Obecnie rozmawiamy o:

ubrania z lidla

gorący temat

Ślub 2015 cz. II

8 minut temu

Biżuteria sutasz

14 minut temu

moja ty żabciu

14 minut temu

sukienka na wesele

16 minut temu

Bojler Elektryczny

20 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Oliwa z oliwek

14 lis 2011 - 10:19:12

Dla mnie najlepsza jest hiszpańska oliwa z oliwek. Grecka wydaje mi się za ostra, a włoska...cóż, często kupowana jest od Hiszpanów, przywożona i etykietowana we Włoszech, przez co jej cena wzrasta. Ale w Polsce dostępne jest juz sporo oliw hiszpańskich, z niewielkich stowarzyszeń oliwnych, które także zaczynają się otwierac na zagraniczne rynki, oferujac intensywno zieloną i oliwkową oliwę. A jej smak jest odzwierciedleniem tego, ze jest w 100% sokiem z oliwki. Oliwy gourmet, czyli z "wyższej pólki" coraz częściej można znaleźć w przystępnych cenach poza supermarketami, gdzie ceny takowych są bardzo wysokie.

Oliwa z oliwek

18 lis 2011 - 14:57:51

masz rację ta z biedronki jest wstrętna ja do sałatek kupuję Monini a do jakiś innych rzeczy jak trzeba dodać oliwę np do ciasta na pizze to jakąś tańsza bo wtedy aż tak nie czuć tej różnicy:)

zweryfikowana
Ostrzeżenia: 1/5

Oliwa z oliwek

18 lis 2011 - 14:59:51

A ja używam tylko oliwy z oliwek, mi smakuje, ale też w drugą stronę bez przesady. Mam kumpla, który pije szklankę oliwy dziennie.

Oliwa z oliwek

24 lis 2011 - 13:58:55

kacha89, masz rację co do smaku, że oliwa daje smaku, w sensie zmienia go.Ale ja osobiście nie polecam oliwy z oliwek "tańszej" bo to oliwa z wytłoczyn,czyli podgrzewane do wysokich temperatur pestki żeby jeszce coś z tego soku oliwki wycisnąc, i nie jest zdatne do spożycia,dlatego dodaje jej sie troche oliwy z pierwszego tłoczenia żeby nadała jej trochę koloru i smaku i tyle. Z oliwy onaw sobie ma niewiele, to już lepiej cyba margarynę zwyczajną :p

A co do Twojego kolegi Alicja, to ja też nie rozumiem,hehe,mój brat ma fioła na punkcie siłowni i cwiczeń i też pił "shota" oliwy z oliwek, ale długo nie wytrzymał:D. Ja zawsze mówię, tosty z oliwą z oliwek z pierwszego tłoczenia i sól.Brzmi supeeeer dziwnie, ale na prawdę, mistrzostwo, jak ktoś spróbuje niech napisze czy mu smakuje czy nie, jestem ciekawa :D

zweryfikowana
Moderator

Oliwa z oliwek

24 lis 2011 - 14:04:26

O widzę, że stary temat... :)
Teraz już wiem więcej.

I mam już swoje ulubione oliwy.
Polecam Nyssos, ale może być nieco trudno dostępnazły/color]

i Bertoliizły/color]

Oliwa z oliwek

24 lis 2011 - 14:22:21

a zdajecie sobie sprawż że olej rzepakowy ma w swoim składzie więcej omega 3 i omega 6 niż oliwa a dodatkowo ich stosunek (co jest ważniejsze niż sama zawarość) jest bardziej zbliżony do optymalnego?

niestety na rynku trudno dostać olej rzepakowy tłoczony na zimno a to juz inna sprawa.

Ps. kto trzyma olej w lodówce?

Oliwa z oliwek

12 gru 2011 - 11:26:39

hej, ja w lodówce nie trzymam, moja mama kiedys uporczywe wsadzala oliwe z oliwek do lodówki, niczym zwyczajny olej, oliwie nic sie nie dzieje, jednak w bardzo niskich temp traci witamine E.
Szcze rze powiedziawszy co do oleju lnianego, to próbowalam raz, bo moj brat mial faze na silownie i specjalne odzywianie i kupowal rózne rzeczy, ale nestety mi smak nie do konca przypasowal, ale moze rzeczywiscie zdrowsze.

Nyssos i Bartlenini nie próbowalam , ale mega jest oliwa z oliwek Sierra Solana.

Oliwa z oliwek

12 gru 2011 - 11:41:23

ja smażę na oliwie i polecam:)

Oliwa z oliwek

12 gru 2011 - 11:44:11

Cytat
malamigotka
Chce sie przerzucic na zdrowe odzywianie,dosc juz kfc i maca,zaczelam sobie robic duzo surowek,salatek,iii kupilam oliwe z oliwek w biedronce :casa de azeite,ta oliwa jest wstretna,myslalam ze zwymiotuje,salatke wyrzucilam,mam pytanie do was,czy sa jakies dobre oliwy z oliwek???czy wszystkie podobnie smakuja,zalezy mi na tym,bo ta oliwa mo duzo kwasow omega3...
faktycznie ta oliwa z biedronki jest ohydna takze ja kiedys kupiłam ,ma dziwny smak ze nie da sie tego jesc,potem kupiłam w innym sklepie i była super

Oliwa z oliwek

12 gru 2011 - 11:44:29

ja kupuję w lidlu, nie pamiętam nazwy, ale jak wrócę do domu mogę sprawdzić. mi bardzo smakuje.

Oliwa z oliwek

12 gru 2011 - 11:45:43

Cytat
en144
a zdajecie sobie sprawż że olej rzepakowy ma w swoim składzie więcej omega 3 i omega 6 niż oliwa a dodatkowo ich stosunek (co jest ważniejsze niż sama zawarość) jest bardziej zbliżony do optymalnego?

niestety na rynku trudno dostać olej rzepakowy tłoczony na zimno a to juz inna sprawa.

Ps. kto trzyma olej w lodówce?
ja o tym ewłasnie takze czytałm to tak samo jak cytryna wbrew opini ma bardzo mało witaminy c ,o wiele wiecej ma jej zwykłę polskie jabłko

Wątek został zarchiwizowany. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub chcesz dodać swój komentarz, załóż nowy wątek:

Dodaj nowy wątek

następna dyskusja:

obiadek. ;)