Obecnie rozmawiamy o:

Angielski

gorący temat

Prostowanie włosów

dzisiaj o 7:12

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

jakie tabletki antykoncepcyjne

20 mar 2012 - 20:56:32

Ja biore Cilest od jakiegoś roku i wszystko jest ok:) Nie tyje i nie widzę żadnych skutków ubocznych:)

jakie tabletki antykoncepcyjne

20 mar 2012 - 21:00:55

tabletki biorę już prawie 4 lata - w czerwcu dokładnie miną :)
przez ostatnie 7 miesięcy biorę Cerazette - super. maleńka dawka hormonów, jedyny minus to nieregularne plamienia. Choć mnie się od 2 miesięcy nie pojawiły.

przez 3 lata brałam novynette - również super.

Zero skutków ubocznych, libido wysokie, nie przytyłam.

jakie tabletki antykoncepcyjne

20 mar 2012 - 21:03:16

Plasterki!! Super są!!!

zweryfikowana
Posty: 232
Ostrzeżenia: 1/5

jakie tabletki antykoncepcyjne

20 mar 2012 - 21:04:00

PO pierwsze, to nie Ty sobie wybierasz tabletki tylko ginekolog Tobie! nie rozumiem dlaczego żadna dziewczyna jeszcze o tym nie napisała. i każda kobieta reaugje inaczej, niektóre mogą zachwalać jakieś, Tobie mogą totalnie nie służyć! przeciez to normalne, nie każdy organizm jest taki sam, więc w ogóle sam wątek jest bez sensu, a tłumaczeniem sie brakiem wiedzy jest trochę dziwne... Za przeproszeniem 'stara baba' a wiedza 12latki...:/

ja biorę marvelon, czuję się super, na poczatku (1. opakowanie) trochę pryszczy mi wyskoczyło, (wnioskuję, że przez tabletki bo nie mam dużych problemów z cerą) ale potem zniknęły i teraz mam świetną cerę. trochę biust urósł; co najwazniejsze: regularna i bezbolesna miesiączka. biorę pół roku.

jakie tabletki antykoncepcyjne

20 mar 2012 - 21:06:44

ja biore novynette juz dosc dlugo,nie tyklam nic zadnych problemow, swietne dla mnie:)

jakie tabletki antykoncepcyjne

20 mar 2012 - 21:07:30

Cytat
Trusiek
ja tez biorę Yaz, i nie chwale sobie, jestem na trzecim opakowaniu, (dziś zaczęłam) byłam u ginekologa, powiedziałam o tym że źle sie czuje to stwierdził że to się zdarza przy tych tabletkach, że jak nic sie nie zmieni to dobierzemy jakieś inne... Mam wykupione opakowanie na zapas więc jeszcze przez dwa miesiące będę je brać. Mam nadzieję że dolegliwości się zmienią... i znikną. Ale jedynym plusem jest to że biust mi się powiększył o jeden rozmiar ;)

mnie z kolei mówił, że to, czy tabletki są odpowiednio dobrane można stwierdzić dopiero po 3 opakowaniach więc może jak skończysz to 3 to Ci się polepszy :)
ja dziś wzięłam 18 tabletkę i piersi też mam pełniejsze :)
Cytat
jgfgh
PO pierwsze, to nie Ty sobie wybierasz tabletki tylko ginekolog Tobie! nie rozumiem dlaczego żadna dziewczyna jeszcze o tym nie napisała.

przeczytaj uważnie cały wątek, o tym wspomniałam chociażby ja ;)

myślę, że dziewczyna o tym wie i pyta tylko orientacyjnie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-20 21:09 przez martuuus.

jakie tabletki antykoncepcyjne

20 mar 2012 - 21:09:29

kochana to Twoj lekarz ginekolog powinien Ci je dobrać do Twojego stanu zdrowia itp. nie pytaj się tu bo każdda bierze inne :)
ja osobiście biorę microgynon, a wcześnej brałam lesinelle.

zweryfikowana
Posty: 322
Ostrzeżenia: 1/5

jakie tabletki antykoncepcyjne

20 mar 2012 - 21:14:32

ja biorę lesine ;) nie narzekam wszysko jest okej ;)

jakie tabletki antykoncepcyjne

20 mar 2012 - 21:21:12

Rany...Lekarz i tak dobierze tabletki pod Ciebie. Takich jak ja z pewnością brać nie będziesz.Ile dziewczyn, tyle opinii, każda z nas inaczej reaguje na hormony. Tak samo od ginekologa dowiesz się wszystkiego o innych metodach zabezpieczeń. Bo na szafie ile dziewczyn, tyle głosów za i przeciw.

