Obecnie rozmawiamy o:

informacje o żywieniu

gorący temat

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Mniejszy apetyt

25 cze 2009 - 10:19:58

Chcialabym wiedziec czy znacie jakies domowe sposoby na zmiejszanie apetytu?
slyszalam ze jak sie umyje zeby to sie nie chce jesc bo pasta ma jakies tam wlasciwosci. chodzi o to ze jem caly czas .. jakbym byla jakims jedzenioholikiem. slodyczy nie jem duzo, glownie mi chodzi o samo jedzienie. Jem w duzych porcjach i czesto .. nawet jak nie jestem glodna to musze cos zjesc. ://
prosze o pomoc.

Mniejszy apetyt

25 cze 2009 - 10:21:57

Mam podobnie.. Po prostu jem, bez różnicy, czy jestem głodna, czy nie.

Mniejszy apetyt

25 cze 2009 - 10:22:53

A juz myslalam ze jestem sama ;) wszyscy zawsze sie dziwia ze jak ja moge tyle jesc ://



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-06-25 10:23 przez Andziaa15.

zweryfikowana
Posty: 1.449
Ostrzeżenia: 1/5

Mniejszy apetyt

25 cze 2009 - 10:23:50

aaaaajjjj ja mam dokładnie to samo... Aby tyko coś zjeść... ;/

Mniejszy apetyt

25 cze 2009 - 10:25:14

haha ja mam to samo. I właśnie przed chwila umyłam z zęby z myślą, że nie będę latać do kuchni, żeby cos przekąsić, ale to nie działa. Zjadłam już dwie grzanki i banana :/
Jak gdzieś koło Ciebie leży jedzonko to pochowaj głęboko do szafek, żeby Cię nie kusiło xD
I nie myśl o tym. Idź na pole, żebyś nie miała dostępu do żarełka. A apetytu sie nie da zmniejszyć : (
Jedz często, ale bardzo malutko :)

Mniejszy apetyt

25 cze 2009 - 10:25:41

najgorsze jest to ze nie mam silnej woli .. zawsze poddaje sie po kilku dniach .. dlatego chcialabym wiedziec co by najlepiej pomoglo na zmniejszenie apetytu zeby sie nie obrzerac :|

Mniejszy apetyt

25 cze 2009 - 10:25:58

polecam pić kawę np.rozpuszczalną z mlekiem, oraz duuużżżoo pić wody niegazowanej....
najlepiej zająć się czymś,bo przeważnie z nudów coś podjadamy ;/

Mniejszy apetyt

25 cze 2009 - 10:26:24

woda z cytryną:)

kliknij

Mniejszy apetyt

25 cze 2009 - 10:27:26

Cytat
belucha
haha ja mam to samo. I właśnie przed chwila umyłam z zęby z myślą, że nie będę latać do kuchni, żeby cos przekąsić, ale to nie działa. Zjadłam już dwie grzanki i banana :/
Jak gdzieś koło Ciebie leży jedzonko to pochowaj głęboko do szafek, żeby Cię nie kusiło xD
I nie myśl o tym. Idź na pole, żebyś nie miała dostępu do żarełka. A apetytu sie nie da zmniejszyć : (
Jedz często, ale bardzo malutko :)

masz racje bo jak gdzies wyjde to mi sie tak nie chce jesc ale teraz jestem troche przeziebiona wiec siedze w domu i caly czas tylko zagladam do lodowki :// masakra

Mniejszy apetyt

25 cze 2009 - 10:27:52

A ja od tygodnia znów nic nie jem, bo nie mogę patrzyć na jedzenie. I nie wiem czemu tak mam, dotychczas jadłam bez umiaru. Moja mama złośliwie twierdzi, że żyję miłością. :]

Mniejszy apetyt

25 cze 2009 - 10:28:52

ja wczoraj sie tak nudzilam ze masakra jeszcze deszcz padal i nigdzie nie wyszlam :// nie chcielibyscie wiedziec co wczoraj i ile zjadlam ://

Mniejszy apetyt

25 cze 2009 - 10:30:20

Cytat
redmune
A ja od tygodnia znów nic nie jem, bo nie mogę patrzyć na jedzenie. I nie wiem czemu tak mam, dotychczas jadłam bez umiaru. Moja mama złośliwie twierdzi, że żyję miłością. :]

hehe dobry sposob widze na zmiejszenie apetytu :) ja kiedys patrzylam na jedzenie i wmawialam sobie ze to jest ochydne i ma kalorie itp .. i nawet juz tak jesc mi sie nie chcialo, schudlam 2 kg ale pozniej sie poddalam. wiadomo ze teraz na lato to kazy chce ladnie wygladac na plazy :)

Mniejszy apetyt

25 cze 2009 - 10:33:42

J też tak mam ! :D ale to chyba też dlatego ze sa wakacje siedze przed laptopem/tv i ciagle by sie cos podjadło...

