Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Nerwica zoladka

11 lis 2009 - 11:47:32

tullia, tak to na pewno nerwica żołądka :)

Mnie mój psychiatra zwiększył dawkę do całej tabletki ParoMercku... Ale nie widzę niestety jakichś rewolucyjnych zmian. :(

Nerwica zoladka

17 lis 2009 - 22:39:56

tenebris najwazniejsze to wierzyc w to ze ta terapia pomaga wmawiac sb ze ci nic Ci nie jest byle by sie nie poddawac:) Tak na prawde przeciez wszystkie jestesmy zdrowe to tylko chory wytwór naszej wyobrazni 3maj sie dasz rade:* :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.957

Nerwica zoladka

17 lis 2009 - 22:46:30

Czesc dziewczyny. Przymierzam się do pójścia do lekarza prócz tego, że potrzebne mi są leki uposkajające, bo choć się przed tym wzbraniam to nie wyrabiam to jeszcze muszę zrobić badania, bo przerażają mnie te plamy na dekoldzie ;/
Ostatnio w czasie przerwy na zajęciach rozmawiałam sobie z ludźmi z roku, niczym się nie denerwowałam, wręcz przeciwnie (denerwuję się tylko w drodze na zajęcia). Aż tu nagle wszysycy mi się gapią w dekold. Zrobiło mi się głupio, ale wiedziałam już o co chodzi. Po chwili padła seria pytań "co Ci jest, Marta?" To jest naprawdę bardzo uciążliwe...
Ostatnio na zajęciach zrobiło mi się duszno, zalałam się zimnym potem... Myślałam, że za chwilę zwymiotuję ;/
Jakoś to ogarnęłam, ale musiałam wyjść z audytorium... co bedzie jesli cos takiego stanie mi się ne egzaminie?

zweryfikowana
Posty: 2.278
Ostrzeżenia: 1/5

Nerwica zoladka

17 lis 2009 - 22:56:44

Cytat
tenebris

Ja jako objawy mam:
- biegunki
- mdłości (non stop)
- duszności
- uczucie suchości w ustach
- uczucie "zapchanego przełyku" (wiecie co mam na myśli ;P)

Nie chodzę do restauracji bo nie jestem w stanie nic przełknąć, unikam dużych skupisk ludzi, nawet do centrum handlowego czasem nie jestem w stanie iść :/

cholerka... mam identycznie ;/ i jeszcze tak samo jak martuuus
"Mnie jeszcze wychodzą czerwone okropne plamy na dekoldzie, kiedy się denerwuję.(niby się nie denerwuję, ale te plamy wychodzą)"

ojjj czyli ja tez mam taka nerwice? w sumie gdzies w glowce switalo mi, ze cos jest nie tak ale zignorowalm to.
Niestety to co opisalyscie zgadza sie ze mna w 100% :(
do tego od jakiegos tygodnia zyje w 'stresie', bo mam przygotowac prace przed cala grupa, a nienawidzę takich wystapien gdy kazdy sie patrzy to wtedy sie zatne i ani slowa nie wydusze z siebie ;/ robi mi sie duszno, brzuch boli i do tego wlasnie te plamki na dekolciku wyskakuja :( a jazda autobusem na uczelnie gdy jest tłok to koszmar dla mnie po prostu ! :(
ostatnio nie wiem dlaczego ale nic prawi nie jem, jak juz jestem glodna i np zrobie sobie pare kanapek, wezme z 3 gryzy i juz jesc automatycznie mi sie odechciewa! :( tez mam od jakiegos czasu, to ze jak poloze sie do lozka i probuje zasnac to w glowie mi sie kreci i jest mi niedobrze :( byle co mnie od jakiegos czasu drazni, strasznie placzliwa sie zrobilam ;/;/ tragedia po prostu, nie wiem co robic ;/ eh

