Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Oliwa z oliwek

21 mar 2009 - 19:39:48

Chce sie przerzucic na zdrowe odzywianie,dosc juz kfc i maca,zaczelam sobie robic duzo surowek,salatek,iii kupilam oliwe z oliwek w biedronce :casa de azeite,ta oliwa jest wstretna,myslalam ze zwymiotuje,salatke wyrzucilam,mam pytanie do was,czy sa jakies dobre oliwy z oliwek???czy wszystkie podobnie smakuja,zalezy mi na tym,bo ta oliwa mo duzo kwasow omega3...

Oliwa z oliwek

21 mar 2009 - 19:42:39

Może dałaś jej za dużo? Do tego smaku trzeba się przyzwyczaić, smakuje zupełnie inaczej niż zwykły olej, ale rzeczywiście jest o niebo od niego zdrowsza. Kupuj oliwę z pierwszego tłoczenia na zimno, tylko nie smaż na niej, nie nadaje się do smażenia.

Oliwa z oliwek

21 mar 2009 - 19:49:23

jest z pierwszego tloczenia,na zimno,nie wiem czy sie przyzwyczaje,a oliwa z pestek winogron jest rownie zdrowa?

Oliwa z oliwek

21 mar 2009 - 19:51:54

ja tam kupuje w tesco, tylko ta droższą. Ja jem praktycznie codziennie, nawet teraz :P
Jak napisała Egrewa. trzeba się przyzwyczaić

Oliwa z oliwek

07 kwi 2009 - 13:51:47

moja się nazywa Salvadori Olio Extra Vergine de Oliva, jest przepyszna. ale ja zaryzykowałabym twierdzenie, że jak ci nie smakuje to nie i tyle, ja w ogóle się nie musiałam przyzwyczajać do smaku i nie znam osoby, której by nie smakowała. a z pestek winogron jest odrobinę mniej zdrowa i można ją jeść tylko na zimno

Oliwa z oliwek

07 kwi 2009 - 13:59:21

A ja polecam oliwe z oliwek z listkami bazylii, rewelacja! Uzywam do mozarelli z pomidorem,salatek, warzyw na patelnie, spaghetti. Ostatnio sprobowalam tez olej z pestek winogron rowniez z bazylia i tez sobie chwale. Polecam te firme: http://www.gocciadoro.pl/oferta.html

Oliwa z oliwek

08 kwi 2009 - 13:52:34

Podczepiam się pod temat i mam pytanie....


Co ze smażeniem na oliwie z oliwek?
Cały czas dochodzą do mnie sprzeczne informacje...

Ja sądzę że nie można, ponoć na tłuszczach nienasyconych nie można, przy dłuższym smażeniu na takiej oliwie wytwarzają się toksyny niezdrowe dla organizmu...

Chciałabym poznać inne opinie.....

Oliwa z oliwek

19 kwi 2009 - 12:43:06

można smażyć, ale lepiej nie na extra vergine tylko na sansa czyli z wytłoczyn z oliwek

zweryfikowana
Posty: 2.578
Ostrzeżenia: 1/5

Oliwa z oliwek

19 kwi 2009 - 12:46:57

Słyszałam że na oliwie z oliwek się nie smaży, za to świetna do smażenie jest oliwa z pestek winogron.


malamigotka jeżeli chcesz zmienić smak oliwy z oliwek dodaj do niej ulubione zioła suszone lub np papryczki chili suszone, zmieni ona swój smak przechodząc tymi ziołami.

Oliwa z oliwek

25 cze 2010 - 11:30:02

Witam serdecznie,

Rozgrzana oliwa dzięki dużej zawartości antyutleniaczy oraz kwasu oleinowego jest bardzo stabilna i dłużej zachowuje swoje wartości odżywcze.

Temperatura dymienia oliwy, czyli moment, w którym produkt pod wpływem temperatury zaczyna się degradować i wyzwalać substancje rakotwórcze wynosi 210 stopni celsjusza, czyli jest wyższa o 30 stopni od rekomendowanej temperatury smażenia (180°). Tłuszcze takie jak masło czy olej słonecznikowy rozpadają się w niższych temperaturach wytwarzając szkodliwe związki.