Mniejszy apetyt

25 cze 2009 - 11:01:33

ja jem ogromne ilosci
siedzenie znaczy dla mnie jedzenie
najgorzej bylo jak sie uczylam, nigdy w zyciu nie nauczylam sie nawet jednej linijki poki nie mialam chociaz czegos do chrupania
potrafie obudzic sie w srodku nocy dajmy 3 i pojsc zjesc, ale nie kanapke tak tylko zeby zasnac, ja o tej godzinie gdy wszyscy spia siedze w kuchni i smarze jajaecznice z boczkiem;/ ostatnio tak zrobilam, masakra, zjadlam i zasnelam w kuchni, jakie moje zdziwienie było gdy na twarzy miałam odbita deskę do krojenia i szczypiorek na czole:D

do tego mnóstwo słodyczy, zjem sniadanie zaraz cos slodkiego sie napije, uwielbiam gazowane do tego LIFT i COLA ach, po obiedzie potrafie zjesc sobie np.2 czekolady cale i zelki, siedze pozniej jem cos, za chwile znowu slodkie, pozniej kolacja, druga kolacja okolo 3 w nocy, zmuszam sie zeby jesc owoce

rob tak jak lapie Cie do jedzenia, pokroj sobie duzo roznych owocow i jedz, albo obieraj marchew i chrup, cos nad czym spedzisz dluzsza chwile ale bedzie zdrowe, rób sobie tłuste koktajle zwłaszcza w sezonie letnim
ja nawet w zimie robie, bo to pora gdzie jem najwiecej, siedzenie w domu zabija do tego zima wiec praktycznie ciezkie jedzenie sie jada z braku dostepnosci letnich przysmakow.

niestety trudno sie z tym uporac, i co wiecej niestety pomaga w tym palenie papierosow, jesli potrafisz palic tak aby sie nie uzaleznic od czasu do czasu mozna, ja tak robila pewien okres aby wyrobic w sobie pory dnia do jedzenia, przyzwyczaic sie ze jem o tej i o tej

niestety ja mam ten dziwny problem, ze wazylam 43kg jadlam tak i troszke cwiczylam na nabranie wagi, jednak ostatnio weszlam i waze 41,2kg ;/ takze zrobilam badania i na przytycie dalej nic nie mam;/

Mniejszy apetyt

25 cze 2009 - 11:59:50

Cytat
Nowelka
ja jem ogromne ilosci
siedzenie znaczy dla mnie jedzenie
najgorzej bylo jak sie uczylam, nigdy w zyciu nie nauczylam sie nawet jednej linijki poki nie mialam chociaz czegos do chrupania
potrafie obudzic sie w srodku nocy dajmy 3 i pojsc zjesc, ale nie kanapke tak tylko zeby zasnac, ja o tej godzinie gdy wszyscy spia siedze w kuchni i smarze jajaecznice z boczkiem;/ ostatnio tak zrobilam, masakra, zjadlam i zasnelam w kuchni, jakie moje zdziwienie było gdy na twarzy miałam odbita deskę do krojenia i szczypiorek na czole:D

do tego mnóstwo słodyczy, zjem sniadanie zaraz cos slodkiego sie napije, uwielbiam gazowane do tego LIFT i COLA ach, po obiedzie potrafie zjesc sobie np.2 czekolady cale i zelki, siedze pozniej jem cos, za chwile znowu slodkie, pozniej kolacja, druga kolacja okolo 3 w nocy, zmuszam sie zeby jesc owoce

rob tak jak lapie Cie do jedzenia, pokroj sobie duzo roznych owocow i jedz, albo obieraj marchew i chrup, cos nad czym spedzisz dluzsza chwile ale bedzie zdrowe, rób sobie tłuste koktajle zwłaszcza w sezonie letnim
ja nawet w zimie robie, bo to pora gdzie jem najwiecej, siedzenie w domu zabija do tego zima wiec praktycznie ciezkie jedzenie sie jada z braku dostepnosci letnich przysmakow.

niestety trudno sie z tym uporac, i co wiecej niestety pomaga w tym palenie papierosow, jesli potrafisz palic tak aby sie nie uzaleznic od czasu do czasu mozna, ja tak robila pewien okres aby wyrobic w sobie pory dnia do jedzenia, przyzwyczaic sie ze jem o tej i o tej

niestety ja mam ten dziwny problem, ze wazylam 43kg jadlam tak i troszke cwiczylam na nabranie wagi, jednak ostatnio weszlam i waze 41,2kg ;/ takze zrobilam badania i na przytycie dalej nic nie mam;/

z ta noca to tez tak mam czasem ale tylko jak siedze do pozna to i o 1wszej cos zjem :/ ale wiesz ja nawet jak zjem troszke wiecej to od razu przybieram na wadze a Ty zas chudniesz :P wolalabym byc na Twoim miejscu ale zawsze tak jest ze sie chce tego czego sie nie ma ;) dziekuje za rady ;))

następna dyskusja:

Znacie jakieś skuteczne diety?