Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 8 9 10 -->

Aborcja? legalna w Polsce?

05 lip 2011 - 07:13:17

Aborcja w Polsce


aborcja ma byc dopuszczalna w Polsce!!!!
do 12 tygodnia na zadanie kobiety!
jedynie boje sie ze stanie sie to codzienna forma antykoncepcji... i ciekawe czy to wogole przejdzie? jak sadzicie?
wg mnie jest to dobre posuniecie, bo nie bedzie tak przepelnionych domow dziecka.

.

Aborcja w UE

W Unii Europejskiej większość państw dopuszcza aborcję podczas trzech pierwszych miesięcy ciąży na życzenie kobiety, a po tym okresie - z innych powodów: z przyczyn społecznych, ze względu na zagrożenie zdrowia i życia, na okoliczności, w jakich doszło do ciąży oraz w przypadku choroby dziecka poczętego.

W Szwecji i Holandii nie ma szczegółowych regulacji prawnych dotyczących warunków jakie trzeba spełnić, aby aborcja była „legalna”. Jest ona tam traktowana na równi z innymi zabiegami medycznymi.

W 11 krajach Unii Europejskiej (Austria, Belgia, Dania, Francja, Finlandia, Grecja, Hiszpania, Holandia, Luksemburg, Niemcy, Szwecja) dopuszczona jest do użytku pigułka wywołującą poronienie.

Prawną regulację problemu aborcji traktaty Unii Europejskiej pozostawiają nadal prawodawstwu poszczególnych krajów.

Dość restrykcyjne są też przepisy aborcyjne w Hiszpanii i Portugalii, a ponadto w Irlandii Północnej, gdzie - inaczej niż w pozostałych częściach Wielkiej Brytanii - oficjalnie nie dopuszcza się zabiegu z tzw. względów ekonomicznych i społecznych.

W Wielkiej Brytanii, Finlandii i Luksemburgu nie ma oficjalnie aborcji na życzenie bez szczególnego uzasadnienia, chociaż można właśnie podać względy ekonomiczne i społeczne.

Natomiast w pozostałych państwach członkowskich Unii przepisy są bardzo liberalne. Aborcja na życzenie - zwykle przed końcem 12- 14 tygodnia ciąży - jest dopuszczalna w Austrii, Belgii, Danii, Francji, Grecji, Holandii, Niemczech, Szwecji i we Włoszech.

Spośród państw przystępujących i kandydujących do Unii Europejskiej całkowity zakaz przerywania ciąży ma Malta, a Polska ustawa uchodzi za najbardziej restrykcyjną wśród dopuszczających warunkową aborcję. (wac)



co z tego ze poki co w Polsce jest ona zakazana- skoro codziennie wiele kobiet pozbywa sie ciazy- placac wielkie pieniadze dla lekarzy ginekologow!

prosze o kulturalne wypowiedzi- a nie wyzwiska i obelgi- raz w zyciu podyskutujmy bez klotni!

Aborcja? legalna w Polsce?

05 lip 2011 - 07:17:13

a co to zmienia? Jest taki portal w internecie na ktory wystarczy wejsc wypełnić ankiete i w ciągu 10 dni przesyłają ci tabletki na poronienie... a zaplacic za to trzeba 70 euro... to jest dopiero śmieszne ;/
kobiety uświadomcie sobie w końcu,że aborcja to zabójstwo !

Aborcja? legalna w Polsce?

05 lip 2011 - 07:29:18

Powinna być legalna. Za dużo dzieci cierpi na świecie, tak strasznie wszyscy pilnują aby aborcja nie była popełniana. Ale nikt już nie pilnuje po porodzie tego niechcianego biednego dziecka. Taki nacisk jest na nie stosowanie aborcji, gdzie są te osoby tak broniące życia, gdy ono pojawi się juz na świecie, niechciane, w rekach kogoś nieodpowiedzialnego i nie przygotowanego i cierpi lub jest zabijane kończąc w śmietniku. Dziecko się urodzi i kończy najcześciej w szpitalu katowane.
Myslę tak, jesli aborcja ma być nielegalna to niech te "dobroduszne osoby" które o tym zdecydują stworzą system opieki i nadzoru do 18 roku życia nad takimi niechcianymi dziecmi, żeby im nic nie brakowało i nie były krzywdzone.
Inaczej myślę, że jest wielkie zakłamanie, obrona życia za wszelką cenę i skazywanie go na cierpienie.
Dlatego też jestem za aborcją.

Aborcja? legalna w Polsce?

