Obecnie rozmawiamy o:

motywacja na diecie

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

badanie dziewicy

09 wrz 2011 - 20:18:44

Hej. Mam pytanie, może się orientujecie i będziecie w stanie mi rozjaśnić tę kwestie. Otóż chodzi o to, że jestem jeszcze dziewicą, ale że już skończyłam 20 lat wybrałam się do ginekologa, bo uznałam, że warto się profilaktycznie zbadać, w końcu nie jestem już jednak małą dziewczynką. Ginekolog próbowała mnie zbadać "normalnie", ale własnie ze względu na to ,że jeszcze nie współzyłam, nie udało się mnie tak zbadać, ostatecznie zbadała mnie przez odbyt. Trwało to nie więcej niż 5sekund, włożyła palucha, raz dwa wyciągneła, oznajmiła,że macica leży prawidłowo i wszystk jest ok, i przyjść za rok, na kolejne badanie profilaktyczne. Ale zastanawiam się, czy rzeczywiście, takie badanie jest w stanie naprawdę coś "powiedzieć" . Przecież tak naprawdę to ona nic poza tym, że macica leży prawidłowo chyba nie jest w stanie stwierdzić. No bo co? Jak jakaś nadżerka czy cokolwiek powiedzmy sie mi robi, to ona tego nie widziała, bo niby jak? Czy takie badanie w ogóle miało jakiś większy sens? Nie czuję co prawda żeby coś złego sie działo, ale przecież nie zawsze jak coś sie dzieje, to od razu to daje o sobie znać w postaci objawów. Co o tym sądzicie> Czy może jednak w moim przypadku takie badanie w zupełności wystarczy?

badanie dziewicy

09 wrz 2011 - 20:20:33

niestety nie wiem za dużo w tej kwestii, ale podbijam. (';

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 4.337

badanie dziewicy

09 wrz 2011 - 20:22:16

zaufaj lekarzowi!! my ci przez neta nie powiemy czy wszystko ok z twoimi drogami rodnymi, a lekarz to lekarz jak nic cie nie boli itp a do tego ginekolog ci mowi ze jest ok to o co chodzi ???

zweryfikowana
Posty: 564
Ostrzeżenia: 1/5

badanie dziewicy

09 wrz 2011 - 20:22:42

jak jesteś jeszcze dziewicą to masz małe prawdopodobieństwo na jakieś choroby czy nawet nadżerkę, wydaje mi się że możesz być spokojna :)

badanie dziewicy

09 wrz 2011 - 20:22:53

Ale to dziwne,mogła chociaż USG Ci zrobić albo zbadać bez używania wziernika..

badanie dziewicy

09 wrz 2011 - 20:24:13

z tego co slyszlam zazwyczaj tak wyglada badanie dziewicy .

Cytat
ecri16
Ale to dziwne,mogła chociaż USG Ci zrobić albo zbadać bez używania wziernika..

no wlasnie jak jest dziewica to nie mogla jej zrobic usg bo moglaby jej przebic blone dziewicza..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-09 20:25 przez kochamciex33.

badanie dziewicy

09 wrz 2011 - 20:25:23

wsadziła ci palec w d*upe?? i po tym stwierdziła że macica leży prawidłowo?o_o to chyba marna prowokacja

badanie dziewicy

09 wrz 2011 - 20:25:59

Dziewice rzeczywiscie mozna zbadać per rectum, czyli przez odbyt. Czuc wszystko zupelnie dobrze, a w niektorych przypadkach nawet lepiej niz przez pochwe. Ma to zwiazek z tym,ze nasza macica jest w bardzo bliskim sasiedztwie z odbytnica. Ale w trakcie badania ginekologicznego powinno sie rowniez zbadac kobiete we wziernikach- wtedy mozna ustalic, czy ma np nadzerke. Jesli nie masz pewnosci co do prawidlowosci przebiegu badania zglos sie do innego lekarza.

badanie dziewicy

09 wrz 2011 - 20:26:01

Moja koleżanka tez jest dziewicą i też ma badania wykonywane przez odbyt, ale oprócz tego, lekarz robi jej jeszcze USG, wiec nie wiem dlaczego Tobie to badanie nie zostało wykonane. Popytaj wsród koleżanek, może polecą Ci innego lekarza.
Ja ostatnio zmieniłam lekarza i jestem bardzo zadowolona ponieważ poprzedni nie robił mi żadnych innych badań niż te z "palcuchem". Nastepny lekarzy zbadał mi piersi, nauczył je badać, zrobił USG i to profilaktyczne badanie również :)

badanie dziewicy

09 wrz 2011 - 20:26:50

.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-09 20:27 przez emiiily.

badanie dziewicy

09 wrz 2011 - 20:26:58

Hymm dziwne. Ja mam 19 lat, też jestem dziewicą i najpierw miałam takie badanie, ale jeszcze potem usg robione...

zweryfikowana
Posty: 1.298
Ostrzeżenia: 1/5

badanie dziewicy

09 wrz 2011 - 20:27:05

Cytat
ecri16
Ale to dziwne,mogła chociaż USG Ci zrobić albo zbadać bez używania wziernika..


też o tym pomyślałąm, ja przynajmniej tak miałam...

badanie dziewicy

09 wrz 2011 - 20:27:51

Cytat
tacozujegume
wsadziła ci palec w d*upe?? i po tym stwierdziła że macica leży prawidłowo?o_o to chyba marna prowokacja

może się doucz bo naprawdę tak się bada dziewicę. też miałam kiedyś takie badanie.

badanie dziewicy

09 wrz 2011 - 20:29:40

może poproś swojego lekarza rodzinnego o skierowanie na usg? Możesz troszkę podkolorować, że coś tam kłuje, czasem boli ;) Będziesz spokojniejsza jak Ci zrobią usg, ewentualnie wybierz się prywatnie. I uszy do góry :)

Cytat
karolka666
moze sie rodziewicz i idz jeszcze raz tak dla pewnosci;)

Jak uderzy się w coś pustego w środku to prawdopodobnie wyda dźwięk. Może się stuknij w ten pusty łeb, tak dla pewności?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-09 20:31 przez madziutex.

badanie dziewicy

09 wrz 2011 - 20:31:10

ja jak byłam dziewicą to miałam robione tylko usg brzuszne

następna dyskusja:

Wybielanie zębów