Oliwa z oliwek pod wpływem temperatrury zwiększa swoją obiętość, przez co używa się jej mniej. Inne tłuszcze nie mają tej właściwości.

Badania dotyczące aspektów zdrowotnych używania poszczególnych tłuszczów, przeprowadzone na pacjentach z chorobami żołądka i dwunastnicy (zapalenie żołądka, choroba wrzodowa, dolegliwości związane z wątrobą) wykazały, że nie ma żadnego związku pomiędzy spożywaniem smażonych pokarmów a tymi
dolegliwościami.

Pamiętaj, żeby przed smażeniem oliwa dobrze rozgrzała się na patelni! Inaczej zostanie wchłonięta do pokarmu. Nie mieszaj też oliwy z innymi tłuszczami.

Temperatura dymienia wybranych tłuszczów
olej palmowy 240°C
olej z orzeszków 220°C
oliwa z oliwek 210°C
idealna temp. smażenia 180°C
olej sojowy, słonecznikowy 170°C
olej z pestek winogron, kukurydziany, rzepakowy 160°C
margaryna 150°C
masło 110°C

Ale jak zawsze zdania są podzielone, więc tylko od nas zależy na czym usmażymy.

Źródło: <moderacja>

Zapraszam również na mój serwis <moderacja> Proszę nie zamieszczać linków na forum.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-06-28 09:36 przez moderator.

Oliwa z oliwek

28 cze 2010 - 00:30:13

Oliwa z oliwek równie dobrze może służyć do smażenia, jak i do sałatek - jest zdrowsza, wiec nawet dietetycy ja polecają do smażenia. Poza tym faktycznie całkiem niezła jest oliwa z pestek winogron i z pestek dyni, ale niestety ciężko ją dostać, jedynie w supermarketach, albo małych sklepikach, w których właściciele znają sie na tym co dobre.

Oliwa z oliwek

28 cze 2010 - 00:33:10

Znam ludzi, którzy zupełnie wyrzucili inny rodzaj oliwy niż oliwa z oliwek, jest ona bardzo zdrowa i może służyć do wszystkiego.
Co do smaku- kwestia przyzwyczajenia.

Oliwa z oliwek

30 cze 2010 - 15:57:30

Jesli oliwa z oliwek jest z pierwszego tłoczenia to wszystko gra:) Tak naprawdę to do tego smaku trzeba się przyzwyczaić. Ja kiedyś nie przepadałam za oliwą,a teraz mogę ją jeść solo z chlebem. Może spróbuj po prostu dodawać ją w mniejszej ilości

zweryfikowana
Posty: 2.888
Ostrzeżenia: 2/5

Oliwa z oliwek

30 cze 2010 - 15:58:43

i powiem jeszcze tak - na oliwie z oliwek lepiej nie oszczędzać :)

Oliwa z oliwek

23 sie 2010 - 11:11:11

Witam,

Prawdą jest, że do smaku oliwy trzeba się przyzwyczaić. Prawda też jest to, że jako konsumenci tak naprawdę
nie wiemy wiele o oliwie z oliwek. Oliwa kupiona w supermarkecie znacznie różni się od oliwy, pochodzącej
z małego, tradycyjnego gospodarstwa. Inny jest smak, inne są zawartości witamin, mikroelementów i antyutleniaczy.

W dobrą oliwę warto zainwestować. Nie ukrywam, że handluję dobrą oliwą z oliwek ;) ale przez to miałem okazję
spróbować wiele gatunków oliw, zobaczyć jak oliwę się tłoczy itd. Smak oliwy może się różnić jak nie przymierzając
wino z marektu za 8zł od wina za 30, 40zł. Oliwa za 12zł ma więcej wspólnego z rafinowanym olejem, niż z oliwkami.

Jeżeli macie jakieś pytania, chętnie odpowiem.

Pozdrawiam

następna dyskusja:

Jak myślicie próbować sił w fotomodelingu????