Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

jakie tabletki antykoncepcyjne

20 mar 2012 - 20:01:07

Jakie bierzecie tabletki antykoncepcyjne?
Jak sie po nich czujecie,czy jestescie zadowlone?
Jak dlugo juz je przyjmujecie ?
Ja osobiście własnie mam zamiar wybrać się do ginekologa po takie tabletki tylko jestem zielona w tym temacie nigdy nie przyjmowałam takich tabletek - mam 29lat i córkę 3letnia na razie nie planuje następnego dziecka z tym ze za parę lat bym chciała mieć dlatego pytam się was jakie są dobre tab waszym zdaniem a może jakieś zastrzyki slyszalam o tym Depo-Provera kurde sama nie wiem prosze o pomoc głupie komentarze zostawcie dla siebie ok pisze nie znam sie na tym kompletnie :(

zweryfikowana
Posty: 72
Ostrzeżenia: 1/5

jakie tabletki antykoncepcyjne

20 mar 2012 - 20:04:57

Naraya :) mała dawka hormonu, czuję się super, biorę 7 miesięcy, nie tyję :)

jakie tabletki antykoncepcyjne

20 mar 2012 - 20:11:32

Ja brałam hormony przez 7 lat non stop potem miałam przerwe na urodzenie dziecka i teraz znowu biorę. Nic mi nie dolegało ani nie dolega. Brałam różne.Od Diane, przez Anteovin, potem długo Harmonet, jak karmiłam to Azalie,teraz Sylvie 20 - skład identyczny jak Harmonet a połowę tańsze.Dwa lata używałam tez krążka hormonalnego Nuva Ring jest wygodny bo zakładasz go na 3 tygodnie, nosisz, apotem wyjmujesz na tydzień - robisz przerwę i zakładasz nowy. Nie trzeba pamietać o codziennym łykaniu tabletek.

jakie tabletki antykoncepcyjne

20 mar 2012 - 20:12:56

Jeśli chodzi o tabletki antykoncepcyjne to indywidualna sprawa. Lekarz do którego się wybierasz powinien zlecić Ci badania dzięki którym łatwiej dostosuje tabletki dla Ciebie.

Jeśli chodzi o mnie ja biorę novynette od 9 miesięcy. Czuję się po nich dobrze, nie tyję i libido również nie spadło.

jakie tabletki antykoncepcyjne

20 mar 2012 - 20:14:07

Ja miesiąc temu wzielam zastrzyk Depo Prowera na recepte zapłacilam jakoś 4 zł wiec dokupilam Asekurelle (17zł) jak na razie nic sie nie dzieje. Nie tyję, nic mnie nie boli. A strasznych rzeczy sie naczytałam na forach. Jestem strasznie zadowolona. Dodam że mam 24 lata i dwoje dzieci.

jakie tabletki antykoncepcyjne

20 mar 2012 - 20:19:28

Ja biorę Sylvie 20 przez jakiś rok jestem zadowolona, nie przytyłam po nich. I nie są drogie:)

jakie tabletki antykoncepcyjne

20 mar 2012 - 20:27:08

ja biore od trzech miesięcy Diane 35. lekarz zapisał mi je na cere;) widzę poprawę ;) czuję się ok. nie przytyłam

jakie tabletki antykoncepcyjne

20 mar 2012 - 20:29:48

Ja biorę Yaz i czuję się świetnie, chyba nawet lepiej niż przed braniem. Jestem na pierwszym opakowaniu i od momentu, kiedy wzięłam pierwszą tabletkę nie boli mnie głowa, a wcześniej miewałam wręcz migreny.
Jak na razie nie przytyłam, a wręcz schudłam 1kg :)

Jednak na każdą z nas tabletki mogą działać inaczej. Lekarz powinien zlecić badania hormonalne, niestety w praktyce większość lekarzy tabletki przepisuje na chybił trafił.

jakie tabletki antykoncepcyjne

20 mar 2012 - 20:31:15

a ja mam tabletki microgyron i jest ok:)sa tanie bo za tabletki na 3 mies placilam 24 zlote, ale slyszalam ze to jedyne refundowane tab i na refundacje kosztuja 7 zl. chociaz nie jestem pewna i jutro lub pojutrze musze isc po nowa recepte to sie dowiem. kiedys mialam ten zastrzyk o ktorym piszesz ale zle sie czulam i mialam caly czas krwawienie.

jakie tabletki antykoncepcyjne

20 mar 2012 - 20:31:41

A pijesz alkohol lub palisz ??? Jest to wazne bo dobierajac tabletki powinnas lekarzowi o tym powiedzieć , bo znam przypadek ze dziewczyna brała tabletki napiła sie alkoholu i umarła tak zadziałała ta mieszanka alkoholu ,lekarz indywidualnie Ci dobierze tabletki musisz powiedziec na co chorujesz jesli chorujesz itp itd

niezweryfikowana
Posty: 87
Ostrzeżenia: 1/5

jakie tabletki antykoncepcyjne

20 mar 2012 - 20:35:22

ja biore Cilest od 2lat. nie tyje z cera nic mi sie nie dzieje czuje sie bardzo dobrze;)
wiem natomiast ze jestli nie masz problemow z cera to nie przyjmuj diane 35 bo zadziala odwrotnie

jakie tabletki antykoncepcyjne

20 mar 2012 - 20:38:47

Ja brałam przez rok Harmonet, byłam bardzo zadowolona dobrze sie czułam i nie przytyłam.

jakie tabletki antykoncepcyjne

20 mar 2012 - 20:38:55

tez brałam cilest. żadnych powikłań nie było i cena niska. polecam. ale to też zależy od organizmu, nie dla każdego mogą byc trafione.

jakie tabletki antykoncepcyjne

20 mar 2012 - 20:42:10

Ja jestem na drugim opakowaniu tabletek Atywia do których biorę Asequrelle. Przez cały pierwszy miesiąc były plamienia.Do tego strasznie mnie wypryszczyło i schudłam.Zwłaszcza w biuście. Czuję się po nich dobrze. Bez nudności i innych przebojów, oprócz tej cery. Zamierzam je zmienić jeśli nie będzie poprawy. Biorę przede wszystkim z powodu bolesnych okresów i w tym względzie jest wielka poprawa.

jakie tabletki antykoncepcyjne

20 mar 2012 - 20:53:08

Cytat
martuuus
Ja biorę Yaz i czuję się świetnie, chyba nawet lepiej niż przed braniem. Jestem na pierwszym opakowaniu i od momentu, kiedy wzięłam pierwszą tabletkę nie boli mnie głowa, a wcześniej miewałam wręcz migreny.
Jak na razie nie przytyłam, a wręcz schudłam 1kg :)

Jednak na każdą z nas tabletki mogą działać inaczej. Lekarz powinien zlecić badania hormonalne, niestety w praktyce większość lekarzy tabletki przepisuje na chybił trafił.

ja tez biorę Yaz, i nie chwale sobie, jestem na trzecim opakowaniu, (dziś zaczęłam) byłam u ginekologa, powiedziałam o tym że źle sie czuje to stwierdził że to się zdarza przy tych tabletkach, że jak nic sie nie zmieni to dobierzemy jakieś inne... Mam wykupione opakowanie na zapas więc jeszcze przez dwa miesiące będę je brać. Mam nadzieję że dolegliwości się zmienią... i znikną. Ale jedynym plusem jest to że biust mi się powiększył o jeden rozmiar ;)

następna dyskusja:

nieplodnosc :(