Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 144
Ostrzeżenia: 1/5

Cytologia wyniki...

03 cze 2011 - 13:30:31

Orientuje sie ktos mniej wiecej co i jak?
robilam cytologie dostalam wyniki i lekarz do mnie ze mam sie nimi nie przejmowac.wogole jakis dziwny. olal mnie i nie chcial udzielic informacji(to chyba karalne)
. WYNIKI:
A II. Rozmaz nie jest odpowiedni ale jeszcze nadaje sie do oceny c) niezbyt czytelny z powodu licznych komorek zapalnych
B II. Obraz cytologiczny jest nieprawidłowy(TUTAJ MI POWIEDZIAL ZE MAM SIE NIE PRZEJMOWAC A JAK SIE ZAPTALAM A CO Z RESZTA TO POWIEDZIAL "NIE PRZEJMUJ SIE"
C II. Zmiany odczynowe i reparacyjne a) związane z zapaleniem

Ide do prywatnego w nastepnym tygodniu bo ja juz nie wiem jakiej kolejnej obojetnosci mam sie spodziewac ze strony ginekologow z przychodni ehhh..Nigdzie mnie nie pokierowal nie wytlumaczyl..Mowie mu tez ze mnie piers boli od kilku miesiecy zbadal i ja do niego i co? a on do mnie ze nic.Czy to normalne?Zapytalam bo jak bylam u niego miesiac wczesniej to robil mi usg i tez badal i piers ogladnal i zadnych informacji mi nie udzielil.Myslalam ze ma gorszy dzien .Ale teraz okazalo sie ze sie minal z powolaniem .NFZ-smiech na sali.
Pomijajac to : miesiac wczesniej bylam pierwszy raz u gin zbadac sie i po tabletki anty i on od razu do mnie: chcesz cytologie za 10zl? to dziwne bylo.Ogolnie to chyba do 25 i od 59 roku zycia cytologia jest za darmo .Tak slyszalam bynajmniej.

Ps.ide z wynikami do prywatnego ale wczesniej wolalabym sie zorientowac co i jak...
Wiem ze to raczej jakies zapalenie.ale wolalabym ogolnie sie dowiedziec mniej wiecej czy to taki tragiczny wynik
Wogole chyba by przydalo sie te badanie powtorzyc(tak mi sie wydaje) jezeli obraz cytologiczny jest nieprawidlowy.eehh



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-03 13:33 przez Nataliee91.

Cytologia wyniki...

03 cze 2011 - 13:35:00

dziwny...

Cytologia wyniki...

03 cze 2011 - 13:36:37

Nie wiem,dziwne...
Mi lekarz zawsze mówi,którą mam grupę,a zawsze mam 2.

Cytologia wyniki...

03 cze 2011 - 13:37:08

masz odczyn zapalny :) swedzi Cie tam? Czujesz dyskomfort?
Po prostu zarazki sie dostaly.
Nie przepisal Ci nic ginekolog?

zweryfikowana
Posty: 1.169
Ostrzeżenia: 1/5

Cytologia wyniki...

03 cze 2011 - 13:37:12

nie znam się na tym...ale tez kurde muszę zrobić cytologię,nigdy nie robiłam jeszcze a mam 22 lata ;/

bardzo boli to badanie?

Cytologia wyniki...

03 cze 2011 - 13:38:13

Z opisu wynika, że badanie powinno być powtórzone... Dziwny ten lekarz, a raczej niekompetentny. Zamiast powtórnie poprać materiał do badania, olał sprawę. Proponuję zmienić lekarza. I to prędko :)

Cytologia wyniki...

03 cze 2011 - 13:38:17

hehe, cytologia..
No coz, nie jest to przyjemne jak penis, ale da sie przezyc :)

Cytologia wyniki...

03 cze 2011 - 13:38:17

pewnie miałaś grupę II i masz stan zapalny do wyleczenia. nie panikuj
ale jasne, nigdy nie zaszkodzi zasięgnąć porady innego specjalisty

a cytologia jest bezpłatna raz na 3 lata, chyba że akurat trafisz na gabinet w którym można ją zrobić raz na rok

zweryfikowana
Posty: 1.260
Ostrzeżenia: 1/5

Cytologia wyniki...