05 lip 2011 - 07:38:23

Nie macie pojęcia jak teraz te wszystkie małolaty będą skakały po łóżkach.I tak się już puszczają 15 latki , a teraz to będzie już w ogółe paranoja.jedyne czego się obawiają to ciąży i wyobraźcie sobie że nie ma tej obawy.

Myślę,że przede wszystkim, w Polsce działa źle,że system adopcyjny.Stąd tyle tych poszkodowanych maluchów.Ale nie oszukujmy się liczą się papiery, formalności i kasa a nie dobro dziecka.

Uważam,że aborcja powinna być legalna.Ale od jakiegoś bardziej dojrzałego wieku np. 20 lat
Inaczej Polska przepełni się małymi puszczadłami i małolatami które nie zdążyły z aborcją!!!

Aborcja? legalna w Polsce?

05 lip 2011 - 07:44:10

Moje zdanie jest takie: jak ktoś chce usunie i teraz(kiedy jest nielegalne). Myślę, że małolaty wcale nie będą czuły się bardziej swobodnie. Przecież aborcja to duże koszty.
Jak dla mnie kobieta powinna mieć prawo wyboru.

Aborcja? legalna w Polsce?

05 lip 2011 - 07:47:27

Cytat
minutka_
Moje zdanie jest takie: jak ktoś chce usunie i teraz(kiedy jest nielegalne). Myślę, że małolaty wcale nie będą czuły się bardziej swobodnie. Przecież aborcja to duże koszty.
Jak dla mnie kobieta powinna mieć prawo wyboru.

weź pod uwagę, że aborcja ogólnie dostępna nie będzie tak kosztowna.

Aborcja? legalna w Polsce?

05 lip 2011 - 07:51:40

Ja wcześniej byłam przeciwko aborcji,bo to jednak trochę nieludzkie.Zwłaszcza myśli się tak jak się ma samemu dzieci.Ale ostatnio spóżniał mi się okres,przestraszyłam się mocno,spać nie mogłam,płakałam,miałam najgorsze myśli.Nie byłam psychicznie ( ani materialnie) przygotowana na trzecie dziecko zwłaszcza,że młodsze ma dopiero 5 miesięcy.Mąż sam nas utrzymuje,ja nie pracuję.Całe szczęście @ dostałam i czym prędzej pobiegłam po tabletki anty.Nigdy więcej takiego stresu.W tamtym momencie pomyślałam właśnie o aborcji,czemu ona jest nielegalna.Kto by pomyślał,że ja kiedykolwiek tak pomyślę.W życiu wszystko się moze zdarzyć.Można zajść w ciążę nawet jak się zabezpiecza.Dlaczego więc kobieta ma być skazana na noszenie ciąży,skoro ona tej ciąży nie chce.I nie piszcie bzdur,że jak ktoś decyduje się na seks to musi liczyć się z konsekwencjami.Ciąża to nie kara za seks.

Aborcja? legalna w Polsce?

05 lip 2011 - 07:54:20

Cytat
monia_25
Ja wcześniej byłam przeciwko aborcji,bo to jednak trochę nieludzkie.Zwłaszcza myśli się tak jak się ma samemu dzieci.Ale ostatnio spóżniał mi się okres,przestraszyłam się mocno,spać nie mogłam,płakałam,miałam najgorsze myśli.Nie byłam psychicznie ( ani materialnie) przygotowana na trzecie dziecko zwłaszcza,że młodsze ma dopiero 5 miesięcy.Mąż sam nas utrzymuje,ja nie pracuję.Całe szczęście @ dostałam i czym prędzej pobiegłam po tabletki anty.Nigdy więcej takiego stresu.W tamtym momencie pomyślałam właśnie o aborcji,czemu ona jest nielegalna.Kto by pomyślał,że ja kiedykolwiek tak pomyślę.W życiu wszystko się moze zdarzyć.Można zajść w ciążę nawet jak się zabezpiecza.Dlaczego więc kobieta ma być skazana na noszenie ciąży,skoro ona tej ciąży nie chce.I nie piszcie bzdur,że jak ktoś decyduje się na seks to musi liczyć się z konsekwencjami.Ciąża to nie kara za seks.

i to jest wlasnie to- wiekszosc z nas jak spotka ja taki przypadek mysli czasem o aborcji z wielu powodow.
Oosbiscie uwazam ze lepsza aborcja niz pozostawienie, bicie itd

na nk kolezanki znajoma urodzila 9 dziecko!!!! urodzilo sie bardzo chore, znieksztalcone- powstawiala zdjecia tego dziecka na nk z opisem ze synek umiera- ciarki mnie przeszly!!!! i faktycznie chlopiec umarl pare dni pozniej- to meczarnia byla dla tego malca1 sztraszne

Aborcja? legalna w Polsce?

