Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

12 minut temu

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

policystyczne jajniki

27 lip 2009 - 15:04:41

witam, czy u ktorejs z was dziewczyny stwierdzono zespol policystycznych jajnikow?
jak dlugo sie leczycie? jak sie leczycie? jak z tym zyjecie?
macie problem z poczęciem dziecka?
jakie dolegliwosci wam doskwierają?
napiszcie cokolwiek na ten temat, jestem przerazona, poniewaz najprawdopodobniej u mnie rowniez stwierdzono ten zespol
pozdrawiam i proszę o informacje

policystyczne jajniki

27 lip 2009 - 15:06:53

U mnie stwierdzono policystyczne jajniki 3lata temu, jestem teraz w 20tyg ciazy. leczylam sie jakims zelem ktory sie wklepywalo w udo. nie mam pojecia jak to dzialalo i czy wogole dzialalol, stosowalam to moze z 3miesiace ale jak widac, dziecko mozna miec :)

policystyczne jajniki

27 lip 2009 - 15:12:48

a powiedz jakie na początku miałas objawy?
ja mam podwyzszony poziom testosteronu i androstendionu i moj ginekolog stwierdzil ze to najprawdopodobniej zespol policystycznych jajnikow

policystyczne jajniki

27 lip 2009 - 15:13:19

zauwazylam tez ze ostatnio dosc mocno wypadają mi wlosy

policystyczne jajniki

27 lip 2009 - 15:31:30

ponawiam

policystyczne jajniki

04 sie 2009 - 12:52:45

Ja mialam, ale przy stosowaniu roznych lekow jakby zanikly pecherzyki.

policystyczne jajniki

16 wrz 2009 - 22:57:01

wiec u mnie tez wykryli to niedawno...tez nie wiem jak to będzie, nawet czekam na pierwszy dzień cyklu żeby zacząć brać tabletki, wiec ja tez ma za wysoki testosteron, trądzik i bardzo wypadają mi włosy i się szybko przetłuszczają, i z usg wyszło ze mam torbiele na jajnikach, a jeśli się to ma no to owulacji brak. czasem udaje się zajść w ciąże czasem trzeba przejść jakaś kuracje jeśli się zdecyduje na dziecko czasem ona pomaga a czasem nie... taka loteria nie?.. zresztą ja tak naprawdę wiele o tym nie wiem bo jestem nowicjuszką w leczeniu tej choroby....a jakie masz tabletki? chodzisz do ginekologa czy ginekologa -endokrynologa?

policystyczne jajniki

25 wrz 2009 - 10:23:04

ja nie moglam zajsc w ciaze przez poltora roku,zrobilam badania na hormony i mi wyszlo pco,mam brac przez pol roku tabletki anty zeby to wysuszyc,i potem jakies inne przez pol roku wspomagajace zajscie w ciaze,tylko moj facet musi sobie zrobic badanie nasienia ,a ciezko mi go namowic,bo jak on mowi ma juz jedno dziecko no to musi byc zdrowy:(:(:(
a czuje sie normalnie,czasem mnie bola jajniki podczas stosunku,i wogole nie mam ochoty na sex

zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

policystyczne jajniki

25 wrz 2009 - 10:31:56

u mnie tez to stwierdzono a dzieckoma 14 miesiecy:)

policystyczne jajniki

09 paź 2009 - 12:23:35

Cytat
anita2308
ja nie moglam zajsc w ciaze przez poltora roku,zrobilam badania na hormony i mi wyszlo pco,mam brac przez pol roku tabletki anty zeby to wysuszyc,i potem jakies inne przez pol roku wspomagajace zajscie w ciaze,tylko moj facet musi sobie zrobic badanie nasienia ,a ciezko mi go namowic,bo jak on mowi ma juz jedno dziecko no to musi byc zdrowy:(:(:(
a czuje sie normalnie,czasem mnie bola jajniki podczas stosunku,i wogole nie mam ochoty na sex


ja tez mam pco. Jednak mam miesiaczke regularnie. Wpadaja mi wlosy- myje je codziennie. Do tego bylam juz w szpitalu i testosteron mam w normie. Juz mialam 4 ginekologów i tylko mnie tak wysylaja po szpitalach i nici z leczenia- juz mam dosyc!
Mecze sie 2 lata mimo ,ze mam lat 18.

