Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.155
Ostrzeżenia: 1/5

Schodzący paznokieć POMOCY

28 lip 2011 - 12:36:15

Pomocy !

Siedzę sobie na krześle zakładam noge pod tyłek, patrzę a tu coś mi haczy... Zaglądam a tu z palca drugiego po tym największym u stopy paznokieć się oderwał i mi dynda niczym drzwi. Nie uderzyłam się, nie jest siny, nie boli mnie, po prostu sobie odpadł, oderwałam go do końca bo mi przeszkadzał. Nie wiem o co chodzi pierwsze widze taki przypadek, żeby bezboleśnie bez powodu odpadł sobie paznokieć, zastanawiam się czy to nie objaw jakiejś choroby czy coś no bo musi być jakaś przyczyna. Wie może któraś z was o podobnym przypadku i zna przyczyny ?

Przyznam że trochę mnie to martwi

Schodzący paznokieć POMOCY

28 lip 2011 - 12:42:49

mi sie takie coś zdarzyło 2 razy, ma różne paznokcie.
1. jak szłam w szpilkach, strasznie mnie już cisly, bolal mnie duzy palec i zszedł mi paznokieć,od tego pewnie.
2. kopnęłam w szafe

tylko tyle. nie wiem czy moze być inna przyczyna

zweryfikowana
Posty: 1.155
Ostrzeżenia: 1/5

Schodzący paznokieć POMOCY

28 lip 2011 - 12:45:15

ostatnio chodzę jedynie w klapkach, sandałach, balerinkach albo adidasach, nie kojarze jakoś żebym w coś uderzyła właśnie, nie wiem, może brak jakiś witamin? Kiedyś miałąm tak że sszedł mi paznokieć ale jak się uderzułam, teraz to było totalnie bez przyczyny, cicho i bezboleśnie nie rozumiem tego

Schodzący paznokieć POMOCY

28 lip 2011 - 12:47:09

idz do lekarza

zweryfikowana
Posty: 1.155
Ostrzeżenia: 1/5

Schodzący paznokieć POMOCY

28 lip 2011 - 12:47:40

nie lubie chodzić do lekarza... hehe

zweryfikowana
Posty: 380
Ostrzeżenia: 1/5

Schodzący paznokieć POMOCY

28 lip 2011 - 12:50:31

Mi też tak ostatnio zszedł, ale to chyba nic groźnego...Jedyne co to teraz muszę dbać o palec, ponieważ może wrosnąć przy odrastaniu, dlatego odkażam aż całkiem odrośnie...

Schodzący paznokieć POMOCY

28 lip 2011 - 12:52:06

tak po prostu odszedł, CAŁY?

Schodzący paznokieć POMOCY

28 lip 2011 - 12:53:47

Skoro nigdzie nim nie kopnęłaś to nie wiem...

Schodzący paznokieć POMOCY

28 lip 2011 - 12:55:39

Sioni
:D jezzuuuu aż mi sie słabo zrobiła jak to sobie wyobraziłam

Schodzący paznokieć POMOCY

28 lip 2011 - 12:56:07

A inne paznokcie wyglądają w porządku? Jaki mają kolor? Może zaatakował Cię jakiś wstrętny grzybopodobny...

Schodzący paznokieć POMOCY

28 lip 2011 - 12:56:23

ciekawe czy ci odrosnie :p

Schodzący paznokieć POMOCY

28 lip 2011 - 12:57:21

Mi sie paznokiec zerwal po zrobieniu tipsow pociaglam chlopaka za koszule i odpadl nawet nie zdazyl zawisnac ogolem bolalao delikatnie, dopiero gdy przy zwyklych czynnosciach sie uderzylam dotknelam lub cos takiego to odczowalam porzadniejszy bol. jak narazie jest w trakcie odrastania nie wyglada za ciekawie ale mam nadzieje ze odrosnie bez zadnych komplikacji i obrzydliwych skrzywien...

Wiec co do watku to nie robilas tipsow ? To czasem naprawde oslabia plytke paznokcia. Ogolem wspolczuje...

Schodzący paznokieć POMOCY

28 lip 2011 - 12:57:31

Mnie też raz bez żadnego bólu i uderzenia zszedł paznokieć. Pod spodem był nowy, ale i tak poszłam do dermatologa się zorientować co i jak. Obejrzał moje stopy, stwierdził, że paznokcie są zdrowe i że nic więcej mi nie powie, bo nie wie dlaczego tak się stało ("jest dużo możliwych przyczyn";).

zweryfikowana
Posty: 1.155
Ostrzeżenia: 1/5

Schodzący paznokieć POMOCY

28 lip 2011 - 12:59:56

Cytat
kaam_
tak po prostu odszedł, CAŁY?

Tak po prostu zauważyłam że cały odszedł 3mał się tylko w prawym kąciku palca na skórze czy czymś tam i dyndał jakby był drzwiami do palca :) to go oberwałam bo mnie denerwował, ale nie sądzę żebym mądrze zrobiła... Nie wiem, cały czas próbuję sobie przypomnieć czy w coś się nie uderzyłam, no ale palec nie jest siny, zakrawawiony - NIC Po prostu sobie odpadł paznokieć. Czytałam gdzieś na innym forum to laska pisałą, że to od balerinek które za mocno dociskają palce na końcu, gdzieś czytałam, ze to może być grzybica, ale nie zauważyłam swędzenia i jakiś zmian ani na stopach ani na paznokciach...
Cytat
lawenda89
Sioni
:D jezzuuuu aż mi sie słabo zrobiła jak to sobie wyobraziłam

w pierwszym momencie też mnie obrzydzenie wzięło, hehehe a potem brechtałam że otworzyły się drzwi od palca i teraz mogę do niego wejść , hahahaha
Cytat
sajlentna
ciekawe czy ci odrosnie :p
też mnie to ciekawi :P ale to u stopy wiec nie ma co płakać w razie czego
Cytat
wariatka0411
Mi sie paznokiec zerwal po zrobieniu tipsow pociaglam chlopaka za koszule i odpadl nawet nie zdazyl zawisnac ogolem bolalao delikatnie, dopiero gdy przy zwyklych czynnosciach sie uderzylam dotknelam lub cos takiego to odczowalam porzadniejszy bol. jak narazie jest w trakcie odrastania nie wyglada za ciekawie ale mam nadzieje ze odrosnie bez zadnych komplikacji i obrzydliwych skrzywien...

Wiec co do watku to nie robilas tipsow ? To czasem naprawde oslabia plytke paznokcia. Ogolem wspolczuje...

nie no na stopach tipsy ? Chyba przesada troszkę :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-28 13:02 przez Sioni.

Schodzący paznokieć POMOCY

28 lip 2011 - 13:02:07

A krew Ci nie leciala? Az dziwne to!

następna dyskusja:

codzienny ból głowy