Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 161
Ostrzeżenia: 6/5

Drastyczne diety

24 maj 2011 - 22:08:54

Hej..

Tak się zastanawiam nad szybkim chudnięciem gwiazd np. do filmów, nad ich dietami itd, a dalszymi konsekwencjami. Zapewne wiele z was było chociaż raz na diecie, tyle się przecież mówi o zdrowym odżywianiu, sporcie itd.

Ale tak szczerze mówiąc byłyście kiedyś na wyjątkowo drastycznej diecie? Dlaczego? Ile wtedy schudłyście i w jakim czasie? Co jadłyście? Czy na prawdę są niepożądane skutki uboczne? Wypowiadajcie się, albo chociaż podbijajcie,.

Drastyczne diety

24 maj 2011 - 22:12:05

Czytałam,że niektórzy długo się odchudzają do jakiejś roli...ale ile w tym prawdy heh ja nie byłam na drastycznej diecie, także nie wiem :)

Drastyczne diety

24 maj 2011 - 22:12:55

Dieta kopenhaska. Chudniesz 4kg w tydzień i masz podnietę (nie wiedząc o tym, że to tylko woda, która 'wyszła' z organizmu). Później tyjesz 7kg i masz bladą cerę, osłabiony organizm.. etc :)

Drastyczne diety

24 maj 2011 - 22:14:24

hm..moge sie spotkac tutaj z DUZA krytyka...ale ja osobiscie bylam na 10dniowej glodowce SUCHEJ... malo znana ale ZYWA... mialam akurat taki duzy dol... (zginal moj chlopak) nie jadlam ani nie pilam.. ogolnie dlatego, ze nie chcialo mi sie w ogole..nawet bym powiedziala, ze mialam odruchy wymiotne na sama mysl o piciu.., a wiedzialam co robie bo nie raz juz wczesniej mialam doczynienia z probami i ogolnei czytaniem na tematy glodowek leczniczych itak dalej... schudlam w sumie nei duzo..bo malo kto tez w ogole zdaje sobie sprawe ale przy tego typu glodowkach waga szybko moze spasc ale tez szybko sie chamuje... wiec ja w przeciaagu 10dni schudlam tylko 6kg...wiecej schudlam przy 2tyg piciu wody...osobiscie bardzo cenie takie glodowki czuje sie po nich meeega pozytywnie nastawiona do swiata..i uwazam ze chodzi tu tylko i wylacznie o psychiczne podejscie do tego typu 'drastycznych metod' dla mnie to po prostu 'post' medytacja i tak dalej... anoreksja jest dla mnei zupelnie czyms innym niz typowa glodowka..to choroba psychiczna...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-24 22:17 przez topoli.

Drastyczne diety

24 maj 2011 - 22:15:13

11 kg w 13 dni na diecie Kopenhaskiej. Nikomu nie polecam, dieta jest koszmarna. Jo jo gwarantowane.

zweryfikowana
Posty: 877
Ostrzeżenia: 2/5

Drastyczne diety

24 maj 2011 - 22:18:55

Ja niestety miałam niemiłą przygodę z odchudzaniem...

Jestem strasznym obżarciuchem, zero silnej woli, na dietach nie mogłam wytrzymać, więc postanowiłam pewnego dnia być bulimiczką. Wiem- chore! Próbowałam zwymiotować jedzenie , ale za nic nie mogłam , nie wychodziło mi,aż pewnego dnia przeczytałam na jakimś blogu o magicznych tabletkach na przeczyszczanie (Senefol).
Stwierdziłam,że skoro jedzenie nie może mi wyjść ustami, to wypadnie inną stroną.
Tygodniowa dawka tabletek to max. 2-3. Ja startowałam z 6. Później powoli zwiększałam dawkę, aż w pewnym czasie brałam codziennie ok. 35 tabletek.
Wszystkie noce nieprzespane, spędzone w toalecie, gigantyczne bóle brzucha, ale mimo wszystko nie przestawałam. Obżerałam się jak świnia, wieczorem opakowanie tabletek i tym sposobem potrafiłam w ciągu ty. schudnąć do ok. 4 kg.

