Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Problem z okresem

02 cze 2009 - 17:05:48

Chciałam was zapytać czy miałyście kiedyś taką sytuacje, że nie miałyście okresu przez 2 miesiące lub dłużej a potem jak by nigdy nic przyszedł. Bo właśnie mi się coś takiego przytrafiło, czasem mi się spóźniał tydzień lub 2 ale nie aż tyle, nie wiem czy to normalne? co o tym myślicie?

Problem z okresem

02 cze 2009 - 17:07:10

Zależy ile masz lat ;)
Bo w czasie dorastania tak sie może zdarzać. To zazwyczaj kwetsia nieustabilizowanej gospodarki hormonalnej ;)

Problem z okresem

02 cze 2009 - 17:10:16

raz tak chyba miałam a potem miałam 2 w jednym miesiacu :/

zweryfikowana
Posty: 1.568
Ostrzeżenia: 1/5

Problem z okresem

02 cze 2009 - 17:10:18

a nie odchydzasz sie czasem???? bo ja mialam tak a nawet dłuzej mi sie spóźniał

Problem z okresem

02 cze 2009 - 17:11:28

Ja miałam tak, że mi się spóźniał od września, więc poszłam do lekarza. Doktor przepisała mi tabletki, chyba z hormonami, które brałam przez 10 dni i.. nic. Poszłam drugi raz. Drugi raz te same tabletki. I w końcu - w styczniu - dostałam. Wtedy zanik miesiączek był prawdopodobnie reakcją mojego organizmu na stratę wagi (schudłam ok 10 kg). Ale od stycznia znowu nic.. Mam następną wizytę 27 lipca. Mam nadzieję, że 'coś ruszy' :).
A tak w ogóle to zaleca się picie naparu z czarnej malwy ;p

Problem z okresem

02 cze 2009 - 17:15:33

Cytat
kinius33
Zależy ile masz lat ;)
Bo w czasie dorastania tak sie może zdarzać. To zazwyczaj kwetsia nieustabilizowanej gospodarki hormonalnej ;)
mam 20 lat

zweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 1/5

Problem z okresem

02 cze 2009 - 17:15:39

Treść posta została usunięta automatycznie

Problem z okresem

02 cze 2009 - 17:18:13

nigdy się nie odchudzałam a jem dosyć dużo wiec na pewno nie jest to wina diety

Problem z okresem

02 cze 2009 - 17:21:35

Moja kolezanka wlasnie tak miala ze nie dostawala dlugi czas okresu i powiem ci ze tak jak i ona powinnas wybrac sie do ginekologa bo jednak to mialo zwiazek z tym ze jej organizm produkowal za duzo prolaktyny i musiala brac leki inaczej (nieleczone) moglo to zapoczatkowac u niej bezplodnosc. Zglos sie do lekarza naprawde moze to nic powaznego ale lepiej to sprawdzic. Pozdrawiam

Problem z okresem

02 cze 2009 - 17:24:28

a może jakiś stres duży, albo zmiana trybu życia? ja też jestem za wizyta u lekarza, a już na pewno jeśli sytuacja by się powtórzyła

Problem z okresem

02 cze 2009 - 17:26:08

ja nie, moje koleżanki często tak mają :P

Problem z okresem

02 cze 2009 - 17:27:14

ja jak uprawiałam intensywniej bieganie nie miałam przez 4 cykle ..;/ a totem bolało jak nie wiem. I postanowiłam zwolnic obroty:)

Problem z okresem

02 cze 2009 - 17:28:13

mi sie spóźnia juz miesiąc i tez nie wiem co jest grane ale dzisiaj moja przyjaciolka stwierdziła ze urosłam, wiec to moze dlatego;D <jupi>
dodam ze mam prawie 18 lat. to normalne????

Problem z okresem

02 cze 2009 - 17:31:57

no mi spoznial sie kiedys 7 miesiecy zły
bylam u ginekologa powiedzial ze jesli nie ureguluje mi sie do 16 roku zycia to mam przyjsc i da mi jakies hormonalne tabletki zły w listopadzie koncze juz 17 lat i nadal mam nieregularny jednak do ginekologa isc sie boje ... bo po tych hormonach prawdopodobnie sie tyje

Problem z okresem

02 cze 2009 - 17:35:20

przeczytałam artykuł o tej prolaktynie i myślę że to może być to. chyba będę się musiała wybrać do tego ginekologa bo podobne problemy już kiedyś miałam

następna dyskusja:

KROPLE NA ODCHUDZANIE