Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 116
Ostrzeżenia: 1/5

SOCZEWKI POMOCY!!!!!!;(

22 maj 2011 - 10:25:10

Witam, mam pytanie czy ktos sie na tym zna miał tak samo, a moze jest tutaj jakis okulista, otóż zamowilam soczewki wszytsko sie zgadza lecz dzisiaj rano kiedy mialam zalozyc patrze a BC(promien krzywizny) różni się bo na starym pudełku mam 8.3 a na tych nowych 8.6...Stare soczewki wyrzucone i boje sie zalozyc te nowe moc sie zgadza, ale ten promien nie...Nie wiem czy zaryzykowac i wlozyc te nowe pomimo, że promień się różni???Miałyście tak któraś???

SOCZEWKI POMOCY!!!!!!;(

22 maj 2011 - 10:31:53

uu powiem Ci ze to bardzo duza roznica w krzywiznie - jesli nosisz 8,3 to mozesz rownie dobrze zalozyc 8,4 lub 8,2 ale nie az 8,6 - mozesz popsuc sobie wzrok albo dostac jakiegos zapalenia - nie radze ryzykowac. Wymien koniecznie te soczewki - mimo ze sa otwarte idz je zareklamuj bo to moze miecpo waznie konsekwencje.

niezweryfikowana
Posty: 116
Ostrzeżenia: 1/5

SOCZEWKI POMOCY!!!!!!;(

22 maj 2011 - 10:34:41

Cytat
sunrise87
uu powiem Ci ze to bardzo duza roznica w krzywiznie - jesli nosisz 8,3 to mozesz rownie dobrze zalozyc 8,4 lub 8,2 ale nie az 8,6 - mozesz popsuc sobie wzrok albo dostac jakiegos zapalenia - nie radze ryzykowac. Wymien koniecznie te soczewki - mimo ze sa otwarte idz je zareklamuj bo to moze miecpo waznie konsekwencje.

;(( szko, że dzis jest niedziela mam słaby wzrok bez soczewek kiepsko;((

Na innych forach pisali, że nie robi to takie różnicy, ale zdania były podzielone..ale dzieki za odp

SOCZEWKI POMOCY!!!!!!;(

22 maj 2011 - 10:36:38

ja bym nie ryzykowala... to w koncu jeden z waznijeszych zwyslow..

niezweryfikowana
Posty: 116
Ostrzeżenia: 1/5

SOCZEWKI POMOCY!!!!!!;(

22 maj 2011 - 10:38:29

no właśnie...;/

Może ktoś się jeszcze wypowie????

SOCZEWKI POMOCY!!!!!!;(

22 maj 2011 - 10:44:54

llaala



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-06 15:35 przez melitus91.

SOCZEWKI POMOCY!!!!!!;(

22 maj 2011 - 10:47:18

Moim zdaniem to inną krzywizną krzywdy nie można sobie zrobić, jedyne co to będziesz odczuwała dyskomfort. Sama noszę soczewki, ostatnio na badaniu kontrolnym okulista dał mi na próbę parę soczewek o zupełnie innej krzywiźnie niż noszę na stałe. Osobiście czuję różnicę, dlatego niedługo je wymieniam na moje osobiste:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-22 10:49 przez witty.

niezweryfikowana
Posty: 116
Ostrzeżenia: 1/5

SOCZEWKI POMOCY!!!!!!;(

22 maj 2011 - 10:57:33

Cytat
melitus91
hej, jestem optometrystą - nie lekarzem, ale dobieram soczewki, sama tez nosze - i to jest tak, ze bc to nie jest wielkosc soczewki tylko to jak sie "zaciska" na oku - napisz mi jeszcze jakie to soczewki - jaka firma,ale ja bym założyła i z godzinke dała im szanse - mało kto odczuwa zmiane bc, jedna osoba na 100. jesli beda cie uwierały, bedziesz to czuła - ale wtedy nie wymienisz. Zadne zapalenie nie grozi ani utrata wzroku, absolutnie, dyskomfort mozesz miec i podrażnioną rogówkę, ale to minie szybko, a mysle ze jest spora sznsa ze nic sie nie bedzie działo

sa to soczewki firmy pureVision Baush&Lomb teraz patrzeże poprosiłam o 8.3 ale wysłali przez pomylke 8.6;/;/

zweryfikowana
Posty: 584
Ostrzeżenia: 1/5

SOCZEWKI POMOCY!!!!!!;(

22 maj 2011 - 10:59:59

ja mam zmierzona krzywizne inna a inne soczewki nosze, nie ma to roznicy i w niczym nie przeszkadza

niezweryfikowana
Posty: 116
Ostrzeżenia: 1/5

SOCZEWKI POMOCY!!!!!!;(

22 maj 2011 - 11:01:48

Cytat
doliina
ja mam zmierzona krzywizne inna a inne soczewki nosze, nie ma to roznicy i w niczym nie przeszkadza

taak? a powiedz jaka to różnica? i dlaczego tak?

SOCZEWKI POMOCY!!!!!!;(

22 maj 2011 - 11:14:35

Załóż je i zrób tak jak dziewczyny mówiły. Daj im godzinę czasu. A jak bd źle to zdejmij :)

niezweryfikowana
Posty: 116
Ostrzeżenia: 1/5

SOCZEWKI POMOCY!!!!!!;(

22 maj 2011 - 11:24:43

no ok zdejme jak bedzie żle, ale juz ich pozniej nie wymienie i kasa w błoto... dlatego mam wielki dylemat czy ryzykować

następna dyskusja:

Erotyczna propozycja