Obecnie rozmawiamy o:

Projekt wnętrza

gorący temat

Sklep internetowy

21 minut temu

Biznes

25 minut temu

tabernakula sklep

45 minut temu

zakupy internetowe

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Środki antykoncepcyjne- opinie

10 mar 2011 - 19:38:43

Dokładnie, plastry to jest to. Przyklejasz i praktycznie o tym zapominasz. Wiadomo jak jest z tabletkami, trzeba się pilnować aby o nich nie zapomnieć. Słyszałam też opinie że plastry nie wpływają tak niekorzystnie na wątrobę jak tabletki przez to właśnie że wchłaniają się przez skórę. Plastry ostatnio fajnie staniało, zauważyłam w aptece za grosze w knurowie na witosa że zeszli trochę z ceny

Środki antykoncepcyjne- opinie

10 mar 2011 - 20:13:53

Cytat
lukakaro
Cytat
martynkaboo
a słyszałaś o NuvaRing?
Za każdym, razem, kiedy odwiedzam swojego ginekologa poleca mi ten krążek, ale ja osobiście wolą tabletki.
Chociaż pora się zastanowić, bo tabletki niszczą wątrobę, a NuvaRing nie.
Poczytaj w internecie:) W Niemczech bardzo powszechna metoda antykoncepcji.
mi lekarz to polecał, ale ja nie wyobrażam sobie wyciągania po tygodniu tego pierścienia z siebie i wsadzania sobie nowego... dla mnie to takie mało higieniczne... fujjjjj... wolę tabletki...
nuva ring wyciaga sie po 3 tygodniach i przerwa 1 tydzien, potem znowu sie zaklada na 3 tygodnie i przerwa 1 tydz itd
ja stosuje i jak dla mnie super, juz sobie nie wybrazam powrotu do tego ze codziennie trzeba pamietac o tabletce, o nuvaring tylko 2 razy w miesiacu :)

Środki antykoncepcyjne- opinie

10 mar 2011 - 20:18:30

tabletki + spirala? rodziłaś, więc nie powinno byc problemu. tylko pytanie, czy taka forma anykoncepcji Ci odpowiada, no i oczywiście konieczna jest wizyta u ginekologa, by Ci ją założył.
aha, teraz sobie jeszcze przypomniałam - jeśli po gumkach miałaś podrażnienia, to globulki i tego typu środki też pewnie będą Cię podrażniały - przecież to wszystko kwestia kontaktu błony śluzowej z substancjami chemicznymi.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-10 20:22 przez male_p.

Środki antykoncepcyjne- opinie

13 mar 2011 - 22:00:12

ja się zastanawiam nad zastrzykiem. Daje się go raz na 3 miesiące chyba....W grę wchodzi też spirala. Ale nie wiem ile kosztuje? I na jak długo

Środki antykoncepcyjne- opinie

02 kwi 2011 - 11:07:31

Zastrzyki jako forma antykoncepcji? Pierwszy raz o tym słyszę, ale brzmi interesująco. Ciekawe właśnie ile to kosztuje i jak się człowiek po czymś takim czuje. Komfort jest jednak niepodważalny, skoro tylko raz na 3 miesiące wystarczy zrobić sobie zastrzyk - tabletki, plastry czy krążki wymiękają. Ja na ten moment stosuję tabletki ( midiana ) i jestem zadowolona. Czuję się po nich dobrze i nie kosztują jakoś strasznie dużo ( 28 zł w aptece za grosze w płocku ). Wkurza mnie tylko to, że regularnie je muszę brać. Zdarza mi się niestety zapominać o tym ...

Środki antykoncepcyjne- opinie

02 kwi 2011 - 11:12:48

Cytat
nokkei
Zastrzyki jako forma antykoncepcji? Pierwszy raz o tym słyszę, ale brzmi interesująco. Ciekawe właśnie ile to kosztuje i jak się człowiek po czymś takim czuje. Komfort jest jednak niepodważalny, skoro tylko raz na 3 miesiące wystarczy zrobić sobie zastrzyk - tabletki, plastry czy krążki wymiękają. Ja na ten moment stosuję tabletki ( midiana ) i jestem zadowolona. Czuję się po nich dobrze i nie kosztują jakoś strasznie dużo ( 28 zł w aptece za grosze w płocku ). Wkurza mnie tylko to, że regularnie je muszę brać. Zdarza mi się niestety zapominać o tym ...

owszem robisz zastrzyk raz na 3 msc ale jak go zle lekarz zrobi to bum i ciaza...moja jmam bierze zastrzyki ale baaaaardzo przytyla od nich
aaa i z miesiaczkami jest problem :/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-02 11:15 przez lybka90.