Długo broniłam się przed ostawieniem ich,miałam problemy z rodzicami, bo pewnego dnia znaleźni u mnie w pokoju ok. 40 pudełek po tych tabletkach, dodatkowo przez długi czas nie miałam miesiączki, problemy z normalnym wypróżnianiem i zapalenie wątroby.

To była największa głupota, wszystkim odradzam, bo to droga na skróty, łatwo się wciągnąć, trudno skończyć i oczywiście trzeba ponieść konsekwencje ;/

Drastyczne diety

24 maj 2011 - 22:19:29

Cytat
kareninaa
11 kg w 13 dni na diecie Kopenhaskiej. Nikomu nie polecam, dieta jest koszmarna. Jo jo gwarantowane.


ja sie nie zgodze... uwazam, ze jesli ktos potrafi sie zmobilizowac do ztrzymania wagi to jest wykonalne...osoby robia duzy blad po wyjsciu z takich dniet po prostu zaczynaja sobie pozwalac....a jesli by normowaly nei byloby efektu jojo;)

zweryfikowana
Posty: 877
Ostrzeżenia: 2/5

Drastyczne diety

24 maj 2011 - 22:23:58

Cytat
topoli
Cytat
kareninaa
11 kg w 13 dni na diecie Kopenhaskiej. Nikomu nie polecam, dieta jest koszmarna. Jo jo gwarantowane.


ja sie nie zgodze... uwazam, ze jesli ktos potrafi sie zmobilizowac do ztrzymania wagi to jest wykonalne...osoby robia duzy blad po wyjsciu z takich dniet po prostu zaczynaja sobie pozwalac....a jesli by normowaly nei byloby efektu jojo;)


Też byłam na niej, schudłam 5 kg , przybyło mi 8 ;/

zweryfikowana
Posty: 234
Ostrzeżenia: 1/5

Drastyczne diety

24 maj 2011 - 22:24:38

ciekawy temat, chętnie poczytam wasze opinie.

Drastyczne diety

24 maj 2011 - 22:24:38

Cytat
topoli
Cytat
kareninaa
11 kg w 13 dni na diecie Kopenhaskiej. Nikomu nie polecam, dieta jest koszmarna. Jo jo gwarantowane.


ja sie nie zgodze... uwazam, ze jesli ktos potrafi sie zmobilizowac do ztrzymania wagi to jest wykonalne...osoby robia duzy blad po wyjsciu z takich dniet po prostu zaczynaja sobie pozwalac....a jesli by normowaly nei byloby efektu jojo;)

Nie wiem czy wiesz co to za dieta, ale ja osobiście nie znam osoby która na dłuższą metę byłaby w stanie normalnie funkcjonować przy takim jadłospisie.
Na pewno nic dobrego dla zdrowia z tego nie wyniknie.
Po zakończeniu diety, musisz zacząć jeść coś więcej i inaczej więc przybierzesz na wadze.

Drastyczne diety

24 maj 2011 - 22:29:02

Cytat
kareninaa
Cytat
topoli
Cytat
kareninaa
11 kg w 13 dni na diecie Kopenhaskiej. Nikomu nie polecam, dieta jest koszmarna. Jo jo gwarantowane.


ja sie nie zgodze... uwazam, ze jesli ktos potrafi sie zmobilizowac do ztrzymania wagi to jest wykonalne...osoby robia duzy blad po wyjsciu z takich dniet po prostu zaczynaja sobie pozwalac....a jesli by normowaly nei byloby efektu jojo;)

Nie wiem czy wiesz co to za dieta, ale ja osobiście nie znam osoby która na dłuższą metę byłaby w stanie normalnie funkcjonować przy takim jadłospisie.
Na pewno nic dobrego dla zdrowia z tego nie wyniknie.
Po zakończeniu diety, musisz zacząć jeść coś więcej i inaczej więc przybierzesz na wadze.


