Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.307
Ostrzeżenia: 1/5

NPR metoda objaw.-term.

10 sie 2009 - 10:31:01

Jestem ciekawa czy któraś z Was stosuje metodę objawowo-termiczną? Jak Wam idzie? jest ciężko? Czy macie z tym problemy? I czy jesteście z siebie dumne ze potraficie?

Planuję uzywać tej metody. Tylko narzazie się wgłębiam, musze wszystko dokładnie wiedzieć co i jak zeby zacząć:)

i wolałabym o odpowiedzi raczej kobiet które mają partnera juz na stałe.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-08-10 12:41 przez justynkaSza.

NPR metoda objaw.-term.

10 sie 2009 - 10:32:54

a co to takiego

NPR metoda objaw.-term.

10 sie 2009 - 10:34:25

ja też bym chciała wiedzieć, co to takiego?

NPR metoda objaw.-term.

10 sie 2009 - 10:35:45

Ja bym się nie odważyła. Podobno byle przeziębienie zaburza wszystko i nie trudno o nie szczeście/szczęście;)

zweryfikowana
Posty: 1.307
Ostrzeżenia: 1/5

NPR metoda objaw.-term.

10 sie 2009 - 10:36:27

NATURALNE PLANOWANIE RODZINY. Metoda objawowo termiczna-mierzenie temperatury i obserwacja śluzu- na tej podstawie wiesz kiedy masz dni płodne i niepłodne, wszystko sie obdywa naturalnie a jest bezbieczne i skuteczne choć wymaga sporo czasu i poświęcenia obydwojga partnerów.

Cytat
misiua1337
Ja bym się nie odważyła. Podobno byle przeziębienie zaburza wszystko i nie trudno o nie szczeście/szczęście;)

racja, wtedy trzeba zachować wstęmięźliwość, ale jak juz głębiej sie pozna swoje ciało to łatwo pozniej szybko sie zorientowac co i jak) no tak, to duze wyzwanie dla obydwojga, ale naturalne:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-08-10 10:37 przez justynkaSza.

NPR metoda objaw.-term.

10 sie 2009 - 10:41:28

no to gratuluje cierpliwości i wytrwałości,;)bo mi by się nie chciało bawić termometrami itp. Jestem zbyt leniwa;)

NPR metoda objaw.-term.

10 sie 2009 - 10:43:58

Dżizas, nieee, nigdy, za bardzo roztrzepana jestem ;d

NPR metoda objaw.-term.

10 sie 2009 - 10:52:59

Taak myslalam,ze to moze o to chodzic,dla mnie to taka metoda jak zadna, nie kazdy ma nawet regularne okresy,mowa o przeziebieniach itp. to prawie jakbym nie stosowala zadnej metody ,za duze prawdopodobienstwo zajscia w ciaze.przy moim trybie zycia nie mam czasu sie az tak wglebiac w moj organizm i sie do tego stopnia kontrolowac. wybralabym jednak inna metode antykoncepcji ,bardziej skuteczna

NPR metoda objaw.-term.

10 sie 2009 - 11:30:59

nie, to nie jest metoda zapobiegania ciąży - to metoda stworzona dla par które chcą zajść.

tak czy inaczej jestem na nie, wątpię że to działa: przeziębienie, drink, infekcja, zmiana klimatu (podróż), stres - i już --> metoda zawodzi, więc jaka to metoda skoro jest tyle zmiennych jakie trzeba brac pod uwagę lub w końcu rezygnować ze zbliżenia? ja na Twoim miejscu użyłabym metody która daje więcej swobody i pewnośći.

NPR metoda objaw.-term.

10 sie 2009 - 11:33:14

metoda zawodna niestety.

NPR metoda objaw.-term.

10 sie 2009 - 11:37:34

metoda na zajscie ..? hmmm ,duzo seksu bez zabezpieczenia wystarczyc powinno ;D

NPR metoda objaw.-term.

