Obecnie rozmawiamy o:

kosmetyki samochodowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Drastyczne diety

24 maj 2011 - 23:41:24

ja też schudłam 8 kilogramów na diecie kopenhaskiej, ale po jakimś czasie wróciło ;/ nie polecam, wyniszcza organizm, teraz mam racjonalną dietę i w 2 tygodnie schudłam 2 kilogramy - czyli tak, jak być powinno.

Drastyczne diety

24 maj 2011 - 23:45:08

różnym ludziom inne rzeczy dają szczęście. tylko pogratulować , że się nie zadręczasz psychicznie, możesz wszystko jeść i być szczęśliwa :)

Drastyczne diety

24 maj 2011 - 23:49:52

Cytat
kareninaa
11 kg w 13 dni na diecie Kopenhaskiej. Nikomu nie polecam, dieta jest koszmarna. Jo jo gwarantowane.

Moja mam na Kopenhaskiej schudła 7kg i przez rok przybył jej 1kg -.-

Drastyczne diety

25 maj 2011 - 00:02:56

Mój chłopak schudł 20 kilo w ciągu półtora miesiąca na głodówce - 2/3 kromki chleba z plasterkiem szynki dziennie. Oczywiście po dwóch msc wracał do dawnej wagi, albo nawet i wyższej...i tak 3 razy w ciągu 2 lat. Teraz ma tak rozstrojony organizm, że wystarczy, że je 2000 kcl dziennie i tyje. Najgorsze jest to, że nie da sobie przetłumaczyć, że niszczy sobie zdrowie, bo znowu się tak odchudza.

Drastyczne diety

25 maj 2011 - 00:09:15

dieta kopenhadzka... wytzrymalam tydzien na niej schudalm 7 kilo , dzienne spozycie kalori to ok 200 do 300 i w tym codzienny jogging po 8 km i jak zdarzylo mi sie zjesc cos czego nie moglam to wymuszalam wymioty. mam wrazenie ze do dzisiaj odbija sie to an Moim zdrowi a minelo kilka lat, od tamtej diety mam tez problemy z przytyciem

Drastyczne diety

25 maj 2011 - 00:12:53

a ja i tak bede sie trzymac swojego zdania:P!! i mysle ze fajna sprawa zrobic sobie diete, dzieki ktorej szytbko bedzie widac efekty a pozniej dopasowac tylko taka po, ktorej nie bedzie zbytniego nawrotu kg..wiadomo..te 3-5kg okey..przy wiekszej utracie masy..ale ogolnie mysle, ze wszytsko czlowiek jest w stanie osiagnac jesli tylko bezdie trzymac sie sily woli.. ja nie raz sie juz o tym przekonalam.. mam pelno kolezanke, ktore stosowaly peeeelno drastycznych diet i owszem przyznaje, ze duza czesc miala pozniej niesamowity efekt jojo...ALE najpier byly baaardzo szczesliwe, ze SZYBKO potrafily sie pozbyc tego... I GDYBY dalej pilnowalby sie...tak jak co niektore to dzisiaj bylyby dalej zachwycone... mozna szybko schudnac i MOZNa ominac efekt jojo.. no ale ..skoro najpierw szybko zrzucimy, a pozniej SZYBKO chcemy wrocic do swoich przyzwyczajen..to nic dziwnego ze na wlasna prosbe ludzie sobie niszcza organizm...jak dla mnie szybki spadek to nie jest niszczenie organizmu bo chociazby patrzac na okres letni samoisnie czesto zdarza sie jesc kawalek chleba i duuuzo wody;]

Drastyczne diety

25 maj 2011 - 00:19:21

Poczytaj sobie o tym jak aktor- Christian Bale (serce) schudl do roli w filmie- The Machinist czyt Mechanik, ogolnie wygladal w nim jak anorektyk, schudl 20 kilka kg i wazyl w koncowym stadium- 55kg, facet!!, jest taki urywek pod koniec filmu gdzie przeglada sie lustrze, sama skora i kosci, z tego co czytalam w wywiadach, codziennie spozywal tylko 1 jablko i puszke tunczyka, czyli czyste bialko., Jared leto tez schudl koszmarnie do roli filmowej,

Drastyczne diety

25 maj 2011 - 00:22:30

ja non stop sie odchudzam i tyje :/ trwa to jakies 10 lat. Najwiecej schudlam 18 kg! Wszyscy mowili ze zle wygladam, jak kosciotrup...no ale ja sie sobie podobałam. Przy wzroscie 178 cm wazylam 49 kg.
Niestety stracilam okres, musialam sie leczyc. Okolo rok czasu łykałam tabletki hormonalne na wywolanie okresu.
Jak tak wspomne te klika lat wstecz...to mialam zachowania anorektyczki (wyrzucanie jedzenia do kosza, przez okno, wazenie sie non stop, oczywiscie chęć utraty kolejnych kilogramów, głodzenie się, unikanie wszelkich tłuszczy, wszystko niskokaloryczne).
Nie wiem jak by sie to skończyło gdyby nie moja mama która prawie siłą zaciągnęła mnie do lekarza.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-25 00:23 przez AgnieszkaSL.

Drastyczne diety

25 maj 2011 - 12:39:51

ktoś jeszcze?