Środki antykoncepcyjne- opinie

02 kwi 2011 - 11:16:19

Tabletki mają bardzo wysoką skuteczność, ten 1 procent niepewności wynika ze złego brania tych tabletek, wystąpienia biegunki lub wymiotów, osłabienie innymi lekami. Nie mogą także podać 100 % skuteczności bo gdyby któraś kobieta podczas stosowania zaszła w ciąże pozwała by zapewne tą firmę. Głupota stosować dodatkowe zabezpieczenie. Jesteś dorosłą kobietą a piszesz takie bzdury, wstyd.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-02 11:27 przez Zrudziala.

Środki antykoncepcyjne- opinie

02 kwi 2011 - 11:20:00

ja kupilam Patentex oval N slyszalam ze sa dobre ale kupilam i nie uzywalam mam cala paczke wiec jesli ktos jest chetny to pisac na priv to sprzedam :)

Środki antykoncepcyjne- opinie

02 kwi 2011 - 11:22:24

ja polecam plastry :) do tabletek sie nienadawalam :D nawet z przypominaczem w telefonie ;) plastry za to pierwsza klasa, pamietac musze tylko raz w tyodniu :) koszt to okolo 40 zł :)

Środki antykoncepcyjne- opinie

02 kwi 2011 - 11:23:28

hej:)
ale jeżeli już bierzesz tabletki to nie możesz dodatkowo brać plastrów ani krążka nuvaring. One mają w sobie takie dawki hormonów jak tabletki, czyli stosowane razem to jak byś brała dwie tabletki na raz- nie jest to zdrowe dla organizmu.

Dlatego do tabletek najlepiej dobrać prezerwatywy (ja tak robiłam). niekoniecznie muszą to być jakieś supersave, bo same tabletki już bardzo dobrze zabezpieczają:)
ew z tabletkami działają globulki lub maści ale to jest raczej dyskomfort(moje zdanie)

Środki antykoncepcyjne- opinie

02 kwi 2011 - 11:26:13

Cytat
kinius33
Beatka900 Dzięki za odpowiedź, ale przeczytaj moją wypowiedź. Na samym początku napisałam, że stosuję tabletki i szukam drugiego środka antykoncepcji.
nie ufasz tabletkom ?

Środki antykoncepcyjne- opinie

02 kwi 2011 - 11:31:38

To jeżeli masz podrażnienia po gumce to może stosujcie do tego jakieś żele...

globulek nie polecam :| strasznie się pienią

Lepiej może aby to nie były dodatkowe hormony bo tego moze być za dużo

Myślę, że nie powinnaś obawiać się ciąży przy tabletkach :)

Środki antykoncepcyjne- opinie

02 kwi 2011 - 11:39:31

Ja wgl nie wiedzialam, ze jak kobieta ma cesarke to nie moze potem przez najblizszy rok byc kolejny raz w ciazy :) chyba jakas glupota :) z reszta jak sama antykoncepcja :) nigdy nie bede jej stosowac :)


Pozdrawiam.

Środki antykoncepcyjne- opinie

02 kwi 2011 - 11:39:54

A może stosunek przerywany? Dlaczego Ty masz się męczyć? Niech facet też się postara żebyś nie była drugi raz w ciąży

Środki antykoncepcyjne- opinie

02 kwi 2011 - 11:48:27

Cytat
Verkova
Ja wgl nie wiedzialam, ze jak kobieta ma cesarke to nie moze potem przez najblizszy rok byc kolejny raz w ciazy :) chyba jakas glupota :) z reszta jak sama antykoncepcja :) nigdy nie bede jej stosowac :)


Pozdrawiam.

Myślisz, że rana [blizna] na macicy to taki pikuś, który niezabliźniony nie zagraża następnej ciąży....? To zdecydowanie NIE jest głupota.

następna dyskusja:

masakra bańkami