10 sie 2009 - 11:38:01

Cytat
justynkaSza
NATURALNE PLANOWANIE RODZINY. Metoda objawowo termiczna-mierzenie temperatury i obserwacja śluzu- na tej podstawie wiesz kiedy masz dni płodne i niepłodne, wszystko sie obdywa naturalnie a jest bezbieczne i skuteczne choć wymaga sporo czasu i poświęcenia obydwojga partnerów.
Cytat
misiua1337
Ja bym się nie odważyła. Podobno byle przeziębienie zaburza wszystko i nie trudno o nie szczeście/szczęście;)

racja, wtedy trzeba zachować wstęmięźliwość, ale jak juz głębiej sie pozna swoje ciało to łatwo pozniej szybko sie zorientowac co i jak) no tak, to duze wyzwanie dla obydwojga, ale naturalne:)
wstrzemięźliwość?? rozumiem,ze seks jest ci potrzebny tylko do planowania rodziny.
ja rozumiem ze ktos jest ortodoksyjnym katolikiem,ale gdzie do cholery jest napisane ze uzywanie srodków antykoncepcyjnych jest grzechem????



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-08-10 11:39 przez d0r0ty.

zweryfikowana
Posty: 1.307
Ostrzeżenia: 1/5

NPR metoda objaw.-term.

10 sie 2009 - 12:34:25

Cytat
d0r0ty
Cytat
justynkaSza
NATURALNE PLANOWANIE RODZINY. Metoda objawowo termiczna-mierzenie temperatury i obserwacja śluzu- na tej podstawie wiesz kiedy masz dni płodne i niepłodne, wszystko sie obdywa naturalnie a jest bezbieczne i skuteczne choć wymaga sporo czasu i poświęcenia obydwojga partnerów.
Cytat
misiua1337
Ja bym się nie odważyła. Podobno byle przeziębienie zaburza wszystko i nie trudno o nie szczeście/szczęście;)

racja, wtedy trzeba zachować wstęmięźliwość, ale jak juz głębiej sie pozna swoje ciało to łatwo pozniej szybko sie zorientowac co i jak) no tak, to duze wyzwanie dla obydwojga, ale naturalne:)
wstrzemięźliwość?? rozumiem,ze seks jest ci potrzebny tylko do planowania rodziny.
ja rozumiem ze ktos jest ortodoksyjnym katolikiem,ale gdzie do cholery jest napisane ze uzywanie srodków antykoncepcyjnych jest grzechem????

y. a co ma do tego katolicyzm? ja napisałam ze trzeba zachowac wstrzęmięźliwosc aby nie zajsc w ciązę. chodzi o to ze wszystko jest robione NATURALNIE:)

zweryfikowana
Posty: 0
Ostrzeżenia: 1/5

NPR metoda objaw.-term.

10 sie 2009 - 12:37:14

Treść posta została usunięta automatycznie

zweryfikowana
Posty: 1.307
Ostrzeżenia: 1/5

NPR metoda objaw.-term.

10 sie 2009 - 12:38:41

Cytat
d0r0ty
Cytat
justynkaSza
NATURALNE PLANOWANIE RODZINY. Metoda objawowo termiczna-mierzenie temperatury i obserwacja śluzu- na tej podstawie wiesz kiedy masz dni płodne i niepłodne, wszystko sie obdywa naturalnie a jest bezbieczne i skuteczne choć wymaga sporo czasu i poświęcenia obydwojga partnerów.
Cytat
misiua1337
Ja bym się nie odważyła. Podobno byle przeziębienie zaburza wszystko i nie trudno o nie szczeście/szczęście;)

racja, wtedy trzeba zachować wstęmięźliwość, ale jak juz głębiej sie pozna swoje ciało to łatwo pozniej szybko sie zorientowac co i jak) no tak, to duze wyzwanie dla obydwojga, ale naturalne:)
wstrzemięźliwość?? rozumiem,ze seks jest ci potrzebny tylko do planowania rodziny.
ja rozumiem ze ktos jest ortodoksyjnym katolikiem,ale gdzie do cholery jest napisane ze uzywanie srodków antykoncepcyjnych jest grzechem????

a tak na marginesie, to o antykoncepcji nic nie jest napisane, tylko chodzi o to ze płodnosc nalezy traktowac jako dar (choc tego tez nie ma napisane to mozna wyczytac z pisama nawet takie rzeczy):) no nie wazne nie chcę schodzic na tematy związane z kościołem. Pytałam o co innego. Chcę stosować tę metodę poniewaz chcę robić wszystko zgodnie z naturą. To jest naprawdę fajna metoda, trzeba tylko cierpliwosci. uczy odpowiedzialności i czekania na siebie.

następna dyskusja:

sen na jawie?