Nerwica zoladka

17 lis 2009 - 23:06:17

Cytat
martuuus
Czesc dziewczyny. Przymierzam się do pójścia do lekarza prócz tego, że potrzebne mi są leki uposkajające, bo choć się przed tym wzbraniam to nie wyrabiam to jeszcze muszę zrobić badania, bo przerażają mnie te plamy na dekoldzie ;/
Ostatnio w czasie przerwy na zajęciach rozmawiałam sobie z ludźmi z roku, niczym się nie denerwowałam, wręcz przeciwnie (denerwuję się tylko w drodze na zajęcia). Aż tu nagle wszysycy mi się gapią w dekold. Zrobiło mi się głupio, ale wiedziałam już o co chodzi. Po chwili padła seria pytań "co Ci jest, Marta?" To jest naprawdę bardzo uciążliwe...
Ostatnio na zajęciach zrobiło mi się duszno, zalałam się zimnym potem... Myślałam, że za chwilę zwymiotuję ;/
Jakoś to ogarnęłam, ale musiałam wyjść z audytorium... co bedzie jesli cos takiego stanie mi się ne egzaminie?

tez sie tego boje tylko ja o mature ze zrobi mi sie niedobrze i co jak obleje:/ ale zauwazylam ze jak sie na czyms skupie to nic mi nie jest
w sumie to na probnej tak sie balam ze jeszcze nie wejde a juz bede musiala wyjsc a jednak wytrzymalam 2,5h w sali:) takze trzeba sie skupic a nie myslec o sobie i swoim stanie i bedzie dobrze :)

Nerwica zoladka

17 lis 2009 - 23:12:32

najwazniejsze to nie wstydzic sie isc po pomoc do psychiatry, on naprawde moze nam bardzo pomoc. Mi pomogl ze wstydliwej, przerazonej stalam sie odwazna i chetna przygod:D dlatego mysle ze to dziala. niestety problemy znowu mi odwiedzily ze wzmozona sila i niektore reakcje wracaja to jeststraszne ale staram sie tym nie myslec i nie poglebiac tego stanu. W grudniu mam wizyte wszystko opowiem, wyrzuce z siebie i na pewno bedzie lepiej. Trzymajcie sie i pomyslcie ze osob z takimi reakcjami jest wiele nie jestesmy jakimis wyjatkami. Pomyslcie tez ze po tych dniach trudnych i okropnych sa te lepsze:* Jesli bedzie mial ktos jakies pytanie badz bedzie potrzebowal jakiejs pomocy sluzy w miare mozliwosci swoja pomoca.
Silas to prawda co piszesz zgadzam sie w 100%.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-17 23:13 przez lady_kasia.

Nerwica zoladka

07 gru 2009 - 10:13:09

Na poczatku chcialbym sie przedstawic i przeprosic za to ze jestem meszczyzna i wcinam sie w Wasze dyskusje ale zwazywszy na moj problem podjolem sie zarestrowania!! Mam na imie Mateusz mam 22 latka !!Moja nerwica to nerwica jak wielu kobiet tutaj!! Standard leki,biegunka,wzdety brzuch strach przed niewiadomo czym!! Cierpie na to ok. 6 lat!! Czepialem sie powoli wszystkiego!! Bylem u psychiatry,psychologa,lekarza rodzinnego!! Jestem swiadomy ze mam nerwice i to ta najgorsza bo bardzo krepujaca;/ Ale nie zalamujmy łapek:) WIem ze to jest do wyleczenia bo sama psycholog mowila mi ze miala pacjenta z takimi dolegliwosciami!! Sam sobie jestem winny ze przerwalem terapie ale wszystko to przez alkochol ktory daje zludne poczucie luzu!!Powiem szczeze ze psychoterapia choc kosztowna daje dobre efekty!! Nastawia czlowieka na pozytywne myslenie,pozwala zrozzumiec chorobe i przestawic tak podswiadomosc zeby dzialala na nerwice destrukcyjnie!! Dzisiaj przypomne sobie sposoby jak z nia radzic:) Powiem szczeze ze leki,ziola i inne materialne sposoby leczenia nie sa zadobre bo wierzac w nie ze nam pomagaja uzalezniamy sie od nich!! Wszystko rozchodzi sie o to aby uwiezyc w siebie gdy to zostanie spelnione dolegliwosci ustapia z czasem!! :) Tak wiec dziewczyny glowa do gory:) Bede pisaj jesli oczywiscie bede mogl co tam pani psycholog mi mowila i jakie sposoby radzila:) Teraz juz nie mam zaduzo czasu ale obiecuje ze bede odwiedzial to forum:)