03 cze 2011 - 13:39:13

Cytat
Domkaaa89
nie znam się na tym...ale tez kurde muszę zrobić cytologię,nigdy nie robiłam jeszcze a mam 22 lata ;/

bardzo boli to badanie?
doktor wsadzi ci tam mały przedmiot ktorym "wygarnie" sluz do badania

Cytologia wyniki...

03 cze 2011 - 13:40:59

Ja też miałam robioną cytologię (byłam wtedy w ciąży), mój lekarz prowadzący był zmartwiony, dał mi antybiotyk i po tygodniu miałam iść na kontrol. Niestety, mój lekarz prowadzący poszedł na długi urlop i musiałam iść do innego ginekologa. Ten nowy mi powiedział, że mam się nie przejmować. Wiesz co się okazało po porodzie? Miałam jakąś infekcję i miałam terapię antybiotykową dożylnie, bo tamten nic z tym nie zrobił. Na szczęście nie było to nic groźnego, ale kto wie co wyszłoby z tego... Dlatego idź koniecznie prywatnie. Widamo, że jak się zapłaci to leczenie jest inne.

Cytologia wyniki...

03 cze 2011 - 13:41:16

Ja znalazłam świetnego ginekologa w Poznnaiu :)
rano dzwoniłam, przyjął mnie po południu :)
zrobił mi badania oraz USG i to na kase chorych bez żadnego ale :)
W dodatku lekarz na bierząco informował mnie co widzimy na USG i jakie badanie teraz będzie robił.
potraktował mnie jak człowieka i nawet nie miałam czasu, żeby się zestresować wizytą, nie miałam na to czasu.

Mieszkałam kiedyś w małej miejscowości i tam czekało się pół roku nawet za wizytą.

Gdyby któraś chciała dane przychodzi to mogę podać to jest przy PESTCE na Os, Zwycięstwa :)

zweryfikowana
Posty: 499
Ostrzeżenia: 1/5

Cytologia wyniki...

03 cze 2011 - 13:46:28

Lepiej idź do prywatnego ginekologa, dokładnie cię zbada ;-)

niezweryfikowana
Posty: 144
Ostrzeżenia: 1/5

Cytologia wyniki...

03 cze 2011 - 13:47:18

ale on mi nawet nie powiedzial co mam zrobic nie pokierowal co dalej z tymi wynikami ..Odeslal mnie z tym ,pomimo iz pytalam.
Pobranie wymazu wogole nie odczulam trwalo to nawet nie 5 sekund:/ moze niepoprawnie pobral.yyh no ja nie mam pojecia on powinien wiedziec co i jak i mi powiedziec..zreszta w wiekszosci przypadkach jak ktos nie ma pieniedzy (na prywatne konsultacje,badania itd) to maja takiego gleboko w posiadaniu.Co za kraj eh...Na szczescie stac mnie na prywatnego(mam nadzieje kompetentnego) ginekologa .Chyba dobrze pobada i sie zajmie wszystkim bo zostanie oplacony.
Oszczedze sobie latania do tej przychodni i wrecz blagania o informacje na temat mojego stanu.PRZECIEZ TO JUZ JEST CHORE.

Cytologia wyniki...

03 cze 2011 - 13:47:38

ja mam lekkie zapalenie i mala nadzerke i jestem w trakcie leczenia - antybiotyki dopochwowei potem znowu mam sie zglosic do lekarza

Cytologia wyniki...

03 cze 2011 - 13:54:01

Najprawdopodobniej to zwykłe zapalenie. A, to że grupę masz II jest całkiem normalne u kobiet współżyjących. Polecam zmienić lekarza i wykonać USG piersi. Mnie po tabletkach anty wyszedł w lewej piersi guz (który wyczułam sama, potwierdziło mi to USG) o średnicy 6,6 - 6,8 mm (taki jajowaty). Kontroluję to co 3 miesiące, odstawiłam tabletki, bo to najgorszy syf jaki można przyjmować.

Dostałam po odstawieniu tabletek 1 okresu - wyłam z bólu jak dawniej, ale nie żałuję odstawienia, bo jestem świadoma konsekwencji przedłużenia hormonoterapii.

P.S. : Poproś nowego ginekologa o jakieś globulki przeciwzapalne. Jeśli nie masz przeciwskazań może Gynalgin ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-03 13:55 przez DiamondLady.

następna dyskusja:

Jak się pozbyć odcisków?