Drastyczne diety

25 maj 2011 - 12:43:33

Pamiętajmy ,że te wszystkie gwiazdy to maja tyle kasy,ze je stac na róznorakie operacjie,odsysania i trenerów,którzy im te diety przygotowują i motywują !

Drastyczne diety

25 maj 2011 - 13:05:35

Ja wolę racjonalną zbilansowaną dietę. Trwa już długo, bo pół roku, ale jest przyjemna i nie muszę sobie zadawać pytania "Boże, kiedy wreszcie koniec" i waga ładnie, równomiernie spada (a jeśli zdarzy się jakiś gorszy tydzień to przynajmniej stoi w miejscu). Wyniki badań mam niemal idealne i ogólnie dobrze się czuję, nie mam też obsesji na punkcie jedzenia/niejedzenia. Koleżanka na kopenhaskiej kiedyś zemdlała, mojej mamie od diety białkowej pogorszył się wzrok- dlatego jestem wielkim (choć już nie taki grubym jak kiedyś;) przeciwnikiem tego typu diet.

Drastyczne diety

25 maj 2011 - 13:11:15

Ja osobiście byłam na 1 i ostatniej diecie: Dukana. Schudłam bardzo szybko 6kg (mimo iż przez weekendy średnio przestrzegałam zasad, wiadomo spotkania ze znajomymi, chęć oddechu i wyluzowania), ale stwierdziłam że nie chcę przeginać. Chciałam stracić 12kg.
Skutki: super pozytywna energia, jak się człowiek w końcu przełamuje i widzi efekty swoich starań, jak zaczyna wchodzić w dawno zapomniane ciuszki o rozmiar mniejsze. Tak to przyjemne, ale.... zauważyłam większe wypadanie włosów i rozdwajające się paznokcie. Przerwałam dietę, wróciłam do normalnego trybu odżywiania, na szczęście nie przybyło mi ani pół kilograma. Ale osobiście nauczyłam się tego (chyba każda z Nas musi na własnej skórze bo z opowiadań osób postronnych nic nie wynosimy :D), a mianowicie:
- Picie wody jest i przyjemne i zdrowe
- jedzenie racjonalne, czyli bez wyrzeczeń ale też z zachowaniem zdrowych proporcji (warzywa, owoce, chude mięso, sałatki, chleb razowy), jest i smaczne i poprawia nastrój. Nie czuje się człowiek ociężały i zły na siebie. Na prawdę jest milion przepisów na zdrowe i świetne jedzenie!
- trzeba wiedzieć co się chce, dojrzeć psychicznie i być gotową na zaakceptowanie siebie nawet jak się schudnie tylko połowę zamierzonych kg. Jeśli się tego nie rozumie to po długiej drodze odchudzania, dopada Nas zmęczenie i frustracja a niektóre z Nas lubią ją uciszać duuużą ilością jedzenia a to = jojo.

Głodówki tak, ale od święta i tylko przez 1-3dni, w tedy najlepiej działają. Nie psują metabolizmu i psychiki.
Sama miałam okres w swoim życiu kiedy fizycznie przez miesiąc nie miałam czasu jeść, a ze zmęczenia nie byłam głodna. A chudłam w tedy zaledwie 4kg. Czyli w sumie nic jak na taki okres i ilość dostarczanych kalorii. Także osobiście nie widzę w tym sensu. Z własnej woli bym się długotrwałych głodówek nie podjęła. Kwestie zdrowotne to jedno, ale też chyba bym się czuła obco w społeczeństwie. W końcu jedzenie to czysta przyjemność, radość ze wspólnego gotowania, wspólnego biesiadowania, przeżywania różnych ciekawych smaków. Mi jedzenie sprawia na pewno radość, taki grillek ze znajomymi ;-)

Polecam!

niezweryfikowana
Posty: 161
Ostrzeżenia: 6/5

Drastyczne diety

25 maj 2011 - 22:16:14

Może ktoś jeszcze się wypowie?;)

zweryfikowana
Posty: 877
Ostrzeżenia: 2/5

Drastyczne diety

25 maj 2011 - 22:36:01

Własnie, poopowiadajcie jeszcze ;p

Drastyczne diety

25 maj 2011 - 22:52:16

Ja też stosowałam dietę Dunkana ale nie wspominam tego dobrze. Bardzo dużo schudłam, nie przytyłam po przerwaniu diety bo zastosowałam inną dietę MŻ ( wiadomo, mniej żreć ;) ). Ale diety proteinowej nie polecam wręcz odradzam. Teraz widzę jak bardzo jest to nie zdrowe i jak negatywnie wpływa na organizm. Wypadały mi włosy, byłam bardzo słaba. Znam osobiście przypadek dziewczyny która poważnie rozchorowała się ponieważ jej nerki i wątroba nie wytrzymały takiego obciążenia białkami czyli aminokwasami. To nie jest mit, to niestety prawda. Wszystko w zbyt dużej ilości jest niebezpieczne. Wszystkim polecam (lekko cuchnącą na początku) herbatkę czerwoną i zieloną, dużo wody i po prostu mniej jeść. Odrzucić pieczywo i będzie cudownie ;).

następna dyskusja:

pytanie