policystyczne jajniki

09 paź 2009 - 12:28:03

ja tez mam policystyczne jajniki, wykryte jakies 4 lata temu, na poczatku bralam tabletki a teraz przestalam, nie mialam wogule miesiaczki przez 1,5 roku , ale terazwszystko sie unormowalo. zyje normalnie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-09 12:29 przez moniawp5.

policystyczne jajniki

09 paź 2009 - 12:36:59

Ja też to mam od wielu lat.Leczyłam się na niepłodność,przeszłam operację laparoskopową aby ponacinać klinowo jajniki w celu uwalniania pęcherzyków Graffa.Potem brałam leki na wywołanie owulacji.Udało się,mam dwie córki.Ale lekarz powiedział,że można z tym żyć i jeśli nie przeszkadzają mi nieregularne cykle(prawie w ogóle ich nie miałam) to nie trzeba tego leczyć.Bzdura.Po kilku latach zaczęłam tracić włosy,mam problem z tarczycą.Teraz jestem pod kontrolą endokrynologa,ginekologa i dermatologa.Powodzenia.

policystyczne jajniki

09 paź 2009 - 13:00:53

u mnie stwierdzono ZPJ jak miałam 14 lat teraz mam 24, jestem mamą i nadal na to choruje i się leczę. W ciążę zaszłam w 1 owulacji po odstawieniu tabletek hormonalnych, a jak przestałam karmić piersią od razu cysty wróciły choć ginekolog mówił że raczej przejdzie po dziecku. Teraz jak bedę chciała drugie dziecko wystarczy odstawić tabletki i się starać- także wszystko można zaplanować;)- oczywiście to nie jest takie proste...
tabletki hormonalne pewnie bede brała do przekwitania:( alę da się z tym żyć, mieć dzieci itd. także spoko

policystyczne jajniki

10 lis 2009 - 22:14:24

Witam.
U mnie też lekarz wykrył torbiela na prawym jajniku.Wypisał mi tabletki yasmin.Jak brałam to pojawiał sie ból .Tabletki brałam tylko przez dwa miesiące i od tygodnia nie biore i ból sie pojawił...ból jajników i podbrzusza .Wiem, że torbiele pojawiają sie przy cyklach bezowulacyjnych...Myślicie, że w tym wypadku łatwo jest zajść w ciąże ?
Pozdrawiam
Hello czy ktoś tu zagląda ???



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-11 13:36 przez samirka.

policystyczne jajniki

18 lis 2009 - 15:29:26

U mnie ginekolog stwierdzil policystyczne jajniki jakies 2 lata temu, moje objawy to przerzedzenie wlosow na glowie za to rosly mi bujnie na calym ciele, wásik pod nosem itp, lekarz mowil ze mogá byc trudnosci z zajsciem w ciáze i przepisal tabletki antykoncepcyjne DIANE jako lek, po odstawieniu tabletek zaszlam w ciáze bez dlugiego starania sié o dzidziusia. Slyszalam tez o laparoskopii ale to chyba dopiero jak nic innego nie pomoze. Bádz dobrej mysli, wiele z nas z tym zyje no i mozna miec dzieci:)
U mnie ginekolog stwierdzil zesp.polic.jajnikow jakies 2 lata temu, zapisal na to Diane- tabl antykoncepcyjne, po jakims czasie zmienilam je na slabsze bo troché przytylam , pozniej 3 miesiace po odstawieniu tabletek zaszlam w ciaze:) bez problemu. A moje dolegliwosci przy tych policyst.jajnikach to glownie wypadanie wlosow na glowie i nadmierny wzrost wlosow na reszcie ciala, na nogach, okolicach bikini, pod nosem:( nie az tak tragicznie ale musialam z tym walczyc:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-18 15:39 przez margerita2.

następna dyskusja:

bolące sutki