jakbym nie znala to bym sie nie wypowiadala na ten temat;) a swoja droga owszem... ale po przejsciu z jednej diety w inna..bo wiadomo ze przy utrzymaniu wagi spadkowej tez powinna byc dieta odrzucajaca np slodycze.. czy bynajmniej jedzenie w mniejszej ilosci a nie typowe obzeranie... a do tego trzeba dodac, ze mamy ok 3 kg ruchomych... w sensie, ze latwo mozna przybrac ... ale mi chodzi ogolnie, ze mimo wszytsko mozna poznac sie calkowicie kilku kg po takiej diecie.. a nie od razu musi byc efekt jojo;] moja mama byla na takiej diecie schudla 25kg po niej wrocila bardziej do typowego jedzenia ale raczej jadla zdecydowanie mniej i zdrowiej.. moze z 2kg jej przybylo na nowo ale waga dalej wciaz stoi pieknie;] dodam, ze minelo juz z 3lata po... utrzymuje idealnie spadek wagi;] wszytsko zalezy od naszej dalszej sily woli.. mysle, ze najwieksza sztuka jest utrzymac wagem, a nie co jedyne schudnac...a duzo dziewczyn wlasnie popelnia ten blad, ze ledwo schudna i po tym NIESTETY ale...zaczynaja sobie odpusczac poczym tyja na nowo...wiec co sie dziwic, ze efekty jojo powstaja?;>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-24 22:31 przez topoli.

Drastyczne diety

24 maj 2011 - 23:22:37

no bo kto, kto chce zmienić nawyki żywieniowe, kto wie, że musi mniej żreć by pięknie wyglądać, kto jest zdecydowany chudnąć i ograniczać się rzuca się na drastyczne diety?? Jak ktoś chce szybkich efektów to znaczy, że chce szybko schudnąć by za długo się na dietach nie męczyć. A żeby schudnąć trwale to trzeba podejść z rozwagą i zmienić totalnie nawyki:)
Ale do tego trzeba dorosnąć psychicznie ;)

Drastyczne diety

24 maj 2011 - 23:33:56

ja ostatnio zaczęłam biegać wieczorami jakieś 30-60min (zależnie od formy) + MŻ
w ciągu jednego dnia spadło mi pół kilo tak na stałe
niestety chyba znowu wróciłam do wagi wyjściowej bo kolano mi strzyka od paru dni i biegać nie mogę a i od czekolady nie mogę się opędzić :/

CHOKO moim wrogiem i przyjacielem :(

Drastyczne diety

24 maj 2011 - 23:37:34

Cytat
Alcia82
ja ostatnio zaczęłam biegać wieczorami jakieś 30-60min (zależnie od formy) + MŻ
w ciągu jednego dnia spadło mi pół kilo tak na stałe
niestety chyba znowu wróciłam do wagi wyjściowej bo kolano mi strzyka od paru dni i biegać nie mogę a i od czekolady nie mogę się opędzić :/

CHOKO moim wrogiem i przyjacielem :(

ja zaspokajam swoje potrzeby słodkiego (choć do tej pory zachciewanek na słodkie nie miałam) np kaszką manną na śniadanie, albo waflami ryżowymi z dżemem niskosłodzonym, owocem w serku homogenizowanym czy też batonem crunch z biedry w jednym jest 100kcal. Myślę jeszcze nad takimi wielkimi waflami suchymi wielkości tortu i to przesmaruje dżemem :)
radź sobie zdrowo i mało kalorycznie :)

Drastyczne diety

24 maj 2011 - 23:38:17

a ja.... na diecie nie byłam nigdy :O :]
Choć do chudych to naaa peeeeeewno nie należę :)
I dobrze mi, bo jem co chce, ile chce i jestem szczęśliwa :)))

następna dyskusja:

BEZSENNOSC