05 lip 2011 - 07:58:50

Cytat
agniesza0906
Cytat
minutka_
Moje zdanie jest takie: jak ktoś chce usunie i teraz(kiedy jest nielegalne). Myślę, że małolaty wcale nie będą czuły się bardziej swobodnie. Przecież aborcja to duże koszty.
Jak dla mnie kobieta powinna mieć prawo wyboru.

weź pod uwagę, że aborcja ogólnie dostępna nie będzie tak kosztowna.

Mimo to uważam, że każdy nie od parady ma głowę i sumienie.
Nie mi brać odpowiedzialność za sumienie ludzkości. Osobiście zapewne nigdy bym tego nie zrobiła, jednak nie jestem przeciwna. Każdy ma prawo wyboru. Skoro tak każdy naciska na wolność, to tutaj właśnie też ona się należy.

Aborcja? legalna w Polsce?

05 lip 2011 - 08:03:54

Cytat
Ajjc
Cytat
monia_25
Ja wcześniej byłam przeciwko aborcji,bo to jednak trochę nieludzkie.Zwłaszcza myśli się tak jak się ma samemu dzieci.Ale ostatnio spóżniał mi się okres,przestraszyłam się mocno,spać nie mogłam,płakałam,miałam najgorsze myśli.Nie byłam psychicznie ( ani materialnie) przygotowana na trzecie dziecko zwłaszcza,że młodsze ma dopiero 5 miesięcy.Mąż sam nas utrzymuje,ja nie pracuję.Całe szczęście @ dostałam i czym prędzej pobiegłam po tabletki anty.Nigdy więcej takiego stresu.W tamtym momencie pomyślałam właśnie o aborcji,czemu ona jest nielegalna.Kto by pomyślał,że ja kiedykolwiek tak pomyślę.W życiu wszystko się moze zdarzyć.Można zajść w ciążę nawet jak się zabezpiecza.Dlaczego więc kobieta ma być skazana na noszenie ciąży,skoro ona tej ciąży nie chce.I nie piszcie bzdur,że jak ktoś decyduje się na seks to musi liczyć się z konsekwencjami.Ciąża to nie kara za seks.

i to jest wlasnie to- wiekszosc z nas jak spotka ja taki przypadek mysli czasem o aborcji z wielu powodow.
Oosbiscie uwazam ze lepsza aborcja niz pozostawienie, bicie itd

na nk kolezanki znajoma urodzila 9 dziecko!!!! urodzilo sie bardzo chore, znieksztalcone- powstawiala zdjecia tego dziecka na nk z opisem ze synek umiera- ciarki mnie przeszly!!!! i faktycznie chlopiec umarl pare dni pozniej- to meczarnia byla dla tego malca1 sztraszne
Potem przez takie coś psychika kobiety siada.Kobieta powinna mieć prawo wyboru.

Aborcja? legalna w Polsce?

05 lip 2011 - 08:07:33

po co zakładacie wątki - rzeka, które nie mają swego rozwiązania ale podnoszą ciśnienie?
już niedawno taki wątek był - usunąć czy nie usunąć

Aborcja? legalna w Polsce?

05 lip 2011 - 08:07:52

prawda jest taka, że w Polsce i tak działa podziemie aborycjne, więc chyba lepiej to mieć pod kontrolą. Zakazy owoc smakuje najlepiej, w Holandii gdzie jest dostęp do wszystkiego ludzie wykonują mniej aborcji niż w polsce, palą mniej trawy, biorą mniej narkotyków.

Aborcja? legalna w Polsce?

05 lip 2011 - 08:08:28

Cytat
minutka_
Moje zdanie jest takie: jak ktoś chce usunie i teraz(kiedy jest nielegalne). Myślę, że małolaty wcale nie będą czuły się bardziej swobodnie. Przecież aborcja to duże koszty.
Jak dla mnie kobieta powinna mieć prawo wyboru.
Moim zdaniem ceny jakie teraz osiąga aborcja "w podziemiu" albo tabletki przesyłane z zagranicy, czy koszty wyjazdu na zabieg, odstraszają trochę te małolaty. Bo skombinowanie takiej kasy dla nich to mimo wszystko raczej jest problem (w końcu chodzi o ...tys. zł zależnie od tego jaką opcję wybierze). Ja wprowadziłabym co najwyżej obostrzenia w stylu zabieg dla 15 latki OK, ale przyjedź z mamusią albo tatusiem może to dałoby im i ich rodzicom do myślenia.

Aborcja? legalna w Polsce?

