi, którzy z tą firmą współpracują.
Nie mając tak naprawdę na ten temat bladego pojęcia.
Sprawdź lepiej w słowniku znaczenie słowa - agresja. ;)

Amway-sekta?

28 lis 2010 - 18:45:14

Drodzy czytelnicy forum , mamy tu do czynienia z największym fanatycznym amwayowskim maniakiem RP.
Pisze on pod nickiem "skory" , "ryszard" , znajdziecie go na każdym bez wyjątku forum na temat amwaya i to od wielu już lat .
Wszędzie fanatycznie nawraca i głosi dobrą nowinę o raju na ziemi za życia /przeciwnie do ŚJ/ dzięki amwayowi .
Sam natomiast po 15 latach fanatycznej działalności nie dość , że zbankrutował to i zwariował .

Amway-sekta?

28 gru 2010 - 11:45:05

Cytat
agata74
amway jest podejrzewany o sekciarstwo ,

Przez kogo? Paranoików z anty-sektowych kółek różańcowych? ;P

Cytat

jesli ktokolwiek narzuca nam zmiane toku naszego myslenia poprzez , lektory , filmy i spotkania to ja to uwazam za niebezpieczne

Więc cały system edukacji jest niebezpieczny, poprzez:
-lektury szkolne, :P
- filmy edukacyjne, :P
- spotkania z nauczycielami. :P

Cytat

w Oriflame czy Avonie nikt ci niczego nie narzuca sam jestes sobie zeglarzem .

Tu cię mam, bawisz się w "czarny marketing".
Gdzie twoja etyka?
Cytat
MacGaywer
Drodzy czytelnicy forum , mamy tu do czynienia z największym fanatycznym amwayowskim maniakiem RP.

Powyższy "maniak" lata po wszystkich forach, by obrzucać łajnem każdego, kto powie cokolwiek pozytywnego o AMWAY, podszywa się pod inne osoby na forach, rozpowszechnia kłamstwa, pomówienia, nie mówiąc już o obelgach.
Cytat
MacGaywer
Drodzy czytelnicy forum , mamy tu do czynienia z największym fanatycznym amwayowskim maniakiem RP.

Powyższy "maniak" lata po wszystkich forach i ubliża wszystkim, którzy piszą o AMWAY cokolwiek pozytywnego. Nie mówiąc już o oszczerstwach, za które kiedyś wreszcie beknie w sądzie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-28 11:50 przez skory.

Amway-sekta?

03 sty 2011 - 19:49:04

Cała przyjemność będzie po mojej stronie :) . Wskaż jakiekolwiek moje oszczerstwo :) .
Z miłą chęcią spotkam się z tobą na wokandzie :) .
A tak swoją drogą ......to pochwal się swoimi sukcesami , wszak jako "byznesmen" z 16 letnim stażem, takiej "boskiej" firmy powinieneś być na jakiejś liście najbogatszych , albo coś podobnego , nieprawdaż ?
A na jakiej jesteś ?
I jeszcze jedno Rychu , nigdy pod nikogo się nie podszywam !
Nie mam twojego charakteru :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-03 20:09 przez MacGaywer.

Amway-sekta?

04 sty 2011 - 10:41:27

Mac Gaywer wielokrotnie podszywał się pode mnie i inne osoby na forach. Mówię to z pełną odpowiedzialnością za słowa.

Amway-sekta?

06 sty 2011 - 10:34:28

Oświadczam iż NIGDY nie podszywałem się pod nick ewidentnego amwayowskiego obłąkańca jakim jest człowiek podpisujący się "skory" , "ryszard", "ten sam", "tak samo"
W jakim celu miałbym to robić ?
Sam sobie wystawiasz wystarczającą opinię , wystarczy przejrzeć wszystkie bez wyjątku fora w temacie amwaya .
Ukoronowaniem zaś wspomnianego obłąkania , jest wynik finansowy owego Pana polegający na umieszczeniu go na liście osób pobierających zapomogę finansową od Państwa .
http://spow.walcz.ibip.pl/public/?id=153737

Amway-sekta?

10 sty 2011 - 17:29:19

Cytat
Agne
tak, to prawda, Amway jest uważany za SEKTE EKONOMICZNĄ.

Przez fanatyków religijnych z różnych para-katolickich ośrodków tropiących "czarownice". Kościół Katolicki NIGDY tak AMWAY-a nie określał, mozna sprawdzić u rzecznika prasowego KEP.

następna dyskusja:

Majirel POMOCY