jakie tabletki antykoncepcyjne

20 mar 2012 - 21:29:20

Cytat
martuuus


mnie z kolei mówił, że to, czy tabletki są odpowiednio dobrane można stwierdzić dopiero po 3 opakowaniach więc może jak skończysz to 3 to Ci się polepszy :)
ja dziś wzięłam 18 tabletkę i piersi też mam pełniejsze :)

dokładnie, to samo powiedział mi doktor, jeśli do 4 opakowania nic się nie zmieni, dobierze inne. Bo na początku organizm się przyzwyczaja do hormonów. W gruncie rzeczy chciałabym żeby wszystko było ok bo Yaz to dobre i zaufane tabletki.

jakie tabletki antykoncepcyjne

20 mar 2012 - 22:13:52

A pijesz alkohol lub palisz ??? Jest to wazne bo dobierajac tabletki powinnas lekarzowi o tym powiedzieć , bo znam przypadek ze dziewczyna brała tabletki napiła sie alkoholu i umarła tak zadziałała ta mieszanka alkoholu ,lekarz indywidualnie Ci dobierze tabletki musisz powiedziec na co chorujesz jesli chorujesz itp itd[/quote] palic nie pale wcale pic wypije okazjonalnie i tez nie dużo ,chorować nie choruje tylko czeka mnie operacja ucha bo mam polip w uchu do wycięcia dlatego tez zdecydowałam ze z druga ciążą dam sobie na jakiś czas spokój bo muszę w końcu wziąść się za to ucho

jakie tabletki antykoncepcyjne

20 mar 2012 - 22:18:49

Ma prawo zadawać pytania, nawet głupie bo jest "zielona" w tych sprawach i chce sie dowiedzieć żeby się nie sparzyć. Wy też kiedyś takie byłyście a teraz wielce doświadczone ;- )
novynette

jakie tabletki antykoncepcyjne

20 mar 2012 - 22:27:17

To jasne, że takie tabletki to sprawa indywidualna, ale ja z zainteresowaniem czytam wątek, bo jestem ciekawa, jak inne dziewczyny reagują na środki, które sama również brałam. Więc nie krzyczcie, że ten temat jest bez sensu. ;-)
U mnie do tej pory najlepiej sprawdziła się Diana - żadnych kłopotów, natomiast Yaz, zachwalany tu przez kilka dziewczyn działał na mnie fatalnie - tycie, wypadanie włosów i wieczna senność.

jakie tabletki antykoncepcyjne

20 mar 2012 - 22:30:15

PO pierwsze, to nie Ty sobie wybierasz tabletki tylko ginekolog Tobie! nie rozumiem dlaczego żadna dziewczyna jeszcze o tym nie napisała. i każda kobieta reaugje inaczej, niektóre mogą zachwalać jakieś, Tobie mogą totalnie nie służyć! przeciez to normalne, nie każdy organizm jest taki sam, więc w ogóle sam wątek jest bez sensu, a tłumaczeniem sie brakiem wiedzy jest trochę dziwne... Za przeproszeniem 'stara baba' a wiedza 12latki...:/

pytałam tylko orientacyjnie dlatego ze kompletnie nic nie znam się na tym jakoś nigdy mi nie była potrzebna ta wiedza .ok dowiedziałam się ze ginekolog sam dobiera tabletki i tyle mi starczy wszystkim dziewczyna ślicznie dziękuję za odpisanie i uznaje temat za zamknięty

jakie tabletki antykoncepcyjne

20 mar 2012 - 23:55:17

brałam przez rok novinette i prócz spadku nastroju i niesamowitego spatku libido było ok troszkę schudłam.Po rocznej przerwie lekarz znów mi dał te same ale niestety już nie dałam rady ich brać 2 miesiące prawie na czworakach chodziłam samopoczucie okropne. Zmienił mi na rivegidon to tabletki starej generacji z większą dawką hormonu- fakt przytyłam troszkę ale czuję się super. żadnych skutków ubocznych jestem bardzo zadowolona

następna dyskusja:

KIEDY okres