05 lip 2011 - 08:08:32

Cytat
monia_25
Cytat
Ajjc
Cytat
monia_25
Ja wcześniej byłam przeciwko aborcji,bo to jednak trochę nieludzkie.Zwłaszcza myśli się tak jak się ma samemu dzieci.Ale ostatnio spóżniał mi się okres,przestraszyłam się mocno,spać nie mogłam,płakałam,miałam najgorsze myśli.Nie byłam psychicznie ( ani materialnie) przygotowana na trzecie dziecko zwłaszcza,że młodsze ma dopiero 5 miesięcy.Mąż sam nas utrzymuje,ja nie pracuję.Całe szczęście @ dostałam i czym prędzej pobiegłam po tabletki anty.Nigdy więcej takiego stresu.W tamtym momencie pomyślałam właśnie o aborcji,czemu ona jest nielegalna.Kto by pomyślał,że ja kiedykolwiek tak pomyślę.W życiu wszystko się moze zdarzyć.Można zajść w ciążę nawet jak się zabezpiecza.Dlaczego więc kobieta ma być skazana na noszenie ciąży,skoro ona tej ciąży nie chce.I nie piszcie bzdur,że jak ktoś decyduje się na seks to musi liczyć się z konsekwencjami.Ciąża to nie kara za seks.

i to jest wlasnie to- wiekszosc z nas jak spotka ja taki przypadek mysli czasem o aborcji z wielu powodow.
Oosbiscie uwazam ze lepsza aborcja niz pozostawienie, bicie itd

na nk kolezanki znajoma urodzila 9 dziecko!!!! urodzilo sie bardzo chore, znieksztalcone- powstawiala zdjecia tego dziecka na nk z opisem ze synek umiera- ciarki mnie przeszly!!!! i faktycznie chlopiec umarl pare dni pozniej- to meczarnia byla dla tego malca1 sztraszne
Potem przez takie coś psychika kobiety siada.Kobieta powinna mieć prawo wyboru.

a nie siada psychika kobiety jak żyje ze świadomością dania zezwolenia na zabicie własnego dziecka?
Wydaje mi się,że i tak źle i tak nie dobrze.

Aborcja? legalna w Polsce?

05 lip 2011 - 08:11:10

Cytat
agniesza0906
Cytat
monia_25
Cytat
Ajjc
Cytat
monia_25
Ja wcześniej byłam przeciwko aborcji,bo to jednak trochę nieludzkie.Zwłaszcza myśli się tak jak się ma samemu dzieci.Ale ostatnio spóżniał mi się okres,przestraszyłam się mocno,spać nie mogłam,płakałam,miałam najgorsze myśli.Nie byłam psychicznie ( ani materialnie) przygotowana na trzecie dziecko zwłaszcza,że młodsze ma dopiero 5 miesięcy.Mąż sam nas utrzymuje,ja nie pracuję.Całe szczęście @ dostałam i czym prędzej pobiegłam po tabletki anty.Nigdy więcej takiego stresu.W tamtym momencie pomyślałam właśnie o aborcji,czemu ona jest nielegalna.Kto by pomyślał,że ja kiedykolwiek tak pomyślę.W życiu wszystko się moze zdarzyć.Można zajść w ciążę nawet jak się zabezpiecza.Dlaczego więc kobieta ma być skazana na noszenie ciąży,skoro ona tej ciąży nie chce.I nie piszcie bzdur,że jak ktoś decyduje się na seks to musi liczyć się z konsekwencjami.Ciąża to nie kara za seks.

i to jest wlasnie to- wiekszosc z nas jak spotka ja taki przypadek mysli czasem o aborcji z wielu powodow.
Oosbiscie uwazam ze lepsza aborcja niz pozostawienie, bicie itd

na nk kolezanki znajoma urodzila 9 dziecko!!!! urodzilo sie bardzo chore, znieksztalcone- powstawiala zdjecia tego dziecka na nk z opisem ze synek umiera- ciarki mnie przeszly!!!! i faktycznie chlopiec umarl pare dni pozniej- to meczarnia byla dla tego malca1 sztraszne
Potem przez takie coś psychika kobiety siada.Kobieta powinna mieć prawo wyboru.

a nie siada psychika kobiety jak żyje ze świadomością dania zezwolenia na zabicie własnego dziecka?
Wydaje mi się,że i tak źle i tak nie dobrze.

Nie każda musi mieć takie zdanie jak Ty, że to dziecko. Dla innych może to być płód, zarodek....i nie każda nazywa aborcję morderstwem.
Dla mnie jest do wybór kobiety. W pewnym stopniu prawo do wolności.

następna dyskusja:

Tabletki anty-problem