Nerwica zoladka

21 gru 2009 - 14:41:37

Mnie mój psycholog radzi nie uciekać przed tym, tylko wręcz przyjmować te dolegliwości z uśmiechem.
MY WIEMY, ŻE TO NIE JEST "PRAWDZIWE"! Tak naprawdę wcale nam nie jest niedobrze, nie ma powodów dla których mielibyśmy zwymiotować (no, chyba, że ktoś zjadł wcześniej pół lodówki). To jest tylko w naszej głowie.
Mnie kazał przestać pić wodę w autobusie i nie wysiadać z niego ani nie uciekać z wykładów. Zaczęłam chodzić na imprezy... Żyje mi się lepiej. Nadal mam mdłości, ale mój psychiatra mówi, że to nigdy nie jest tak hop-siup i że to normalne... Może też być tak, że nigdy mdłości mi nie przejdą. Trzeba się nauczyć z tym żyć.

zweryfikowana
Super Moderator
Posty: 9.131

Nerwica zoladka

24 gru 2009 - 01:26:40

Meliskę polecam i dziurawiec;)

Nerwica zoladka

18 sty 2010 - 05:50:13

u mojej babci taka nerwica doprowadziła do raka jelita grubego

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.242

Nerwica zoladka

18 sty 2010 - 07:04:13

Cytat
martuuus
Ja mam najprawdopodbniej nerwicę żołądka. Nie jest stwierdzona przez lekarza, bo nie byłam na konsultacji, ale wg mnie to na pewno to.
W stresie potrafię nawet wymiotować, nie wspomnę już o mdłościach, bólu brzucha i biegunce. Bywa uciążliwe...
Nie byłam już na dwóch weselach, bo w trakcie zaczynało mi się robić słabo i miałam mdłości ;/
Na mojej 18-nastce w restauracji ja leżałam na kanapie, kiedy goście się bawili.

Mogłby ktoś polecić jakiś łagodny, ale skuteczny środek uspokajający? Bo na samą myśl o tym, że 3 października zaczynają mi się studia zaczyna mnie boleć brzuch... ;/

to wszystko co opisujesz ja mam przy nerwicy natrectw, ktora lecze sporo lat. Jeden wielki horror.

Nerwica zoladka

18 sty 2010 - 07:56:52

studiuję technologię żywienia na sggw, mogę wam pomóc jeśli chcecie jakiejś porady
tylko piszcie na priv



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-18 07:58 przez rumi69.

Nerwica zoladka

25 sty 2010 - 08:42:56

nieswoiste zapalenie jelit i nerwica to groźne połączenie ale przy dobrej kuracji można się ustrzec raka

Nerwica zoladka

25 sty 2010 - 08:48:25

hej mam też pytanie może to też jest nerwice żołodka ja mam
jak jem to wymiotować mi się chce i czasami mam kurcze ,żołądka ale najbardziej te wymioty na wszytko:(((( myslicie ze to samo to jest????????????

Nerwica zoladka

25 sty 2010 - 08:59:33

Spróbujcie VALIDOL jest bez recepty,to są tabletki do ssania,kosztują około 5zł,bardzo szybko działają,są ziołowe i nie przymulają ,ja przetestowałam chyba te wszystkie ziołowe kropelki i nic ,a to naprawdę mi pomaga ,działa bardzo szybko

Cytat
sylwiunia244
hej mam też pytanie może to też jest nerwice żołodka ja mam
jak jem to wymiotować mi się chce i czasami mam kurcze ,żołądka ale najbardziej te wymioty na wszytko:(((( myslicie ze to samo to jest????????????
nie jestem lekarzem ale wydaje mi się ,że możesz mieć wrzody żołądka,dlatego lepiej idź jakieś badania zrób



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-25 09:01 przez morgan31.

następna dyskusja:

Stosunek przerywany??